Kontrola / omezení výkonu

Výkonové, sluchátkové, předzesilovače...
  • Reklama
  • DEMO 15
Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Kontrola / omezení výkonu

Příspěvek od Robert » pon 26. zář 2016 17:11:23

Mám dojem když čtu tuhle diskuzi, že je neřešitelná. Ochrana proti někomu, kde vlastně ani nevíš komu a co ti ve tvé nepřítomnosti vyvede je boj s větrnými mlýny. Omezení výkonu pro hluché lidi neexistuje. Jsou typy, kterým nevadí červeně svítící indikátory výstupní úrovně mixu, neslyší nebo ve své agonii nevnímají zkreslení, které je pro ne hluchého už deprimující. Zkoušel jsem proti tomuto typu i řízený kompresor měřícím mikrofonem, kde jsem nastavil maximální úroveň akustického tlaku pro posluchače - nefunguje to. Dotyčnému se zdá, že to "tlačí" málo a je schopný přebudit na mixu kde co. Když jsem páskou udělal doraz na masteru, přebudil mi vstupy.

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola / omezení výkonu

Příspěvek od zelatina » pon 26. zář 2016 17:23:28

ak si ten zosík ešte nekúpil, tak tu mám niečo na predaj, čo by ti určite vyhovovalo... :wink:

http://www.zvukarina.cz/viewtopic.php?f=42&t=7432

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Kontrola / omezení výkonu

Příspěvek od strapal » pon 26. zář 2016 19:14:49

OT - vsak jsem ti psal a odpovedel jsi mi, ze pouze komplet. Debatu muzem rozvinout na strapal@seznam.cz at to tu nespamujem..

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Kontrola / omezení výkonu

Příspěvek od PeBe » úte 27. zář 2016 7:33:07

Myslím, že si TO komplikuješ. Na tvém místě bych všechno prodal, přisypal ke strženým korunám, co můžeš a koupil aktivní set. Je to jednodušší na drátování, skladnější na převážení a i ten výkon je tam dořešený. Lepit "něco" s "něčím" mi přijde, jako cesta do konečníku a to jen proto, že jsem si tu cestu sám nejednou prošlápnul...
A pokud máš kamarády, co se ti do toho se.ou, tak se na ně vykašli. Je potřeba si nastavit jasná pravidla, přes která nepřejede ani vlak s uhlím. Nestalo se mi, že by mi někdo někdy hrábnul do nějakého nastavení. Jen před nedávnem na jedné svatbě mně jedna obtloustlá a opilá cirka čtyřicátnice položila dotaz: "... a co by se stalo, kdybych ti píchla prstem do toho tabletu?", "Tak bych ti ten prst zlomil..." ... a měl jsem od ní pokoj. ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Kontrola / omezení výkonu

Příspěvek od strapal » úte 27. zář 2016 9:03:39

PeBe - kazdy si svou cestu proslapne sam. Ty a ostatni podobni profici mate tyto nemotorne zacatky za sebou. Wotom zadna.. Je tu ale jeden zasadni rozdil mezi vama a mou osobou. Ja to nedelam pro vydelek ale pro zabavu, jak jsem uz nekolikrat podotykal. Takze mne v podstate bavi nad necim spekulovat a zkouset ruzne picoviny, nekdy nerealne.

Mel jsem prvni aparat co "jsme" tady poskladali - pohoda. Tam zadna katastrofa s vykonem a prehulenim nehrozila. Ovsem na muj vkus to bylo malo do "hifi". Takze jsem Eminence pod nalepkou Yamaha opustil a jsem ve fazi digital mixu spolu s B&C a RCF pasiv. Uvidime co bude. Zatim se puvodni rozpocet stale zvysuje a uz ted vim, ze hranice me spokojenosti s vykonem do 100lidi je nekde s rezervou pri 2x1kW v cenove relaci nad 100tis v bazaru. Cimz se potvrzuji stale dokola vase odpovedi, ze takto jako ted, to delat nelze. To si uvedomuju stale vice a nezbyva nez pokorne souhlasit. Ale dejme tomu, ze jsem prozatim vyresil problem s vykonem nakupem "nahradniho" zesiku. Ale doufam, ze s vasi pomoci doladim k nejakemu vysledku stavajici cirkus.

Takze dalsi krok ted bude nejspis nejake DSP. Rozumim tomu, ze realne vyuzit limiter (v DSP) pro kontrolu a ochranu vykonu, jak pise HM, neni stale 100% reseni. Takze pokud to spravne chapu, vyuziju DSP takto: Pokud mi nekdo "vyrobi" preset na stavajici osazeni, je to realny krok k lepsimu vysledku. Ok. Druhy a pro mne v tuto chvili posledni duvod nakupu DSP je pouziti EQ. Delay je pri provozu pouze dvou satelitu dle meho zanedbatelny, takze mne vlastne uz nic jineho nenapada. To, ze ext. DSP vyuziju i v budoucnosti ted neresme, to je jasne.

Ptal jsem se Martina z MS sound na jeho DSP, ktere vychazi i cenove celkem prijatelne, ale potrebuju nazory i jinych lidi nez clenu fanclub MS Sound .. :-)))

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Kontrola / omezení výkonu

Příspěvek od PeBe » úte 27. zář 2016 11:22:47

V pohodě. ;-) Nic ti nechci nutit, jen jsem vyjádřil svůj názor, podepřený více, než dvacetiletým prošlapáváním slepých uliček, které se nakonec ukázaly nejen slepými, ale především mnohem dražšími.
A ještě maličkost. Nejsem profík, ani jím být nechci. Stále jsem nadšeným amatérem, pro kterého je každé hraní radost a ne zdroj příjmů. ;-)
(pravda, jsou hry, které mě moc netěší a ne vždy je to úplně zadarmo)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Kontrola / omezení výkonu

Příspěvek od strapal » ned 02. říj 2016 21:43:34

Takze jak to teda vidite s vyuzitim DSP pri provozu 1ks zesilovac a 2ks satelit?

1. Bude mit pouziti presetu na stavajici osazeni satelitů zasadni vliv na vysledny zvuk i bez provozu biamp?
2. Kdyz pominu moznosti ochran - limiter a eliminace zpetne vazby, co lze vlastne jeste mimo equalizaci vyuzit?
3. Vyplati se mi nechat boxy zmerit pro nastaveni presetu nekomu zdatnemu a hlavne vybavenemu profikovi nebo lze v zakladu vyuzit pouze papirove podklady menicu od vyrobce?
4. Doporucite nekoho na Morave? Kolik se za to plati cca ?

Diky.

Uživatelský avatar
Marian

Re: Kontrola / omezení výkonu

Příspěvek od Marian » pon 03. říj 2016 9:05:46

1. Záleží od toho ako je v pasíve zvládnuta výhybka, čím viac bude treba dorovnábať tým viac bude prínos väčší. Každopádne nič by sa nemalo zhoršiť, obvykle je výsledok lepší ako s klasickým EQ. Jediene že by bola fakt dodrbaná pasívna výhybka že by to chcelo nejaké drastické nastavnia, ktoré by sa mohli neblaho uplatniť pri vysokej hlasitosti.
2. Subsonic filter...
3. Pokiaľ výslovene výrobca nemá odporúčaný nejaký preset (nastavenie PEQ) presne pre danu sústavu, tak meranie je asi jediná dobrá resp objektívna cesta, dá sa to robiť aj od ucha no potom to bude pekne hrať tebe no ostatným nemusí. U niektorých DSP je možnosť pomocou meracieho mikrofónu a signalového generátora odladiť preset na mieste resp poskytujú DSP možnosť auomatického nastavenia, čiže vykompenzuje to aj nedostatky miesnosti resp. ozvučovaného priestoru, nielen reprosústavy ako takej, sice sa keď tam budú ľudia tak to bude trochu treba doladiť "uchometricky". Teoreticky najlepšie by to bolo prepísknuť keď tam ľudia už sú no je to pre nich dosť nepríjenmné ten ružový či biely šum, ja som to už zažil, bežne sa to asi nerobí, jedine, žeby mali nejakých figurantov.
4. Nie.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Kontrola / omezení výkonu

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 03. říj 2016 12:46:37

To už jsme asi hodně daleko od původního dotazu a ještě stále ani ne v polovině toho, co by bylo potřeba probrat, například jak je to se suby ? Samozřejmě DSP např. 2x6 má úplně jiné využití, když dělí jak satelity k subů, tak aktivně dvoupásmové satelity (a tam pak na driver stačí cca 200W/8ohm AB, který drahý nebude) než když je jenom navíc k pasivní výhybce. Měřit jde i přirozeným signálem, sice to trvá déle a není tak snadno opakovatelné, ale na dorovnání aparátu to vyhovuje a používá se. Ale jak říkám, to už jsme od požadavku na výběr z pár nejlevnějších zesilovačů daleko.

H.M.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Kontrola / omezení výkonu

Příspěvek od strapal » pon 03. říj 2016 14:00:58

Mozna trosku uhybam od tematu, ale DSP slouzi i k zadanemu tematu. Pokud admin prehodi jinam, dekuji, budu pokracovat v natlaku tam. :D

Suby zatim nejsou, prave proto jsem to takto formuloval. Samozrejme je to v planu plus AB na vrchy, ale letos to nebude. Proto se ptam, co lze nakupem DSP pro jmenovany provoz cekat a vymackat. Bez ohledu na pozdejsi provoz at uz to bude jako sub-sat nebo tripasmo. Mimo jine, stavajici satelity jsou navrzeny prave HM, takze predpokladam, ze vyhybka by mela sedet. :wink:

No takze v podstate vyuziju vseho co DSP nabizi, krome vyhybky.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Kontrola / omezení výkonu

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 03. říj 2016 15:17:36

Z výhybky horní propust, už to tady myslím padlo. Já neříkám že uhýbáš a nemám to přehazování vexlí do jiného vlákna rád, jen upozorňuju, že to nemá velký smysl řešit, když problém jsou už ty zesilovače. Pokud není na ně, tak kde se vezme na DSP ? A pokud je na oboje, tak snad nemůže chybět na ten slabší zesilovač pro drivery a pak už máme biamp a to zpětně mění požadavky na silný zesilovač, u středobasu nebude třída H vůbec vadit (pokud není nějak vadný, viz obrázky z osciloskopu nedávno na foru Prodance).

H.M.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Kontrola / omezení výkonu

Příspěvek od strapal » pon 03. říj 2016 15:58:26

Huberte, vzdycky chces urvat hlavu tem, kteri neco koupi a az pak se ptaji. Ja jen dodrzuju postup. Otazka je jasna.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Kontrola / omezení výkonu

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 03. říj 2016 16:29:36

Odpověď taky, pokud se bude kupovat DSP, tak koupit i slabý ale slušný zesilovač v AB třídě (jetý nebude drahý, protože je dneska se svým výkonem celkem k ničemu) a používat to biamp, pokud na to není, tak čekat až se našetří a zatím pořídit jen zesík pro provoz s pasivními výhybkami a hrát tak. Mezistupeň bez zesíku ale s DSP je možný, ale já ho za moc zajímavý nepokládám i když pokud by se využilo aspoň EQ a ochrana repro, tak to lepší bude, jenže to oboje musí někdo nastavit a musí to umět a být na to vybavený. Jinak to bohužel může dopadnout i hůř. A co se týká DSP, tak u těch levnějších je potřeba počítat s tím, že zvuk zkazí víc, než normálně fungující H třída.

H.M.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Kontrola / omezení výkonu

Příspěvek od strapal » pon 03. říj 2016 16:37:48

Dekuji, to jsem potreboval slyset. Rane 26z by snad mohl vyhovovat, ne? K mani je i AShly 4/8 ale to je asi zbytecne.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Kontrola / omezení výkonu

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 04. říj 2016 2:28:37

Ano, to vyhovuje, větší počet vstupů i výstupů je nyní možná na nic, ale může být velmi šikovný v budoucnu, pokud se aparát rozšíří o další bedny a zesilovače libovolného modelu a určení. Člověk o tom i jinak uvažuje, když stačí jen zapíchnout kabely do panelu a nemusí se kupovat další mašinka. Jsou případy, kdy se ani ty další bedny a zesíky pořizovat nemusí, protože je přinese někdo jiný anebo už někde jsou třeba i pevně namontované a jen je potřeba signál k nim ošetřit (delay, jiné EQ).

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Zesilovače“