Zesilovač k Yamaha S115V?

Výkonové, sluchátkové, předzesilovače...
  • Reklama
  • DEMO 15
strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Zesilovač k Yamaha S115V?

Příspěvek od strapal » úte 29. pro 2015 4:50:44

Zdarec chlapi. Mam moznost koupit bazarove zesilovace k Yamaha S115V. Potreboval bych poradit, ktery by byl vhodnejsi. Sem tam se objevi nejake starsi kousky a tak bych se tu obcas na vas obratil. Mam chvili cas to vyresit, protoze si zesak muzu zatim pujcovat, ale chci samozrejme svuj. Zatim je k prodeji - QSC RMX 1850HD za nejakych 250euro a nebo Mison A2171 za 150Euro. Diky za nazory.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Zesilovač k Yamaha S115V?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 29. pro 2015 9:55:56

Jako obvykle - kolik je beden, kolik zesilovačů, co je zbytek aparátu... Cena je v € protože to budeš kupovat někde v zahraničí a přijde ti to poštou ??

H.M.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Zesilovač k Yamaha S115V?

Příspěvek od strapal » úte 29. pro 2015 10:30:36

Mam jen 2 ks S115V. Cena prvnich v textu je v euro, zajel bych si i sam s naklady cca 1.000,-Kc na slovensko. Jeste jsem objevil:
Behringer NU 3000 DSP za 7.000,- Kc
QSC GX5 za 7.500,-
Mackie FRS 1300 za 5.000,-
Crown Macro-tech 1200 za 5.000,-

Nechci tim krmit zatim jine komponenty jako je do budoucna subbas a podobne, takze mi staci cca 300-500W s rezervou na kanal, jelikoz S115V ma sinus 250W. Libi se mi ten Behringer s DSP, crossoverem a EQ v jednom. Ale zvukove netusim. Vim jen ze Behringer obecne nic moc..

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Zesilovač k Yamaha S115V?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 29. pro 2015 12:19:39

To je co pes, to jiná ves, mně by se vzhledem k původní ceně a "lize" nejvíc líbil ten Crown, ovšem bude asi nejstarší a je složitější na servis, co do spolehlivosti QSC RMX, výkonově a váhou ale GX, DSP má jen Behringer atd. Samotné bedny nic moc, takže nějakého zhoršení zvuku bych se nebál u žádného ze jmenovaných (nejsem si jistý, jestli znám ten konkrétní Mison, to je tady minimálně rozšířená značka a měl jsem v ruce jen něco a je to dlouho).

H.M.

Uživatelský avatar
Marian

Re: Zesilovač k Yamaha S115V?

Příspěvek od Marian » úte 29. pro 2015 15:29:37

Ten mison je k tomu slabí 2*200W fakt moc. RMX 1850 spoľahlivý podobne 2450, Crest CPX2600 resp Pavey PV2600 na prenášanie dosť náročné nakoľko váži cez 20 kilo. Pokiaľ nejaký zosil s DSP tak občas na bazoši vidno Crown xTi 2000 ten by bol k tomu akurát. z Činskych možno LexonPro 1500XL mi príde na pohľad do vnútra serioznejšie spravený ako behringer Nuke, aj keď ludia sú s nimi celkom spokojný vnútri to pre nňa ako elektrikára nevizerá príliš lákavo čo sa týka dizajnu osadenia cinovania kvality DPS a pod.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Zesilovač k Yamaha S115V?

Příspěvek od strapal » úte 29. pro 2015 16:32:05

No jeste ze ty bedny jsou aspon "nic moc" nez by byly uplne na waginu, chachaaa! Takze hitparadu zatim vede Crown a QSC. Co by jste poradili pri nakupu? Samozrejme nejak zatizit pokud mozno a mrknout dovnitr. Pokusim se donutit majitele nafotit nejake foto - vystupni kondy, fety nebo co tam je a trafo. Jo dotaz - limitery maji linearni prubeh? Myslim tim - zesilovac s vykonem 300W bude pri limiteru na 30% stupnice davat opravdu max 100W ?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Zesilovač k Yamaha S115V?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 29. pro 2015 16:49:08

Asi nemáš moc jasnou představu, co to je limiter a co to je ten knoflík na zesilovači. Pokud chceš nastavovat DSP, tak to chce hodně věcí nastudovat. Obecně se dá říct, že ne, nikdy není 30% stupnice 30% výkonu a to ani velmi přibližně a to ani u skutečného limiteru.

H.M.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Zesilovač k Yamaha S115V?

Příspěvek od strapal » úte 29. pro 2015 16:53:46

Ja se studiu nebranim, proto jsem zde. :-) No kompresor omezuje dynamicky rozsah, limiter jsem si myslel, ze je v podstate proudova ochrana, ktera ovsem nevypina zatez. Neco jako stabilizator..

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Zesilovač k Yamaha S115V?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 29. pro 2015 17:45:32

Nikoli. Jednak jde obvykle o omezení napěťové (proudové nebývá pro uživatele dostupné anebo ho ani nejde realizovat, protože informace o skutečném proudu chybí), především ale fyzicky neexistuje ten knoflík se stupnicí. To, co je na zesilovačích, je obvykle pouhý pasivní napěťový dělič někde blízko za vstupními konektory a tedy to žádnou podobnou funkci mít nemůže, k dosažení plného výkonu zesilovače stačí přidat třeba na mixu. a pokud nestačí, tak nejspíš proto, že už někde dochází ke klipu, což je zcela nežádoucí.

H.M.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Zesilovač k Yamaha S115V?

Příspěvek od strapal » úte 29. pro 2015 20:07:34

Pomalu se prokousavam nabidkou a ted nevim - vzit QSC RMX 1850HD nebo Crown XLS 602? Nic jineho v danem rozpoctu asi neni dostupne.

Limiter - takze jde v podstate o prachsprosty Gain nebo lepe receno Volume? Co mi teda zajisti nastavitelny vykon dany moznostmi bedny? To lze resit pouze atenuatorem nebo cim teda?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Zesilovač k Yamaha S115V?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 29. pro 2015 20:40:30

Atenuátor, gain a volume je v podstatě stále to samé a žádným způsobem to neřeší udržení nastaveného maxima výkonu. Najdi si libovolný slušný manuál k DSP typu speaker management, tam je to vysvětlené asi nejlíp a z praxe. V žádném případě ale nejde o žádné triviality, jasné každému na první pohled, chyby v nastavení dělá prakticky každý, kdo není od fochu (míněno elektrikářského, ne zvukařského).
XLS602 je sice taky Crown (přesněji je to tam napsáno, konstrukce je původně od jiné firmy), ale s Macrotechem nemá jinak společné nic a já bych ho rozhodně nepreferoval.

http://www.prodance.cz/data/attachments ... ual_CZ.pdf

http://www.prodance.cz/data/attachments ... 800_CZ.pdf

http://www.prodance.cz/data/attachments/SabineNavCZ.pdf

H.M.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Zesilovač k Yamaha S115V?

Příspěvek od strapal » pát 01. led 2016 11:19:52

Tak jsem si vcera vecer dovezl nakonec zminovany QSC 1850HD a tam je to vyreseno gain potakem ze predu a zapinatelnym limiterem DIP prepinacem vzadu. Lze nastavit jeste filtry 30 a 50Hz pro pouziti provozu se subwooferem. Vcera jsem sice zariskoval - zesik nerozebral a nevycistil od bordelu a nechal ho jet cca 9 hodin na plno, ale zcela bez problemu. Sem tam probliknul clip ale jinak pohoda. Takze dikes za tip.

Uvidim casem co dal. Hraje to sice pekne v dane kapacite, ale mam pocit ze tam moc rezervy neni, takze zrejme k tomu poridim jeste nejaky 2x18 subbas nebo 2ks 1x18 pro lepsi manipulaci. Mozna aktiv, ale zase si rikam, ze kdyz mi lehne zesik k S115V tak muzu dojet akci aspon na zesilovaci ze subwooferu, tak nevim jestli nebude lepsi pasiv + zvlast zesak.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Zesilovač k Yamaha S115V?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 01. led 2016 14:30:31

To je pouze clip limiter, na výkon nemá vliv, vlastně ho spouští až to blikání červené ledky (doslova, je to v tom samém obvodu) a při něm krátkodobě stahuje zisk. Je to celkem dobrá pojistka proti zesilovači hnanému do klipu hluchým uživatelem, ale pak průměrný výkon také roste, čili bedny to zachránit nemusí a jeho zařazení trochu zhoršuje zkreslení. Na ty dipswitche pozor, musí se velmi přesně dodržovat nastavení podle vedle vytištěných tabulek, speciálně při přechodu na můstkový provoz. Nestačí cvaknout jedním. To je taková bolavá noha této řady, jinak jsou velmi spolehlivé až blbovzdorné.
No a o těch dvou kmitočtech horní propusti se těžko dá říct, že jsou určené pro provoz se subem, na to jsou moc nízko, jsou totiž především určené na odříznutí toho, co je pod naladěním basreflexu právě připojené bedny, protože jinak bude membrána lítat jako nudle v bandě, aniž by vydávala bedna příslušný zvuk.

H.M.

Uživatelský avatar
Marián

Re: Zesilovač k Yamaha S115V?

Příspěvek od Marián » pát 01. led 2016 15:55:14

Ono 2*360W na bedniach nižšej triedy neje žiaden zázrak ak to ide FR. Keď tá červené led bude iba občas poblikávať tak by to mali tie bedne zvládnuť. Do S215V sme to valili z P7000S tiež po poblikovanie a vydržali to...aj keď zvučenie live je čosi iné jak disco, najmä ak sa hrá s MP3jek a pod. komprimovaných súborov, navyše niekedy v kombinácii z hluchým DJom ktorý to prebudi už na mixe a tvrdi "že to tak ma bic že šecki črvene musa svjetit pri tucke..." tak to viac namáha repra.
Keď budeš mať subbasy tak te 1850HD v mostiku na 2 bedne paralelne hra jak ďas keď sa použije citlivý reproš napr. RCF L18S401 alebo dačo podobné, keďže už je ho problém zohnať, tak to aj celkom zabúcha.
Čo sa týka prepínačov prepínať v zásade pri vypnutom zosilňovači s manuálom v ruke. Pre tie bedne by mal ako-tak vyhovovať filter 30Hz, keď sa zapne 50Hz už to nemá spodky...

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Zesilovač k Yamaha S115V?

Příspěvek od strapal » pát 01. led 2016 17:04:09

Ano, myslel jsem, ze to bude vetsi rambajz. Teda do urovne ciste dynamiky. Neni problem tomu dat sodu, ale jen uplny blb by neslysel, ze to jede na doraz. No aspon mam jasno, ze na ozvuceni co ja vim tech treba 50 lidi, je opravdu treba 1kW vykonu, aby to melo smysl a malinkou rezervu. Ozvucit 50 lidi 2ks Yamahama S115V tak, aby to nebyl chaoticky rev ale solidni zvuk, proste nelze. Plati to, co tu bylo nekde napsano - 1 hlava = 20W vykonu.

Odpovědět

Zpět na „Zesilovače“