Zkušenosti s KOBBLE?

Výkonové, sluchátkové, předzesilovače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
MuFiozo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: pon 28. črc 2014 15:06:39

Zkušenosti s KOBBLE?

Příspěvek od MuFiozo » úte 11. srp 2015 21:19:32

Zdravím
Jaký máte zkušenosti se zesilovače mi značky KOBBLE. Zaujal mě od nich hlavně typ EM-4202.
http://www.prodance.cz/em-4202.html

istuchlik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: ned 13. dub 2014 8:13:58

Re: Zkušenosti s KOBBLE?

Příspěvek od istuchlik » úte 11. srp 2015 22:17:19

No já mám jeden z těch úplně nejslabších, Thomann ho prodává jako the t.amp D4-500. Maličký, lehoučký čtyřkanál a na mini akce nebo na odposlechy slouží úplně skvěle. Jen je dobré ho pohlídat procesorem, nemá ani subsonic filtr a bez procesoru to s reproduktory cekem dost "cvičí"...

betaron
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: sob 18. črc 2009 15:43:15

Re: Zkušenosti s KOBBLE?

Příspěvek od betaron » stř 12. srp 2015 12:22:08

Taky mám Kobble zesilovače, konkrétně typ EM-4122 už nějaký čas ve svém poli zájmu. Pravděpodobně čínská výroba, domovskou stránku se mi nepodařilo najít, rovněž nějaké recenze ne;
Pro moje malé ozvučovací akce by takový kompaktní zesilovač mohl vyhovovat, jak pro suby, tak i pro satelity, přičemž cena se jeví zajímavě. Téměř pět roků používám PKN zesilovače LC-2002 a LC-4004, tyto by se pak mohly v mém případě použít pouze na monitorové cesty.

Není to tak dávno, co jsem viděl Kobble EM-4122 v hudebních inzercích, kdosi jej nabízel za 25tis.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Zkušenosti s KOBBLE?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 12. srp 2015 12:54:22

Nejen čínská výroba, ale i značka a vývoj, my jsme je začali dovážet jako součást sortimentu na kinosály zaměřené firmy Focux (současně s kinobednami a DSP) a pak přidali i pod původním názvem, kde je těch modelů dostupných víc. Zkušenosti jsou dobré, už jsme je předváděli na dvou demo v Houštce vedle QSC a Ashly a když se člověk vyhne přebuzování, které má za následek nástup dost slyšitelného omezovače trvalého výkonu a akceptuje nápadnější hluk z miniaturních ventilátorů, tak je ten poměr zvuk/cena/výkon/rozměr a váha hodně dobrý.

H.M.

MuFiozo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: pon 28. črc 2014 15:06:39

Re: Zkušenosti s KOBBLE?

Příspěvek od MuFiozo » stř 12. srp 2015 22:07:26

Stránky výrobce jsou asi http://www.appaudio.cn/en/products_category.asp?id=16
Zajímalo by mě dost jak by utáhl EM-4202 8x LF18X400
A celkově se spolehlivostí a odolností když by se používal na mobilní účely a ne na pevnou instalaci třeba do kina.
Když uvážím, že by měl teoreticky 1U zesilovač dát 12kW navíc živen jen 1x 230V je skorem nepředstavitelný.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Zkušenosti s KOBBLE?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 12. srp 2015 23:43:44

Ano, velice doporučuji se držet země a to nejen u zesilovačů Kobble. Příkon z jedné 230V zásuvky je omezen nejen jističem 16A, ale taky všemi sériovými odpory celého vedení od ní až k nejbližšímu trafu a to nejde přeprat žádnou konstrukcí zesilovače. Kdo nemíní respektovat tak jednoduchou elektrotechniku, bude asi vždycky bádat, proč mu to nehraje tak, jako jiným. S mobilním provozem je to trochu podobně - v tom zesilovači není nic, co by ho mělo z principu nevydržet (a používají se tak, už kvůli té snadné mobilitě), ale nedostatek řádného uchycení v racku (1U nejde montovat jen za přední panel), vystavení vibracím a špíně například při přepravě na přívěsném vozíku, před sluncem a deštěm nekryté umístění na akci atd. zkrátí život spolehlivě.
Mimochodem já tady mám právě na stole 18kW 1U zesilovač za cca sto tisíc - tam by asi ta otázka byla víc na místě, protože okolní svět bude pro oba úplně stejný (tedy asi vyjma lidiček :-)

H.M.

betaron
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: sob 18. črc 2009 15:43:15

Re: Zkušenosti s KOBBLE?

Příspěvek od betaron » ned 24. dub 2016 13:24:24

Zesilovač Kobble EM-4122 jsem koupil u Prodance. Vím, že v několika inzercích je tento zesilovač (nový) nabízen cca o 7tis. levněji, než u Prodance. Ovšem z hlediska záruky a případného servisu jsem si nedovolil po této lákavé alternativě sáhnout…

Ještě než jsem zesilovač použil při sobotním ostrém provozu, byl doma dva dny cvičně v provozu, abych si takříkajíc „očichal“ jeho prvotní projev. Jak psal Hubert na foru zvukařina – větráky jsou poněkud hlučnější. Hifi v pokojíčku by se s tímto zesilovačem poslouchat nedalo. Větráky v PKN zesilovačích jsou proti větrákům Kobble „šumění lesa“
Obrázek Obrázek

Z hlediska zvuku jsem ale ihned vnímal dynamiku, svižnost EM-4122. A taky se mi jeví, že u tohoto zesilovače má výrobce celkem slušně zvládlé ono charakteristické cvrlikání převodníků zdrojů a jakési přechodové zkreslení při minimálně-minimální hlasitosti s uchem na reproduktoru. Co jsem měl první PKN LC-2002, tam to bylo docela znatelné. U jiného, pozdějšího LC-2002, který používám, už toto ve výrobě vychytali.

No a k tomu včerejšímu ozvučení čtyř kapel;
Zkrátka a dobře řečeno – byl to nářez! Musím konstatovat, že pro pořádné využití zesilovače EM-4122 nemám k dispozici výkonově odpovídající reproduktory. Po předcházející úvaze jsem jel s aparaturou do kulturáku o tři hodiny dříve, abych si s tím udělal jakýsi pořádek. Musel jsem na to jít s citem a nastavit si hlasitostní poměry na celém signálovém řetězci.
Takže dopadlo to takto: Na mixpultu Allen&Heat GL2400-24 jsem zvyklý mít nastavené nějaké úrovně na šavlích, skupinách a Master Volume. Po zvukovém testu (uchometricky) byly potenciometry EM-4122 byly nastaveny kousíček za půlkou dráhy. Kanály A + B použity na subwoofery, kanály C + D zapojeny na Fullrange satelity. V tomto případě zesilovače PKN LC-4004 a LC-2002 zapojeny na pět monitorových cest. Za zvuk jsem byl od muzikantů i návštěvníků chválen, ikdyž byly i hlasy, že to bylo místy i zbytečně hlasité :O ale byl jsem zvědavý, co z toho dostanu..…samozřejmě s citem, ne že hned můj stařičký vercajk s novým zesilovačem upeču!
Obrázek Obrázek Obrázek

Jelikož převážně zvučím malé, klubové akce, pokorně se v takových případech vrátím k mé osvědčené kombinaci zesilovačů PKN LC-2002 a LC-4004 s mixpultem Mackie CFX20-Mk2, a většinou i bez procesorů…
Obrázek

betaron
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: sob 18. črc 2009 15:43:15

Re: Zkušenosti s KOBBLE?

Příspěvek od betaron » pon 30. kvě 2016 11:59:00

V pátek a sobotu jsem zvučil kapely na venkovních areálech. Čili do takových prostor jsem použil výše zmíněný zesilovač Kobble EM-4122, výkonově výborný;
Přesto si uvědomuji jakousi zvukovou rozdílnost oproti zesilovačům PKN, které mám za roky provozu naposlouchané.
Na subech zvukový rozdíl nerozeznám, ovšem na satelitech 2x12+2“ (osazení 2x B&C 12HPL64 + Beyma CP750Ti + TD590), na výškách se mi jeví „na ucho“ malinko ostřejší. PKN zesilovače vnímám pro satelity se „sametovějším“ podáním zvuku.
Samozřejmě je to jen drobná nuance, či můj subjektivní dojem, ale poznat to jde.
Malinká úprava na EQ to řeší. Jinak jsem se zesilovačem spokojen.

Odpovědět

Zpět na „Zesilovače“