Zesilovač k Eminence Omega PRO-18A?

Výkonové, sluchátkové, předzesilovače...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
jan sedláček

Zesilovač k Eminence Omega PRO-18A?

Příspěvek od jan sedláček » sob 26. bře 2016 23:31:08

mám prozbu poradí mě jaký mám zakoupit zesilovač k páru eminence omega pro 18a ( 1000w v 8ohm) děkuji moc mi to pomůže

Uživatelský avatar
Martin S.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 183
Registrován: pát 05. srp 2011 23:03:09
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Eminence Omega PRO-18A?

Příspěvek od Martin S. » ned 27. bře 2016 3:20:36

Kolik na to máš?
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jan sedláček

Re: Zesilovač k Eminence Omega PRO-18A?

Příspěvek od jan sedláček » ned 27. bře 2016 17:28:49

tak samohřejmě čím levnější tímlíp ale co porádite do toho půjdu

Uživatelský avatar
Marian

Re: Zesilovač k Eminence Omega PRO-18A?

Příspěvek od Marian » úte 29. bře 2016 12:08:26

pokiaľ nepotrebuješ živiť viac ako 4ks repro t.j. 2ks na kanál tak z lacnejších by mohol poslúžiť napr. RCF IPS 3700. Pokiaľ je tých reprákov viac tak čínska kópia LabGruppenu F10000Q tam by šlo po 3ks na kanál čiže 12ks.

Uživatelský avatar
Martin S.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 183
Registrován: pát 05. srp 2011 23:03:09
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Eminence Omega PRO-18A?

Příspěvek od Martin S. » stř 30. bře 2016 11:45:50

"Co poradíte do toho půjdu" je docela široký je docela široký pojem. No můžeš začít u levného Lexona 1500XL v můstku, za ty prachy to funguje a dost lidí si to chválí, ale nějak zvlášť bych to asi nedoporučoval, zmíněné RCF IPS3700, možná nějaký T-amp, další možnost jít do něčeho bazarového až třeba po kopii nějakého FPčka, třeba tu FP10000Q můžeš použít na živení i satelitů vzhledem k tomu, že je to 4kanál.
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jan sedláče

Re: Zesilovač k Eminence Omega PRO-18A?

Příspěvek od jan sedláče » stř 06. dub 2016 13:14:11

Jsem ochotný klidně dát do toho 30tis. podle parametrů FP10000Q vypadá přijatelně, ale když vidím že je poruchoví tak jsi nejsem jist

Uživatelský avatar
Marian

Re: Zesilovač k Eminence Omega PRO-18A?

Příspěvek od Marian » stř 06. dub 2016 23:07:19

Ak sa bojíš kúp originlal LabGruppen a tam tá poruchovosť je minimálna vďaka kvalite požitých súčiastok výstupnej kontrole a pod. Celkom dobre funguju aj Crowny iTech aj xTi majú zabudované aj plnohodnotné DSP, samozrejme aj na sub aj sat treba okrem. Dobre referencie mi dal kolega aj na EV TG5,TG7. Samozrejme je to cenove inde ako činska štvorkábnalovka...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Zesilovač k Eminence Omega PRO-18A?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 07. dub 2016 14:33:46

Já bych to nepřeháněl, ty Omegy samotné za moc nestojí a pořizovat k nim drahý zesilovač je nesmysl, nedopadne to nikdy podle očekávání. Viděl bych to tak na cca 20000Kč maximálně (když bude nový, značkový, se zárukou, která jde uplatnit) anebo risknout bazar, ovšem tam bych si ověřoval stáří (ne jen podle řečí), stav, servisovatelnost a pochopitelně cena musí být velmi výrazně nižší, než původní.

H.M.

Uživatelský avatar
jan sedláček

Re: Zesilovač k Eminence Omega PRO-18A?

Příspěvek od jan sedláček » pát 08. dub 2016 9:25:00

děkuji za odpovědi, co říkáte na tento? http://www.thomann.de/cz/tamp_proline_3000.htm

asterix1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: stř 13. bře 2013 14:34:39

Re: Zesilovač k Eminence Omega PRO-18A?

Příspěvek od asterix1 » pát 08. dub 2016 10:34:02

Zdravím, prikláňam sa k názoru H.M. , neviem prečo by si mala zaslúžiť Omega18 zosilovač typu iTech, TG5, TG7 alebo originál Lab. Omega18 je podľa môjho názoru na dnešnú dobu lowend 18 palec vhodný tak do bassreflexu. V podstate môžeš začať od napr. EV Q1212, Dynacord SL2400, PKN XD2500, Ashly KLR-4000, Kobble EM-4650, a pod. Ten spomínaný Proline3000 vyhovie tak isto, ale je potrebné upozorniť, že ten zosilovač má svoje detské muchy. Je síce cenovo zaujímavý, ale je hrozne ťažký - 37kg. V podstate do 600€ sa dajú aj v bazáre kúpiť slušné zosilovače. Ak už sa rozhodneš pre túto možnosť tak samozrejme pozeraj aj na servisovateľnosť v ČR pre daný zosilovač.

Uživatelský avatar
Martin S.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 183
Registrován: pát 05. srp 2011 23:03:09
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Eminence Omega PRO-18A?

Příspěvek od Martin S. » pát 08. dub 2016 11:59:37

Nemám pocit, že by čínské FPčko bylo nějak nějak zásadně poruchové. Nějaká poruchovost, tam samozřejmě je, ale nemyslím, že by nějak vybočovala z průměru. Nějaké FPčka jsem prodal jak od Sanway tak Gisen o dalším vím co jsou v provozu a nesleduji nějak zvýšenou poruchovost. Mám jeden kousek u technařů, kde dostává pěkně po prdeli, zesilovač neustále zanesený šíleným bordelem, dokonce i bahnem, řešil se tam pouze zdroj, který dával vyšší napětí než měl, nastaveno správné napětí, zesilovač vyčištěn a běhá dál.
Na tom, že je reproduktor vhodný jen do bassreflexu, není vcelku nic až tak špatného. Také používám jeden takový, který svými parametry je vhodný víceméně "jen" do bassreflexu. A rozhodně se nejedná o low-end a výsledkem je velmi kvalitní subwoofer. Čímž avšak neříkám, že Omega je dobrý reproduktor, navíc nechutně drahý a za podstatně menší peníze lze koupit podstatně lepší reproduktor.
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Mirek123

Re: Zesilovač k Eminence Omega PRO-18A?

Příspěvek od Mirek123 » pát 08. dub 2016 16:22:53

Martine S a je správné, že se vůbec prodávají zesilovače co Číňan ukradl LAB.GRUPPEN? Jako chci říct, že ty jsi konstruktér a jistě stavíš kvalitní věci osazený třeba RCF, BC a kdo ví čím ještě a ted by někdo přišel a tvojí značku by zneužil a padělal tvé PA bedny které by osazoval NO NAME měniči a prodával pod tvojí značkou. Asi by se Ti to nelíbilo - jen hádám...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Zesilovač k Eminence Omega PRO-18A?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 08. dub 2016 17:13:28

Já bych to tak nehrotil, je potřeba brát v úvahu i pár věcí okolo, například že jde o zesilovače prastaré, že z celkem dobrých důvodů je každá ochrana duševního vlastnictví omezená (a podle mne nefunguje v mnohem křiklavějších případech, protože mezi dávno zaplaceným zesíkem a mezi úplně novým filmem je docela rozdíl ve způsobené škodě) a v neposlední řadě i to, že pokud dnes ta práva (jsou-li ještě jaká) patří zřejmě právě Uli Behringerovi, který si na kradení cizích schemat a designů a dokonce i marketingových sloganů vystavěl celou firmu. Dneska už má tolik, že ty firmy místo postupného okrádání rovnou kupuje no a kus poetické spravedlnosti je v tom, že ho tedy budou okrádat jiní (mimochodem i ty nejhorší jeho mixy mají ještě horší napodobeninu s názvem Mexxe nebo tak nějak).

H.M.

asterix1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: stř 13. bře 2013 14:34:39

Re: Zesilovač k Eminence Omega PRO-18A?

Příspěvek od asterix1 » pát 08. dub 2016 18:20:20

Omega18 je dnes parametrami a technológiou už naozaj za zenitom s BL=18,8, xmax=4,8mm a to ešte s cenou u thomanna za 309,-€. Tým, že som napísal, že patrí do bassreflexu som nemyslel, že je to jeho hendikep, hoci Eminence tvrdí, že je ideálny do hornov alebo scoop s EBP=75!. Každopádne tento reproduktor nepotrebuje taviť. Tu v okolí behali nejaké Dan TAURUS 181 a tiež to nikto netavil s TG5 a pod..

Uživatelský avatar
jan sedlacek

Re: Zesilovač k Eminence Omega PRO-18A?

Příspěvek od jan sedlacek » pát 08. dub 2016 19:28:34

asi

Odpovědět

Zpět na „Zesilovače“