Rady k freestyleru

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Rady k freestyleru

Příspěvek od Jiriczek » pon 29. říj 2012 23:25:26

Přidávám se na "školení" freestyleru ... také Praha.
umělecko-produkční agentura ABEL - http://www.agenturaabel.cz | tel: 732 575 195

Ogses
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 07. čer 2012 16:19:46

Rady k freestyleru

Příspěvek od Ogses » ned 04. lis 2012 21:44:28

Zdravím, co značí ten dotěrnej vykřičník, kterej se tak různě objevuje když cokoliv změním? :)

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Rady k freestyleru

Příspěvek od janek » ned 04. lis 2012 23:19:44

Ogses píše:Zdravím, co značí ten dotěrnej vykřičník, kterej se tak různě objevuje když cokoliv změním? :)
Zhruba to, ze si nieco rucne zmenil oproti tomu co bezi z nejakej sceny alebo chase atd. rusi sa to modrym trojuholnikom na hlavnom toolbare vpravo.

Okrem toho to tusim vyskakuje ked pouzivas override buttons vpravo v cueliste. isty cas sa mi zdalo, ze je dobre sa vyhnut tym tlacitkam prave z tohoto dovodu. ale uz dlhsie som sa s tym nehral, tak sa uz nepamatam.

Niekde v helpe je to popisane, ale teraz mi to nejde zobrazit, tak ti nepoviem presne. Hladaj "manual override" alebo take nieco. a tlacitko "release all", ktore to rusi.

Ogses
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 07. čer 2012 16:19:46

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od Ogses » ned 18. lis 2012 14:49:24

jak je to se spuštěním více sequencí najednou? Když mam jednu, který mění barvy ledParek a na scany nesahá a druhou, která ovládá scany? díky

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od Jiriczek » ned 18. lis 2012 16:27:48

Neni v tom problem, akorat si to musis v nastaveni povolit ... hlavne dej pozor aby se spustene sceny neovlivnovaly navzajem, pak to nefunguje...
umělecko-produkční agentura ABEL - http://www.agenturaabel.cz | tel: 732 575 195

Ogses
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 07. čer 2012 16:19:46

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od Ogses » pát 23. lis 2012 20:11:28

a ještě jeden dotaz. Lze nastavit světlu něco jako: ignore sequence?
když mi PARky střídaj barvy, a chci hlavu zamířit ručně, při každym kroku sequence PARek se mi vrátí do původní polohy. Dík

pitrisek.dc
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: ned 10. úno 2008 20:45:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od pitrisek.dc » čtv 04. dub 2013 16:41:23

Zdravím

začal jsem se zase trochu šťourat ve freestyleru.

Měl bych pár otázek.

Dá se někde nastavit aby se mi stiskem tlačítka na klávesnici rozsvítily daná světla, aniž by to ovlivnilo chod scény?
Například stisknutím mezerníku se mi rozsvítily blindery ale stávající scéna jela bez ovlivnění dál.

Uživatelský avatar
einsteincz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 79
Registrován: pát 23. led 2009 18:11:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od einsteincz » pát 05. dub 2013 11:50:59

Přidej si scenu na button, v nastavení je potom ovládání z klavesnice a tam hledej toggle button

pitrisek.dc
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: ned 10. úno 2008 20:45:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od pitrisek.dc » pát 05. dub 2013 12:10:54

einsteincz: to jsem včera zkoušel došel jsem do stádia, že když zmáčknu override buttons tak se mi blindery (v mém případě 4 x par 56 napájené jedním kanálem 4 kanálového dimmeru) rozsvítí, ale už nezhasnou a zůstanou svítit. Mám nastavené aby svítily po dobu stisku klávesy (zaškrtnuto flash button).

Uživatelský avatar
kozany

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od kozany » pon 08. dub 2013 21:09:55

Kamarádi dotaz, když mam světlo které není v nabídce světel jak ho tam dostanu, děkuji.

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od Tomáš » pon 08. dub 2013 21:22:56

niekde sa tu pisalo ako si vytvoris vo fixture creator a pridas ho tam, alebo este mozno na neakom fore, webe pohladat ci uz niekto nezverejnil/nespravil aj take

Světlonoš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: stř 26. říj 2011 16:18:38

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od Světlonoš » stř 29. kvě 2013 17:07:53

zaregistruj se tady na fóru - http://www.freestylersupport.com/fsforum/

Po registraci budeš moct stáhnout všechny fixture, které kdy byly vytvořeny.

Uživatelský avatar
Jaris
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: úte 04. čer 2013 9:17:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od Jaris » úte 04. čer 2013 9:55:36

Ahoj, nedávno jsem si pořídil dvě otočné hlavy a jelikož je to moje první seznámení s něčím podobným, tak mám několik dotazů, protože s tím zatím spíš válčím. Jak funguje DMX je mi jasné, na ovládání jsem se snažil použít levný DMX ovladač a jak již zde bylo zmíněno, ovládání pomocí něj, je nepoužitelné. Nainstaloval jsem tedy freestyler a mám několik dotazů.
Používáte někdo pro zjednodušení ovládání inverzy nějakého pohyb nastavenou přímo na hlavě?
Dál bych se chtěl zeptat, jestli je možné udělat to, aby obě hlavy svítili do jednoho bodu a já nějak jednoduše pohyboval tímhle bodem, nebo jestli je nutné každý takový bod na podiu nastavit ručně a uložit.
Další dotaz ohledně taho, jak a kam tyhle pozice v programu uložit. Chtěl bych docílit např. následující situace... bubeník sólo ... já na něco kliknu a obě hlavy se na něj otočí. přičemž ostatní nastavení zůstane beze změny. Další by bylo kytarysta sólo, jenže tam je právě problém, že bude stát pokaždé jinde. Proto ten první dotaz.
Další dotazy budou asi časem. Nyní se chci jen ujistit, jestli se snažím udělat něco co jde nebo nejde.
Pop. bych poprosil jestli někdo nemáte nějaký odkaz, kde by byly popsaný nějaký základy ovládádní atd. Jít úplně vlastní cestou, není vždy to nejlepší.

Dík

R3sidento
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: stř 10. črc 2013 14:50:00

Re: Rady k freestyleru

Příspěvek od R3sidento » stř 10. črc 2013 15:47:16

Zdravím, jak to vypada stema videama v CZ, četl jsem tu že to nekdo připravuje. S FS začínám a mam s toho hlavu jako medicimbal :)

Kdyby mi nekdo chtel dát soukromé lekce, budu rád :)

Mail: R3sidento@gmail.com

Tel: 607 826 131

R3sidento
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: stř 10. črc 2013 14:50:00

Re: freestyler dmx - ukládání scén

Příspěvek od R3sidento » pát 12. črc 2013 5:49:24

maros551 píše:pozdravujem uložit scenu si možeš pomocou create sequencera to je ta ikonka pri cue.
a najrychlejšie sa robia sceny resp programi tak že si zapneš pan/tilt a pomocou tej osi ktoru tam maš si preklikavaš rozne polohy ked si ich preklikaš ta na sequenceri klikneš na + a možeš to zopakovat aj milion krat
na to se chci prave zeptat, kdyz delam sekvenci dovoli mi to akorat 45 kroku, a vic ani ranu. kde mje zakopany pes?

Odpovědět

Zpět na „Freestyler“