Zesilovač(e) cca 6kW?

Výkonové, sluchátkové, předzesilovače...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Mirek123

Re: Zesilovač(e) cca 6kW?

Příspěvek od Mirek123 » sob 02. dub 2016 13:16:08

Díky za info pánové.

To mě ani nenapadlo, že až taková katastrofa ten zesilovač může být. Na našich forech o tom nikde není ani slovo. Na zahraničních jsem nabyl dojmu spíš, že se jedná o dobrý zesilovač za tyhle peníze, ale anglicky neumím a překladač to přeloží - tak jak to přeloží... Člověk spíš hádá co se píše.

Dokonce jsem se dočetl, že je to klon CREST CA 18, ale ,,papír,, snese vše.
Tady je odkaz na tento názor http://www.avsforum.com/155-diy-speaker ... i18-s.html
Je to příspěvek 25. Autor tohoto názoru je hodně aktivní, tak MOŽNÁ ví co píše. Já tomu nerozumím tak netvrdím to ani ono :-)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Zesilovač(e) cca 6kW?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 02. dub 2016 14:11:42

Ta firma už dávno se svým zakladatelem nemá nic společného, kromě jiného i proto, že umřel a firma zbankrotovala. Od té doby to JMÉNO snad třikrát změnilo vlastníka. Klidně to může být klon čehokoli, klidně to může i relativně slušně fungovat, ale prostě není pravda, že to nemá konkurenci, té je naopak docela hodně, včetně i přímých napodobenin třeba těch starých Crestů.

H.M.

Tak jsem si to vlákno přečetl a tam bych opravdu pro rozumy nechodil, neb celá skvadra těch lidí zcela evidentně nemá o ničem kolem zesilovačů ani šajn. Jasně se tomu vymyká jen poslední a nejobsáhlejší příspěvek, ale i ten je tak na úrovni amatéra bez vzdělání, ale aspoň s nějakou praxí a multimetrem, který ale neumí moc používat a ani se do toho netlačí. Přesto v něm nějaké informace, o kterých bych celkem nepochyboval, jsou, ovšem interpretace už může být rozdílná (a hlavně on jasně mluví o úplně jiných výkonech, kde rozhodně problém nebude). Mám dojem, že tady jsme přece jenom v průměru o dost dál, naštěstí. Opravdu bych nechtěl žít v některé z nejbohatších zemí světa a řešit stále jen co nejlevnějšího mi Číňan pod libovolným názvem vyrobí a snad v životě nezavadit o alespoň průměrný standardní výrobek.
Jsou samozřejmě i jiná vlákna a jiná fora, kde je to zase z jiné perspektivy, ale tam se o C-V nebude psát nejspíš vůbec...

Uživatelský avatar
Mirek123

Re: Zesilovač(e) cca 6kW?

Příspěvek od Mirek123 » pon 04. dub 2016 9:02:29

Zdeněk Prodance díky za info.
Taky to trochu nechápu proč se v USA ohlížejí po nějakých kopiích čehokoliv při naprosto rozdílné životní úrovni proti nám. O tom C -V, že je to až taková katastrofa jsem fakt netušil - no zase jsem o trošku chytřejší :-)
Díky za to.
Mirek.

Uživatelský avatar
Jaris
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: úte 04. čer 2013 9:17:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač(e) cca 6kW?

Příspěvek od Jaris » pon 26. úno 2018 10:12:20

Zdravim,
mam dotaz, který se snad hodí do tohoto vlákna. Mam taky 4 mt18sub osazený lf18x400 (8 ohm) a řeším, co k nim za zesík. (jako mnoho jiných v různých vláknech na tomto fóru). 5050-ku nechci kvůli hmotnosti. Jako nejlepší varianta se tedy jeví PL380, který by se z druhé ruky mohl dát pořídit za 35k. Ještě jsem nyní začal uvažovat o Kobble EM-4202. Máte někdo nějaké srovnání těhle dvou zesíků? 4202 vypadá papírově výkonější, menší, lehčí, každá bedna by měla svůj kanál. Navíc bych zesík pořídil nový za 25k se zárukou. Na druhou stranu se mi ta cena zdá až podezřelá, když srovnatelný powersoft je za cca 150k a i ten PL380 stál nový zhruba 80k. Máte někdo nějaké zkušenosti/srovnání s tím kobble při použití na basech?
Díky J.

betaron
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: sob 18. črc 2009 15:43:15

Re: Zesilovač(e) cca 6kW?

Příspěvek od betaron » pon 26. úno 2018 12:33:53

Z mého pohledu se zesilovačů Kobble bát nemusíš, kdysi jsem tady na foru popsal první poznatky.
Dva roky používám podobný zesilovač EM-4122, pro mé ozvučovací aktivity, výkonově vyhovující. Zvučím téměř výhradně živé kapely. A v podstatě jej používám jen pro ozvučování venkovních areálů, kdy zapojuji na kanál 3x FH-1 s patnáctkami, čili to je do impedance 2,66 Ohm. V jiné variantě ozvučení mám taky čtyři suby ClassA s LF18X400, to je téměř stejné jako tvé MT-18. Se zesilovačem Kobble naprosto v pohodě, nepamatuji, že bych se s ním dostal do limitace. A vidím, že dnes je cena zesilovačů Kobble více než příznivá!
Jinak v interiérech používám pouze zesilovače PKN, menší ozvučovací akce.

Odpovědět

Zpět na „Zesilovače“