"Mobilní" zesilovač

Výkonové, sluchátkové, předzesilovače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
aandree
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: stř 20. kvě 2015 14:50:13

"Mobilní" zesilovač

Příspěvek od aandree » stř 20. kvě 2015 16:27:43

Zdravím všechny,
toto forum už nějakej ten rok sleduju a obcas mi hodne pomohlo (hlavně v tom ohledu, že levnejm shitum se opravdu vyplatí obloukem vyhnout), ale teď přišel na řadu první dotaz.

Název tématu je možná trochu divokej, proto ty uvozovky...takže rovnou k věci. S kapelou už cca dva roky používáme ve zkušebně (a párkrát i na menšich soukromejch akcích) sestavu powermixu Yamaha EMX512SC a k tomu pasivní bedny Yamaha S115V (8 Ohm). Nebudu tady rozepisovat důvody, proč chci změnu, každopádně, rozhodl jsem se pořídit Behringer XR18 (nebo XR16, až bude v prodeji v Evropě). A teď je otázka, co bude lepší řešení?

1) Jakej by byl kvalitativní posun zvuku (nahoru/dolu) při použití aktivek? Když to tak počítám, v rozpočtu by bylo na dva kusy použitejch RCF ART 310 A.

2) A nebo právě zesilovač ke zmíněnejm Yamahám. Vzhledem k tomu, že nemáme a zatím neplánujeme mít sub, podle mého laického názoru budou lepší Yamahy (15" vs. 10" repro).

Pokud 2), nastává volba zesilovače. A tady se dostávám k tomu "mobilnímu". Na několika na sobě nezávislejch anglickejch forech doporučovali přímo k těmhle mejm Yamahám QSC GX5. Ten má tady dokonce samostatný téma, který začíná celkem slibně, ale končí slovy "šrot, zbytečnej výrobek" atd. A víceméně všude je tady na foru v týhle výkonový třídě a kvalitě doporučovanej QSC RMX2450. Koukal jsem, že se dá bazarovej pořídit kolem 8-9t, což je teda už nad mym plánovanym limitem, ale budiš. V tu chvíli jsem byl celkem pevně rozhodnutej...ale pak jsem koukal na parametry, a zjistil, že RMX (nebo další zmiňovanej zesilovač ze stejný kategorie - Crest CPX2600) váží 20 kg, což je skoro 2x tolik co GX5 #-o Bohužel tohle je pro mě taky dost důležitej údaj. Zkušebnu máme v prvním patře a určitě mi dáte za pravdu, že každý kilo, který nemusíte tahat, je obrovská úleva. Navíc když vezmu, že by zesík byl ještě v racku, a nejspíš spolu s počítačem a mixem... :roll:

Takže se ptám, je ten GX5 opravdu tak špatnej? Nebo nějakej jinej, kvalitativně stejnej jako RMX, ale lehčí, by se nedal použitej sehnat?

Jenom pro úplnost, přes repro, resp. zesík jdou v rámci kapely tři zpěvy, PC (samply a různý další syntetický zvuky ve střednim a vyššim pásmu), tenor saxofon, housle.

Díky moc za případný náměty!
Goydovy Přízraky - http://www.goydovyprizraky.cz/

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: "Mobilní" zesilovač

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 20. kvě 2015 21:03:47

GX5 je pochopitelně právě kvůli té nižší váze (a také ceně nového kusu) proti RMX2450 "ošizený", ale taky se dá říct, že většina z toho je pro vás nevyužitelná rezerva vyššího výkonu do nižší impedance.
Já bych se ale asi radši držel té původní myšlenky a pořídil ART310-A. Ano, 10" nezahrají tolik basu, jako 15" a velikost objemu s tím taky má co dělat, ale podle popisu vy těch basů moc nepotřebujete a všechno ostatní už bude líp, počínaje cenou (Yamahy taky mají nějakou), přes srozumitelnost až právě po to tahání do patra.

H.M.

aandree
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: stř 20. kvě 2015 14:50:13

Re: "Mobilní" zesilovač

Příspěvek od aandree » čtv 21. kvě 2015 0:55:47

Díky za odpověď. Z logistickýho hlediska jednoznačně vedou aktivky RCF, nejen že odpadne 20 kg zesilovač, ale i ty samotný bedny jsou rozměrově menší a hlavně vážej v součtu o dalších 25 kg míň než Yamahy, to je jasný... Začnu si hlídat inzerci na RCF 312, jelikož na to nespěchám, tak snad budu mít štěstí, i pak s následnym prodejem toho původního setu od Yamahy. Jenom doufám, že nebudu hodně zklamanej z těch nižších středů :oops:
Goydovy Přízraky - http://www.goydovyprizraky.cz/

Odpovědět

Zpět na „Zesilovače“