Nahrávka externého zvuku na mobil

Domácí, Hi-Fi, auta, ...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
djducato
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: stř 08. úno 2012 7:27:14
Kontaktovat uživatele:

Nahrávka externého zvuku na mobil

Příspěvek od djducato » pon 09. říj 2023 13:38:53

Zdravím,
Možno mi budete vedieť poradiť a niekto to už potreboval.

Akým spôsobom sa dá nahrať video na mobile s tým, že sa bude zaznamenávať zvuk z externého zvukového zariadenia?

Príklad: chcem nahrávať dj set na mobil, predsa je to 4K pri 60 snímkoch ale zvuk chcem vytiahnuť z mixu cez REC. Samozrejme je to chinch, takže redukcia na 3,5mm jack a treba to dostať do mobilu aby to nahrával spoločne s kamerou a nepoužíval interné mikrofóny.
Ja viem, že sú kamery so zabudovaným Line In, ale tie stoja majland.
Verím, že už to niekto potreboval v živote tak musí niečo existovať, ale všetko čo som našiel sú len redukcie s USB-C na 3,5mm jack ale je to výstup na slúchadlá nie vstup na záznam cez kameru.
Jedine sú externé mikrofóny, ale to ja nepotrebujem, iba žeby mali možnosť pripojenia aj AUX, resp. Line In.

Viete niekto o niečom čo reálne aj funguje?

Mobil: Samsung S22 Ultra

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrávka externého zvuku na mobil

Příspěvek od janek » pon 09. říj 2023 16:58:36

Skus USB OTG kabel + USB zvukovka. Pokial je zvukovka class-compliant tak by to mohlo ist. Mozno budes potrebovat zvukovku s vlastnym napajanim alebo medzito vlozit napajany USB hub.

Mozno cez bluetooth by sa dalo poslat stereo.

Jack na mobile ma len mono vstup. ak ti to staci, tak su rozdvojky ze z jedneho 4 pinoveho jacku na 2 (sluchadla a mikrofon).
Keby si si chcel spravit redukciu (cinch -> 4pin 35,mm jack), treba tam dat niekolko suciastok navyse - tusim jeden kondik a 1-2 odpory. Mobil totiz na mikrofon pusta napajanie a podla nejakeho odporu zistuje ci tam su len sluchadla alebo headset.
redukcia.png
Tie hodnoty su od oka, uprav si ak vies :) Mne to fungovalo na to co som potreboval, ale mne nevadilo ked som to viac orezal.

Dolezite: Pre 4 pinove jacky (TRRS) existuju 2 zapojenia, musis pouzit tu spravnu rozdvojku https://support.polar.uk.com/support/so ... tor-pinout (myslim ze samsung ma CTIA.

Uživatelský avatar
djducato
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: stř 08. úno 2012 7:27:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrávka externého zvuku na mobil

Příspěvek od djducato » pon 09. říj 2023 18:37:11

Ďakujem janek za radu, ale vôbec netuším, ako si to myslel.

Ja som myslel takéto niečo:
s-l1600.jpg
S tým, že by to nebol OUT z mobilu, ale IN, čiže keď budem nahrávať video, tak zvuk sa bude nahrávať s mixu.
Neverím, že taká redukcia neexistuje [-o<


Alebo takéto niečo, ale zase nie sluchátkovy výstup, ale linkovy vstup :)
s-l1600 (1).jpg

miro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: pon 18. led 2010 20:07:27

Re: Nahrávka externého zvuku na mobil

Příspěvek od miro » pon 09. říj 2023 18:45:06

Mám pocit, že řešíte nereálné. I když se dají na mobilu vyrobit slušné obrázky a dobrá videa, stále je to primárně telefon.

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrávka externého zvuku na mobil

Příspěvek od janek » pon 09. říj 2023 19:47:33

Vysvetlivky:

* USB OTG kabel: napr. https://www.alza.sk/fixed-usb-type-c-ot ... 59.htm?o=1, umoznuje pripojit k mobilu ine USB zariadenie, napr. USB kluc, mys, klavesnicu,... a napriklad aj zvukovku.
* USB zvukovka: https://www.muziker.sk/behringer-u-phoria-umc202hd

k tomu treba este 2x kabel cinch-jack.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Nahrávka externého zvuku na mobil

Příspěvek od CharlesBass » pon 09. říj 2023 23:57:32

Já vám nevim.

Chvíli jsem nad tím přemejšlel a pak překonal kolosální lenost a sešel jedno patro do skladu abych našel příslušný kabel, což se neobešlo bez hodinového uklizení a přerovnání 3/4 skladu, což ve výsledku nebylo od věci.

Mám už delší dobu zvukovku Focusrite scarlett 2i2. Jednoho dne jsem našel při balení po akci kabel USB-C - USB-C, uschoval do kapsy a po několika dnech z čistej nudy propojil zvukovku s mobilem Redmi Note 10 5G. Úplně mně odstřelilo, že se zvukovka připojila, mobil nahlásil "sluchátka" a chodilo to jak zpraku. To mě, veterána, co se v minulosti mořil s kdejakýma ovladačema a kompatibilitou úplně šokovalo :-D

No a po přečtení tohohle tématu jsem schválně skusil nahrávat video s připojenou zvukovkou. Nechodilo to bohužel s interním fotoaparátem, tak sem na Google Play stáhnul a nainstaloval první apku, co jsem našel pod heslem "camera with external mic" no, plná verze je placená, ale po překlikání nezbytných reklam jsem dokázal video nahrát i ve stereu. Menuje se to Footej Camera 2. Určitě se dá najít mnohem lepší :-)



Nevim esli z Google Disk se to bude zobrazovat i ostatním kokotretně, ale snad jo, Na tabletu puštěná "kontrolní stereo nahrávka" na YT, potom kabel Jack 3,5mm-> 2x XLR do Focusrite a z něj UsB-C do mobilu, kterým jsem to natáčel, plus ještě zapojené sluchátka do MON pro poslech :-) .. jedna věc by byla limit - napájení - zvukovka, zcela přirozeně, má odběr a baterku z mobilu docela žere. To snad pude vyřešit nějakým USB Hub - kterej taky mám k jinýmu zařízení, a má to nějaký porty USB, čtečky karet, LAN a HDMI a právě jeden z dvou z USB-C je určený na napájení...

P.S.: A kdybych si nasadil sluchátka správně, taky by to i LR sedělo :-D ani to že indikátory blikali opačně mě netrklo :-) . No jak říká jeden kolega zvukař: Aj takých vozí autobus ... :-D
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
djducato
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: stř 08. úno 2012 7:27:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrávka externého zvuku na mobil

Příspěvek od djducato » úte 10. říj 2023 8:16:15

Veľmi pekne vám ďakujem za pomoc.
Takže to funguje, je to síce trošku zložitejšie, ako zapojiť jeden kábel, ale to mi až tak nevadí.
Idem objednať tie veci a dám vedieť či a ako to funguje.

PS: Miro, myslím, že nemáš pravdu, pretože dnešné mobily už dávno nie sú len telefón, ale počítače s funkciou telefonovania :)

Uživatelský avatar
djducato
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: stř 08. úno 2012 7:27:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrávka externého zvuku na mobil

Příspěvek od djducato » stř 11. říj 2023 20:39:37

Dnes prišli veci čo som objednal. USB OTG Hub a zvukovka od Behringer, plus káble.
Hneď po prvom zapojení funguje všetko ako má [-o<

Veľmi pekne vám ďakujem za rady =D>

Odpovědět

Zpět na „Ostatní audio“