Zesilovač k Eminence Omega PRO-18A?

Výkonové, sluchátkové, předzesilovače...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
jan sedlacek

Re: Zesilovač k Eminence Omega PRO-18A?

Příspěvek od jan sedlacek » pát 08. dub 2016 19:30:54

asi pujdu do toho dynacord sl 2400

Uživatelský avatar
Martin S.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 183
Registrován: pát 05. srp 2011 23:03:09
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Eminence Omega PRO-18A?

Příspěvek od Martin S. » pát 08. dub 2016 23:42:17

Mirek123: popisuješ dva trochu rozdílné scénáře. Ono je něco jiného něco okopírovat, udělat levněji, méně kvalitní a prodávat to pod značkou originálu, to je opravdu drzost. Bohužel se toto děje vcelku běžně ve všech možných odvětvích, např automobilové díly - Mercedes měl problémy s motory kvůli fake ložiskám SKF, dále je plno fake podvozkových dílů TRW (jsou to dokonce repasy) a objeví se v distribuční síti, kde bys to vůbec nečekal a byl přesvědčený, že mají originály.
Druhý případ, kdy sice uděláš kopii, avšak neprodáváš to pod značkou originálu, tam prostě kupující ví, že nekupuje originál. A "Čínské Laby" nikdo nikde jako orignál Lab Gruppen neprezentuje. IMHO Labu to nikterak uškodit nemůže, je to zcela jiná cenová kategorie, ten kdo má na originál, tak si koupí originál a ten kdo si kupuje kopii na originál pravděpodobně mít nebude.

asterix1: Bl samotné nic neznamená, musíš brát do úvahy i váhu kmitacího systému, který je u Omegy dost lehký, takže nižší Bl nevadí. Akcelerační faktor je díky lehké membráně dost vysoký, Bl 18,8 je tedy pro takový reproduktor dostatečné. Ano X-max je malý. Scoop je stará konstrukce, do které se dávaly reproduktory s podobnými, možná ještě horšími parametry, nicméně ono "hornové" reproduktory se do scoopu právě vůbec nehodí, sice to tam všichni cpou, ale hezky to fakt nehraje. Takže ono to použití do scoopu má svoje opodstatnění. Já jsem technařům do scoopu nacpal L18P300, což je také spíš takový bassreflexový reproduktor, a hraje až překvapivě dobře, dá se z toho dostat docela příjemný bas. Ano Omega18 není dobrý reproduktor, je to zastaralé, nechutně předražené, jen opodstatňuješ nesprávnými argumenty.
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Zesilovač k Eminence Omega PRO-18A?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 09. dub 2016 1:54:17

No, 140 a 160g je menší rozdíl, než 18,4 a 22,8Tm a to ještě nebereme v úvahu rozdílné Re (RCF by měl větší Bl, kdyby použili drát, se kterým by dosáhl stejného Re při stejné výšce vinutí, navíc by to vinutí bylo o něco lehčí). Já bych tyhle dva reproduktory moc vedle sebe nestavěl, jeden je skoro etalon dlouhodobě velmi úspěšné konstrukce, kdežto druhý pro mne spíš opak, takový víceméně zbytečný relikt. Zajímavé je na něm snad jen Fs, to se dneska moc často nevidí, ale zase - jak pro koho. Já jsem po něm poptávku nezaznamenal. Důležité také je, že u RCF se od něj a od L18S800 odpíchla celá řada novějších modelů, v různých směrech ještě lepších, kdežto u Eminence není v 18" prakticky pro co sáhnout dodneška. To je myslím zdaleka nejvýmluvnější a skutečně reálný dosah toho "co která ta značka je zač (spíš umí)" z jiných vláken.

H.M.

Uživatelský avatar
Martin S.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 183
Registrován: pát 05. srp 2011 23:03:09
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Eminence Omega PRO-18A?

Příspěvek od Martin S. » sob 09. dub 2016 4:27:40

Nesnažím se, tyto reproduktory stavět vedle sebe. Je v nich propastný rozdíl, o tom žádná, ono u Eminence není z čeho vybírat prakticky v jakékoliv velikosti reproduktoru, tedy až na nějakou low-end aplikaci. Jen jsem chtěl naznačit, že to použití ve scoopu není až tak nesmyslné, jak se může zdát...
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jan sedláček

Re: Zesilovač k Eminence Omega PRO-18A?

Příspěvek od jan sedláček » sob 09. dub 2016 12:54:47

jan sedlacek píše:asi
asi půjdu do Ashly KLR-4000

Odpovědět

Zpět na „Zesilovače“