Starší gramofon tesla + repro

Výkonové, sluchátkové, předzesilovače...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 01. led 2016 18:55:43

Vstupní citlivost udávají 1V, což je na spotřebku nečekaně vysoko a možná proto to neodešlo a možná proto to nebude ve spojení s gramcem hrát dost nahlas, ale to se teprve uvidí. Pak by přicházel v úvahu asi už jen ten sluchátkový výstup, ale i tam je dělič s poměrem asi 1:33, takže bez úpravy to taky nemusí stačit. Magnetofonový výstup je definitivně mimo hřiště. Podmínkou samozřejmě je, aby stále fungovaly oba kanály výkonového zesilovače - to jsi (původními bednami) zkoušel ?

H.M.

Uživatelský avatar
Pepša

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Pepša » pát 01. led 2016 19:21:42

- původní bedny hrály, mám je pořád doma na půdě, ony se do obyváku už nevlezly...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 01. led 2016 21:10:56

O to vůbec nejde, ale nikdo teď neví, jestli jsi těmi experimenty neodpráskl zesilovače v gramofonu, pak by nešly ani sluchátkové výstupy, jsou totiž vytažené přes odporový dělič z reproduktorových. Pak už by to zůstalo jen na tom "kvadrofonním", kde ale podle papírových parametrů může být málo na plné vybuzení toho "DVD". Sluchátkový výstup máš čím vyzkoušet ? Nebo zase chybí ten správný kabel s konektorem ?

H.M.

Uživatelský avatar
Pepša

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Pepša » sob 02. led 2016 18:08:45

Mám původní sluchátka. Vyzkouším to.

Uživatelský avatar
Pepša

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Pepša » sob 02. led 2016 18:42:08

Takže dobrá zpráva, sluchátka hrají, akorát hrály až když jsem zmáčkl čudlík "magn".

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 03. led 2016 2:58:46

A kdy jindy by měla hrát magnetodynamická přenoska než až když ji zvolíš na přepínači vstupů ? Proč je asi nad tím taky nápis TURNTABLE ?

H.M.

Uživatelský avatar
Pepša

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Pepša » ned 03. led 2016 15:17:33

Jo, já vím, jen jsem na to upozornil, pro mě to nebylo zas taková rutina, sluchátka jsem v tom ještě zapojené neměl a návod na použití taky nemám. Jinak tenhle gramofón umí hrát i sám? Má v sobě nějaký reproduktor?
Takže na závěr: Koupím výše zmíněný kablík spojím to s aux + s dírou co zůstane po vytažení zarážky a hotovo, ok?
Díky

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 03. led 2016 16:17:42

Reproduktor v gramofonu je vždycky velký problém (tedy v ELEKTRICKÉM gramofonu se ZESILOVAČEM), kvůli zpětné vazbě. Hrálo by to jen dost potichu, pak už by se to rozhoukalo, takže pokud podobné kombinace existovaly, býval nebo bývaly v odnímatelném víku a byly to jen takové přenosné "kufříkové" přístroje. Ale samozřejmě i něco jako "gramorádio" na singly se vyrábělo a to pak mělo reproduktor napevno uvnitř. Větší kuriozita jsou ale asi gramce do auta, to si sám moc neumím představit, jak to asi mohlo fungovat.
Ano, buď tam anebo ve sluchátkovém výstupu (horší, ale možná silnější). Ještě k těm bednám na půdě - nezahazovat, podle konkrétního modelu může jít o poměrně slušné kousky, které by i dneska mohly někoho zajímat.

H.M.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Ondráš » ned 03. led 2016 16:43:56

Pepša: Co jsou to za repro (model), prosím?

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Otas » ned 03. led 2016 17:16:10

Připadám si jako v paralelním příběhu.
NZC 431 předělávám (naštěstí - namýšlím si :) - že to umím). Ke koupi jsou k tomu bedny, které vypadají jako ARS 944. Je-li to pravda a jsou-li funkční, pak je to bomba - po renovaci výhybky, dnes bych na podobnou kvalitu musel sáhnout hodně hluboko do peněženky. Jen nevím, kam to poskládám :), v obýváku není místo. Ale zatím je prodat nechci.

Uživatelský avatar
Pepša

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Pepša » úte 05. led 2016 16:19:40

Ondráš: Nevím, ale stejně bych ti je neprodal, mám je schované na půdě, hrály moc dobře, ale jsou velké a nezkladné v obýváku.

Našel jsem na aukru 5 pin din, myslíte, že to bude dobrý kábel? Nebo ho mám koupit jinde. Asi je to ten co tam má být....
http://aukro.cz/kabel-redukcni-din-5-pi ... 49297.html

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 05. led 2016 18:35:21

Může a nemusí, nevidím tam napsáno, které ty piny jsou v pětikolíku použité. Na jistotu je to jen když má RCA čtyři. Většinou je to všechno samý šmejd, pochybuju, že to někdo dneska vyrábí v jakékoli aspoň průměrné kvalitě. Za komoušů byl problém sehnat ty RCA, české stály za hovno. Dneska je problém sehnat slušné pětikolíky. Stroj času na půdě nemáš ?

H.M.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Ondráš » úte 05. led 2016 21:17:08

Pepša: Jak si přišel na to, že je chci koupit :lol: ? Psal si, že hrály hezky, tak mě zajímal typ a co páruješ k NZC. O starou techniku Tesla se zajímám, pár kousků mám, téměř všechno co je do zásuvky bohužel před repasí nebo servisem, bohužel na rozdíl od gramců a repro se už na to nic skoro nedá koupit. #-o

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od MADMAX » pát 08. led 2016 12:12:53

Já mám pocit, že s technikou Tesla je to trochu jako s autoveterány - je to hezký koníček, když člověka baví, jak je to "ošklivé", když se v tom může rejpat, ale pokud se chceš jen rychle a s jistotou dostat z místa na místo ( = v klidu si poslechnout dobře reprodukovanou hudbu), tak je pro ten účel lepší něco jiného ;-), sorry.
MAD

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Starší gramofon tesla + repro

Příspěvek od Ondráš » pát 08. led 2016 23:14:05

MAD: Když nad tím přemýšlím, vidím to stejně, i když...jako malý jsem Teslácké stroje používal jen a pouze k pohodovému poslechu. Nicméně všechny kousky co mám již v minulosti trpěly spoustou neduh, závad a přesto dodnes jistá nepopsatelná krása vězí v těchto již dnes historických strojích. Tesla měla pár velmi povedených kousků, přesto jejich hodnota je dnes spíš nostalgická. Třeba když se podívám na 810A, není to nádhera? =D>

Odpovědět

Zpět na „Zesilovače“