Starší gramofon tesla + repro

Výkonové, sluchátkové, předzesilovače...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Pepša

Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Pepša » úte 29. pro 2015 17:48:10

Dobrý den, odpojil jsem s gramecu ty staré velké reprobedny, protože zabírají moc místa a mám ty konektorky napájené tak, že mi zůstal na konci jack - ten jsem napojil přes banány do dvd na aux-di a myslel jsem, že to bude hrát, ale ono ne :? . Hraje to horzně potichu. Můj dotaz zní - jak si nejlevněji koupit - vyrobit nějaký zesilovaček co bych dal na ten jack a ještě poddotaz ta tlustá placka na tomhle konektoru http://pc.poradna.net/file/view/18919-p6250517-jpg je kostra? , já to tak zapojil na tyčinkách jsou zvlášt jevá pravá strana a placky jsou propojené na mínus. Děkuji a omlouvám se za prasácký dotaz.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 29. pro 2015 18:44:34

Může to být kostra a nemusí, to záleží na konkrétním zesilovači. Napiš modely všeho, v čem se takhle prasecky hrabeš.

H.M.

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od zelatina » stř 30. pro 2015 21:51:34

ak si to naozaj zapojil, tak ako píšeš, tak si do linkovej úrovne zapojil výstup zosilovača na reproduktory a odpráskol si ten "receiver-dvd" alebo do čoho to zapájaš

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 30. pro 2015 22:00:46

Nemusel, některé ty gramozesilovače měly jen pár W. Ale prasečina to samozřejmě je a je typické, že se každý nejdřív rozhodne konat a až když to nefunguje podle jeho představ a on netuší proč, tak se ptá. Prostě nulová úcta k fyzické realitě, která nemá žádné druhé životy a návraty do uložených bodů hry a ani nestačí jen stáhnout poslední verzi SW anebo restartovat podržením nějakých tlačítek.

H.M.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od mkarr » čtv 31. pro 2015 14:02:49

Měl jsem chuť napsat "divili byste se co všechno může fungovat" ale pak jsem si uvědomil, že někteří lidé na tomto fóru už ve zvukařině viděli aj hada klečet a koňa blit, takže už se málo čemu diví.
Každopádně si říkám, jestli by to nechtělo použít milý gramofon jenom jako něco co točí s deskou a vyvést signál z přenosky rovnou do gramofonního vstupu onoho receiveru a nemrvit si signál zbytečně vícero zesilovači za sebou, navíc možná už pěkně unaveným zesilovačem gramofonu. Teda pokud má ono DVD vstup na gramofon a pokud není milá přenoska krystalová. Máte někdo zkušenosti, jestli z přenosek co nejsou určené na připojení k externímu zesilovači, leze dostatečně podobná úroveň signálu, aby to mělo smysl? Navíc jestli nemá ten zesilovač společnou zem tak jak předpokládal Pepša, tak to mohlo v lepším případě hrát třeba jen rozdílovou složku a v horším v něm něco tiše zařvalo, když se mu spojily výstupy do šlusu.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 31. pro 2015 14:45:06

Na veškeré další úvahy je potřeba znát ty modely. Ne, dneska už většina věcí nemá vstupy pro přenosku (žádnou). Obvykle se musí dokoupit předzesilovač. Gramec se zesilovačem by mohl mít výstup z přenosky anebo i nějaký jiný (byly takové s výstupem pro kvadrofonní dekodér) a i ten pro reproduktory by šel po úpravě použít (pokud už není odprásknutý). Ano, tohle je bohužel práce pro lidi, co už něco viděli a mnohdy hodně dávno anebo si o tom aspoň něco nastudují.

H.M.

Uživatelský avatar
Pepša

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Pepša » pát 01. led 2016 11:45:14

čaute, mám GRAMOFON TESLA NZC 431 HIGH FIDELITY STEREO 2x15W. Jestli to má nějaký předzesilovač nebo já nevím co to může mít - tak sem si právě myslel, že na to DVD je moc slabý. Nevím přesně jak to vyřešit aby to hrálo přes DVD. Já si myslel, že to bude jednoduchý. Díky za reakce

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 01. led 2016 14:00:16

Čemu přesně říkáš "DVD" ? Potřebujeme jasné označení modelu.
NZC431 patří k těm, kde byl vyvedený signál pro kvadro, je to normálně zaslepené a označené takovým divným symbolem jakoby ze čtyř kruhů. Taky to má výstup pro magnetofon, tam ale asi bude signál slabý i když v odkazu je to doporučováno (dost záleží kam se to přivede, nemám schema, někdy to byl na výstupu dělič s dost velkým seriovým odporem a pak záleželo na impedanci vstupu).Reproduktorové výstupy jsou nevhodné.

http://www.hifinazory.cz/viewtopic.php?f=6&t=14383

Takže schema už mám, ideální zřejmě ten konektor pro kvadroadapter (kolíky 3+5, 2 zem) snad i pro magnetofon (kolíky 1+4, 2 zem), nouzově sluchátkový konektor, rozhodně ne výstupy pro repro (napájecí napětí asi 40V je schopné zničit jakékoli vstupy) i když tím spojením "placiček" by se zesilovači nic stát nemělo a dokonce ani zkratem ne, má jakousi ochranu.


H.M.

Uživatelský avatar
Pepša

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Pepša » pát 01. led 2016 15:57:50

DVD je značky Philips, ale to je přece jedno, já to tam právě chtěl napojit normálně jackem na cinče.Takže do Aux to pujde jedině přes ten přední výstup co je na sluchátka. Teď jsem to tam měl napojené viz můj první přízpěvek. ty placičky byli na jacku spojeny na zem a pak levý pravý a jack byl přes cinče do dvd na aux . a takhle to hrálo strašně potichu. Doufám, že jsem tím něco neodpálil. Příště se budu raděj prvně ptát tady.

Uživatelský avatar
Pepša

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Pepša » pát 01. led 2016 16:09:09

Já nerozumím některým těm termínům, třeba "signál pro kvadro" . Ale teda když koupím tohle http://www.ame.cz/imgView/view.aspx?ima ... %204xCINCH tak to v aux hrát bude?

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Otas » pát 01. led 2016 16:43:42

Malinko doplním, na stole mám před sebou právě NZC 431 s cílem beze zásadní změny zapojení z něj vymáčknout lepší výsledky (menší zkreslení, vyšší přebuditelnost vstupů). Samozřejmě vím, že dát dovnitř Actidamp a nějaký dobrý symetrický výkoňák při objednané vložce Ortofon OM 5A může přinést zásadně lepší výsledky.
Signál pro kvatro - pro vysvětlení Pepšovi: to je srovnatelné s výstupem 4.0, respektive 4.1 v dnešní terminologii.
Zmíněný divný konektor DIN s odšroubovatelnou pokličkou, umístěný vlevo vzadu umožňuje dobré připojení zesilovače s citlivostí vstupu cca 200mV pro plné vybuzení, což obvykle vyhoví pro vstupy od CD - DVD přehrávačů. Sejmutí pokličky ale odpojí výkonový zesilovač NZC 431včetně korekcí.
Další výstup je pak na konektoru Tape (symbol magnetofonu, kolíky 1, 4), tam je ale potřebná vyšší citlivost - cca 10mV/27 kohmů, asi jako na mikrofon.
Ta propojka z odkazu nevyhoví, díru do díry nestrčíš :), potřebuješ Male DIN.
Placičky by měly být zem, zato stačí drobná chybka a výkoňáky budou v pytli, protizkratové ochraně NZC nevěřím.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 01. led 2016 17:09:13

Nepotřebuješ rozumět co je nebo kdysi byl kvadrofonní dekodér abys snad z mého příspěvku pochopil, kam se máš připojit. Konektor podle symbolu najdeš, záslepku z něj sundáš (neztratit, spojuje mezi sebou kolíky, aby to samo o sobě hrálo jako normální gramec se zesilovačem), zastrčíš tam pětikolík (samozřejmě samce, se samicí to nepůjde), který bude mít na opačném konci dva cinche spojené s těmi piny 3(levý)5(pravý)2(kostra). Ten tvůj adapter by k sobě potřeboval ještě běžný "magnetofonový" kabel pětikolík-pětikolík, aby to šlo spojit. Jestli ti to hrát bude nikdo neví, možná jsi už odprásknul to svoje "DVD Philips". Pokud by měl současně hrát i zesilovač v gramci, tak se musí v pětikolíku proletovat 1+3 a 4+5 (což dělá ta záslepka). Pozor na číslování NEJDE to za sebou, ale bývá to tam vylité.

H.M.

Kdybychom věděli, co za "DVD" máš, tak bychom možná zjistili, jestli nestačí ten magnetofonový výstup. Takže ty opravdu neposuzuj, jestli my něco potřebujeme nebo nepotřebujeme vědět, když sám nevíš vůbec nic, ano ?
Naposledy upravil(a) Zdeněk Prodance dne pát 01. led 2016 17:13:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Pepša

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Pepša » pát 01. led 2016 17:11:43

aha takže toto
http://www.hama.cz/hama-redukce-5pin-di ... Container1
díky za odpovědi, už to začínám trošku chytat do hlavy

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 01. led 2016 17:43:03

Ano a samozřejmě ještě běžnou cinch-cinch. Pokud to nebude hrát (anebo i dřív) tak si ten aux vstup vyzkoušej nějakým jiným zdrojem signálu, jestli sis to už neodprásknul.

H.M.

Uživatelský avatar
Pepša

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Pepša » pát 01. led 2016 17:49:08

Philips hts3500s to je to DVD. Jinak na aux hraju i z televize, změnu jsem nepoznal, takže asi je OK.

Odpovědět

Zpět na „Zesilovače“