"Barevná hudba" - dimmer - freestyler

  • Reklama
  • DEMO 15
strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

"Barevná hudba" - dimmer - freestyler

Příspěvek od strapal » stř 02. bře 2016 11:00:50

Zdarec.

Mam 3ks 100W halogenky PAR 36 a i presto, ze prechazim komplet na DMX, je mi lito je vyhodit. Donedavna byly soucasti "komunisticke" barevne hudby - basy, stredy, vysky, ovladane mikrofonem, kazdy halogen standartne sve pasmo. Tohle fungovalo samostatne. Takze ted je potrebuju pouzit na uplne stejny ucel, ale spinane DMX dimmerem a rizene z freestyleru.

Bohuzel zatim jsem FS nevidel ani z rychliku, ale vim, ze tam nejake nastaveni podle filtrace je. Takze - je mozne ve FS nakonfigurovat a ridit takovy provoz pres dimmer? Chci opet klasicky vyuzit
kazdy kanal (PAR) na rizeni bas stred a vysek.. Hodlam dimmer zakoupit a nerad bych pak prisel na to, ze to nejde. :-)

Diky za info.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: "Barevná hudba" - dimmer - freestyler

Příspěvek od strapal » stř 02. bře 2016 20:38:44

Ticho po pěšině....

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: "Barevná hudba" - dimmer - freestyler

Příspěvek od PeBe » čtv 03. bře 2016 7:17:18

Je opravdu tak velký problém, když ty tři bludičky nebudou svítit jako "retro" barevná hudba? Kdyby to FS neuměl (MV to umí), tak je nech svítit jinak. Ať budou blikat jakkoliv, nebo nebliknou celý večer, jediný, kdo si toho všimne, budeš jenom ty. A na to dám klidně ruce do ohně a to mě dost dobře živí... ;-) Nesmí se z toho dělat taková věda. Něco jiného je svítit na koncertu PinkFloyd, kde každá lucernička má své přesné místo ve skladbě a něco jiného je blikat pro potěchu kamarádů u piva :-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: "Barevná hudba" - dimmer - freestyler

Příspěvek od strapal » čtv 03. bře 2016 7:44:04

Problem to neni, ale volal Gilmour, ze se mozna stavi hodit si hrbem, tak nechcu vypadat jak cyp, co neumi nastavit jeho oblibeny FS. :-)))

Ano, mas pravdu. Je ale s podivem, ze v dnesni dobe, kdy uz ani lety na mesic nikoho nebavi, neni mozne nastavit takovou pi****** v nejrozsirenejsim softu na trhu. Skoda.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: "Barevná hudba" - dimmer - freestyler

Příspěvek od blaha » čtv 03. bře 2016 9:45:20

Když už to chceš používat, co brání v tom nechat to tak jak to bylo, s původní automatikou.

Jinak asi to nějak půjde i samostatně, ale, potřebuješ DMX Dimmer, spolkne ti to 3 kanály, na ně připojíš jednotlivá světla, cokoliv co je DMX jde ovládat Freestylerem.
Pak už je to čistě softwarová záležitost aby Freestyler uměl reagovat na hudbu, což snad nějak umí, ale musí se to do něj doroubovat, a poslal signál těm správnejm světlům ve správný čas. Ale jestli umí reagovat na HSV, to fakt netuším.
Vím, že to umí, jak už napsal PeBe, MusicVizualization, tam je to bez problémů.

Ale spíš tu je otázka jestli to má ekonomický smysl, jako obětovat 3 kanály dimmeru na 3 100W bludičky, když ti lepší službu udělá jakýkoliv laciný LED PAR.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: "Barevná hudba" - dimmer - freestyler

Příspěvek od strapal » čtv 03. bře 2016 10:31:01

Brani mi v tom to, ze neustale musim upravovat citlivost, ikdyz mam zgainovane mp3, navic mikrofon je za bednama na ovladacim rozbocovaku s vypinacema 240V, takze zere jen basy. DImmer neresim, to je prkotina za par kacek. Ze spolkne 3 kanaly z 512, to je prece zanedbatelne, pokud to dobre chapu. FS teda podle vseho neumi resit co potrebuju. Ekonomika je taky v pohode - dimmer na miru od blackouta za cca 30eur. Jelikoz mne to nezivi, nakup Music Vizualu nepripada v uvahu a tudiz problem bar. hudby opoustim. Dalsi dilema je vyreseno. :-) Ted uz jen najit nejakeho instruktora FS..

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: "Barevná hudba" - dimmer - freestyler

Příspěvek od blaha » čtv 03. bře 2016 11:38:30

Mám takovej pocit, že si pleteš trochu pojmy s dojmy.

- 3 zabraný kanály, ano pochopitelně 3 kanály z 512, ale taky 3 dimmerový kanály
- od blackouta, fajn, za 30€ má dimmer 2 kanálový, tzn. potřebuješ 2, 15€ na kanál (cca 400,-)
- jenže si k tomu musíš připočíst ještě poštovné a poplatek za platbu na Slovensko cca 300,-
- blackout ti na to taky nevystaví žádný doklad, natož pak nějakou revizi apod.
- je to bez skříně, bez jištění, bez chlazení to jsou nemalé náklady navrch
- zrovna tohle se prostě dle mne nevyplatí, ani stmívač, ani pasovat na barevnou hudbu

A pokud už chceš bastlit, je takový problém si ovládání z barevné hudby vytáhnout někam po ruku a to včetně toho mikrofonu, tak aby snímal i ty vejšky. Zrovna tak by asi neměl bejt problém dobastlit s pár součástkama linkovej vstup (k nebo místo toho mikrofonu) a posílat tam přímo signál z pultu, kterej ti nebude brát i ruchy okolí. Tohle je totiž vše na nízkém napětí a nikoho to nezabije, kdežto třeba u stmívače už to problém je.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: "Barevná hudba" - dimmer - freestyler

Příspěvek od strapal » čtv 03. bře 2016 13:07:36

Nikoho nic zabijet nebude. S 6tkou paragrafem a maturou s elektroniky to zvladnu. Skrin puvodni, chlazeni detail, jisteni puvodni. Za doby kamenne jsem tohle ridil Teslackou EPROM, tusim 74188 co jsem si nasmahnul program, ale to jelo mimo hudbu a v podstate to taky nikomu nevadilo... :-)) Dimmer na miru 3 kanal mam za 33E, z SK tusim 5E plus 160,- Kc dobirka nebo primo na ucet. Neresim. Levneji to stejne v CZ nesezenu mam pocit. A prihodi mi k tomu jeste zakladni zakrabickovany DMX prevodnik za 15e.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: "Barevná hudba" - dimmer - freestyler

Příspěvek od PeBe » čtv 03. bře 2016 13:44:42

Stejně mi to přijde, jako slaná marmeláda ;-) Všechno to trápení, bastlení, na kšeftu pak drátování, po kšeftu balení... jen kvůli tomu, že je ti líto vyhodit tři žárovky? Když si sečtu všechny náklady, tak ta LED hlavička 7x10RGBW z Číny vyjde jen o málo dráž a jak jsi již v jiném vlákně trefně poznamenal, je s ní víc srandy...

Já zcela určitě nebudu hanit žádný z programů na svícení, přesto ti zas a znovu doporučím MV. Jo, stojí peníze, ale funguje a dobře. Napíšeš si jeden(!) program a žádná písnička nebude nasvícena stejně, jako druhá. Pro začátek by ti mohl stačit LITE+8LED PARů, po čtyřech na stejné adrese a uděláš na těch 16 kanálech parády habakuk.A až něco přišetříš, můžeš si připlatit na BASIC a se 48 kanály se dá už čarovat i s nějakou hlavou, nebo scannerem.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: "Barevná hudba" - dimmer - freestyler

Příspěvek od strapal » čtv 03. bře 2016 13:59:52

Ku*** vy mne tu masirujete jak jeptisku na seně. Ale to je dobre a jsem rad, protoze to neznam. Ja tak zhruba tusim, ze nascenovat 6 hodin hudby, ktera je stejne pokazde jinak prezentovana atd., je prakticky zcela nemozne, jelikoz by mi to trvalo min. rok. No mam zamluvene 3 nove hlavy a 2x 15x12 PAR nebo kolik to bylo. Takze ja do tech hlav a LED PAR jdu tak nebo tak. Ale je to jak pises, prakticky bych s tim dimmerem mel jen ztratu casu s mechanickou strankou veci, finance jsou v pomeru - hlavy + PAR vers. dimmer zanedbatelne. Jenze na 3 hlavy a 2 PAR je asi 16 kanalu malo..

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: "Barevná hudba" - dimmer - freestyler

Příspěvek od PeBe » čtv 03. bře 2016 14:21:25

Jde především o to, kolik má které světlo obsazeno kanálů. Hlavy se dají nastavit na stejnou adresu, u jedné dáš PAN zrcadlově, u druhé pro změnu TILT a máš třeba na osmi kanálech tři světla, která budou lítat, jak zběsilá. PARy dáš taky na stejnou adresu, pošleš je doprostřed parketu, křížem přes sebe. A když budeš mít kliku, tak ještě jeden kanál zbyde na mlhu, kterou připšoukne program jednou za pět minut a o světla se nemusíš celý večer starat.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: "Barevná hudba" - dimmer - freestyler

Příspěvek od strapal » čtv 03. bře 2016 14:29:19

Akou rečou si to terazky hovoril? :-)))) Ok, zamyslim se... Dalsi dotazy by asi patrily do jineho vlakna, ale nez to zacnu zkoumat, pri poctu 3 hlav a 2 PAR na 16 kanalech dokazu spustit strobo na vsech vecech najednou a synchronne?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: "Barevná hudba" - dimmer - freestyler

Příspěvek od blaha » čtv 03. bře 2016 17:02:38

Tak třeba LEDkový washe RGBW od číňana umí fungovat na 8mi kanálech (R, G, B, W, Pan, Tilt, Dimmer, Rychlost nebo strobo), RGBW PAR ti zabere většinou 5 kanálů, RGB jen 4 (barvy + dimmer), ještě ti zbudou 3-4 kanály volné, třeba pro tu mlhu. Pochopitelně pro přesné určení by bylo dobrý znát přesné modely světel.
Strobo synchronně by mělo jít vždy na stejném modelu světla, buď pomocí strobo kanálu, nebo přes dimmer a posílání příkazu 0/100/0/100/... %, což budeš muset použít, pokud budeš chtít stejné strobo na různých světlech (tvůj případ). Takže ano jde.
S tou platbou do zahraničí přes banku to taky není tak úplná sranda, mě to třeba vychází někde na 300-400,- Kč a na tom zatím ztroskotaly všechny mé potencionální obchody s blackoutem, protože nemá PayPal nebo nějaký podobný účet, a to bych mu už pár euro vydělat dal. Popravdě teď asi stojím opět před tím samým problémem, možná budu potřebovat převodníky DMX na analog, moc se mi do toho zase nechce diskutovat o platbě, ale nejspíš mi nic jiného nezbyde, protože jinde je to výrazně dražší, bohužel, mám ještě něco rozjednaného jinde, ale uvidím.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Rosomák

Re: "Barevná hudba" - dimmer - freestyler

Příspěvek od Rosomák » čtv 03. bře 2016 17:12:33

kdybyste oba měli FIO (zdarma), tak nemáte s CZ-SK platbou problém (zdarma)

Uživatelský avatar
blackout.sk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: ned 22. bře 2009 10:19:52
Kontaktovat uživatele:

Re: "Barevná hudba" - dimmer - freestyler

Příspěvek od blackout.sk » čtv 03. bře 2016 17:55:14

eurogiro na poste do 100kc, cezhranicny bankovy prevod do 200kc
postovne cenny list 1 trieda je 4eur, to je nieco okolo 100kc
kto chce si kupi kto nie bude hladat dovody preco sa to neda
danovy doklad a zaruka 2 roky je samozrejmost
http://www.blackout.sk DIY Sound & Light

Odpovědět

Zpět na „Freestyler“