Dva Zesilovače na jeden aparát

Výkonové, sluchátkové, předzesilovače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Tadeáš Svozil
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: ned 28. kvě 2023 9:44:57

Dva Zesilovače na jeden aparát

Příspěvek od Tadeáš Svozil » sob 08. črc 2023 9:03:16

Já vím že je to nevhodné psát na zvukařské fórum, ale přece. Dá se nějak udělat aby signál šel z kytary přes https://www.muziker.cz/joyo-jf-30-a-b-s ... 1vuMb2b1LY a rozdělil by se do dvou zesilovačů, a z tama by šel do jednoho aparátu, děkuju.
Rozdíl mezi bohem a zvukařem: Bůh si nehraje na zvukaře :-D

Uživatelský avatar
mmmartin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: pát 11. čer 2010 11:09:34

Re: Dva Zesilovače na jeden aparát

Příspěvek od mmmartin » sob 08. črc 2023 15:33:54

Formulace
Zařízení umožňuje vést jeden signál do dvou výstupů nebo dva výstupy vést do jednoho vstupu
je poněkud zmatečná. Tou větou je míněno, že signál je možné vést buď do jednoho, nebo do druhého zařízení, nebo do jednoho zařízení posílat signál buď z jednoho, nebo z druhého nástroje. Nejedná se tedy o rozbočovač (splitter), ale o přepínač (switch), jak je ostatně zmíněno v názvu zařízení.

Uživatelský avatar
Marián

Re: Dva Zesilovače na jeden aparát

Příspěvek od Marián » sob 08. črc 2023 20:36:17

Urob/kup normálne rozdvojku s príslušnými konektormi predpokladám Jack 6,3 mono -> 2x XLR alebo 2x Jack 6,3 mono.
Ak to bude robiť problém (resp. nevybudí zosilňoavače) tak použi stereo di-box, ten možno budeš potrebovať s db padmi alebo aktívny kvôli prispôsobeniu úrovne signálu.

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Dva Zesilovače na jeden aparát

Příspěvek od zahy » ned 09. črc 2023 0:36:07

No tady musím reagovat, prostě nemůžeš hnát výkon jednoho konce do druhého, výstupní trafa budou dělat rotyku.. Řešením je nějaký přepínač (rele) na výstupech zesilovače s adekvátním zatížením (16 ohm ) pro nepřipojený zesilovač ( přepětí na trafu ). Bohužel i tak dostanou konce na prdel.
Běžně se hraje A/B přepínač do dvou zesilovačů a dvou beden, nebo si to udělaj krabičkama.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
Tadeáš Svozil
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: ned 28. kvě 2023 9:44:57

Re: Dva Zesilovače na jeden aparát

Příspěvek od Tadeáš Svozil » ned 09. črc 2023 8:05:06

No zkoušel jsem jeden zesák zapojit normálně 4 → 4 ohm na bedně a druhý 16 → 16 ohm na bedně a když jsem první zesák zapnul ta to začalo brutálně vrčet. jediné co mě napadá je přepnout aparát do sterea. ale to je zase blbý že bude vždy hrát jen jedna půlka bedny.
Rozdíl mezi bohem a zvukařem: Bůh si nehraje na zvukaře :-D

Uživatelský avatar
Tadeáš Svozil
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: ned 28. kvě 2023 9:44:57

Re: Dva Zesilovače na jeden aparát

Příspěvek od Tadeáš Svozil » ned 09. črc 2023 8:08:30

ještě mě napadá koupit nějaké diody. a rozšroubovat ten terminál a napájet je tak aby signá neprolízal zpatky do druhého zesilovače. a nebko to udělat v kabelech. co myslíte?
Rozdíl mezi bohem a zvukařem: Bůh si nehraje na zvukaře :-D

Uživatelský avatar
Tadeáš Svozil
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: ned 28. kvě 2023 9:44:57

Re: Dva Zesilovače na jeden aparát

Příspěvek od Tadeáš Svozil » ned 09. črc 2023 8:22:43

Rozdíl mezi bohem a zvukařem: Bůh si nehraje na zvukaře :-D

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 808
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Dva Zesilovače na jeden aparát

Příspěvek od PeBe » ned 09. črc 2023 10:29:42

Napadá mě starý vtip o medvědu. "Hlavně musíš mít tak trochu v pí.i"..."Medvěde a máš vůbec křídla?", "Ne", "Ty vole, ty máš dobře v pí.i..." :-D
Svými experimenty jsi na nejlepší cestě něco odpravit. Pokud to bude jeden ze zesilovačů, pak jen dobře. Vyřeší to problém ;-)
Dioda funguje velmi dobře proti tomu, aby se napětí necouralo někam, kam nechceme. Přičemž je vesměs jedno jaké diody a kam je nainstalujeme. Bohužel to funguje jen pro stejnosměrný proud. Ve 'stříďáku', a tím audio ve své podstatě je, je ti vlastnost diod na prd a výsledkem bude ještě větší nesmysl. :-)
Poněkud mi uniká význam podobného řešení, ale budiž, tvoje volba. Osobně bych to řešil přepínačem mezi výstupy zesilovačů a tímto volit, který bude hrát do boxu. Vstupy zesilovačů bych nechal 'na prasáka' propojené paralelně. Případně trochu čistěji DI Boxem-splitterem.
Rozhodně bych to, ale svěřil někomu, kdo ví, co dělá. Z toho, co jsi popsal, usuzuji, že do této kategorie příliš nepatříš ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Dva Zesilovače na jeden aparát

Příspěvek od Robert » ned 09. črc 2023 11:18:42

Také tak trochu nechápu smysl řešení, ale budiž. Za mne by bylo nejjednodušší kuchnout kabinet, přepojit reproduktory, kterých je dle nákresu 4 ks, na 2 + 2, podle jejich impedance buď sériově nebo paralelně, aby byla výsledná imp. stravitelná pro zesilovače a hrát jedním koncem do dvou repro a druhým do dalších dvou. Pro tebe se zvuk slije v jeden a zvukař to bude muset snímat do dvou vstupů jako dva aparáty. Asi tě budou milovat =o)))

Uživatelský avatar
Tadeáš Svozil
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: ned 28. kvě 2023 9:44:57

Re: Dva Zesilovače na jeden aparát

Příspěvek od Tadeáš Svozil » ned 09. črc 2023 14:46:32

Oki
Rozdíl mezi bohem a zvukařem: Bůh si nehraje na zvukaře :-D

Odpovědět

Zpět na „Zesilovače“