Jaký zesilovač na JBL PRX 425?

Výkonové, sluchátkové, předzesilovače...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Marian

Re: Jaký zesilovač na JBL PRX 425?

Příspěvek od Marian » úte 10. kvě 2016 22:22:01

Hmm. Asi to nebude ani ten zalatý stred, podľa toho čo mi dnes vravel kolega, že osadenie to je to isté ako JRX225 iba za takmer dvojnasobok ceny za profesinálny dizajn, on to v ramci 14 dňoveho vratenia peňazí poslal späť, nakoľko chcel vymeniť práve JRX225 za vyššiu radu práve na odporúčanie obchodného zástupcu JBL a bol velmi "najebabraný" lebo musel dať skoro 30ojro za UPSku. Ako za 340 ojro ten zvuk je oka ale za 700 hmm...poli-tyka al harman...
Ten TAmp je k tomu iste adekvatny zosil presne taký istý používa na svoje JRX akurát spálil už dve drivery (nevedel zohnať reconekit iba driver ako náhradný diel tak dal 150€ potom to ukedcal na 100€) keď odišiel tretí tak ich vymenil za JBL D202 cena polovičná a zvukovo dokoca vraj hrajú lepšie aj keď osobne tomu veľmi neverím, ale podstatné je to že od vtedy to už neodpálil. Každopádne mi odporúčil, aby som tomu majiteľovi povedal, nech v žiadnom prípade nepridáva výšky na výstupnom EQ viac než +3dB trvale, ono to keď už je zosil pred limitom sa núka pridať fajne výšky potom sa to zdá že to viac peckuje.

Správnemu DJovi musia všetky ledky svietiť veď na to tam su tak - to má biť!!! -odpoveď jedného.... Údajne to robia takmer všetci výchyrný slovenský DJi. Skúsenosť druhého kolegu.

Uživatelský avatar
Palko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: stř 04. úno 2009 0:21:07

Re: Jaký zesilovač na JBL PRX 425?

Příspěvek od Palko » úte 10. kvě 2016 23:29:11

Jsem rád, že to pan z Prodance bere jen jako výměnu názorů. Takže nesouhlasím s tímto:
...Mazání medu kolem huby...to tady ohledně značky JBL předvádíš ty...
Takhle to přece nebylo. Otázka byla - Jaký zesilovač ..., a odpověď přišla: ...Driver je tragický a důkazem, kam až JBL klesl... Tak to je to kydání hnoje. Protože pokud se dívám na respekt a ocenění na mezinárodním měřítku tak nevím proč pomlouvat výrobce, který sklízí ocenění skoro u každé nově vyvinuté modelové řady:

- řada SRX 800 - NAMM 2015 Best of Show Awards
http://www.prosoundnetwork.com/article. ... leid=44098

- řada PRX700 - 29th NAMM TEC Winner
https://www.namm.org/news/press-release ... excellence

- řada EON 600 - Readers Choice Awards for best products
http://www.prosoundweb.com/article/the_ ... ve_spoken/

a ještě jednou EON 600 - Best Speaker Of 2014 in 29th Annual Music & Sound Awards
http://www.msretailer.com/msr/music-sou ... d-winners/

No a asi nejvěštší šok pro panáčka z Prodance musí být když mu teď oznámím, ze právě tento EON 615 - Best Speaker Of 2014 má právě podle něj ten nejhorší driver JBL 2414H. Jediné vysvětlení je, že jsou úplně všichni na celé planetě hloupější než on. A nebo jsou úplně všichni podplacení. A nebo je v tom politika.
..
Zároveň ale také s něčím souhlasím:
- hledání materiál u ART jsem se snažil hodně málo - jen jsem se podíval na stránky výrobce, ale stejně nevím co je to Mylar - wikipedia mi našla - termoplast ze skupiny polyesterů - takže asi taky plast né ?
- odladit bednu na líbivý "nekonfliktní" zvuk alespoň do určité úrovně SPL není nic tak těžkého - ano a takže komu nestačí SPL u této bedny si bude muset sáhnout do vyšší řady, tam má jiný driver a dostane větší SPL. To přece platí u všech - i u Prodance značek.

Na závěr - nikde v mých příspěvcích jsem nekydal hnůj na žádnou ani tu nejlevnější značku ani nevyzdvihoval JBL - kromě příspěvků kde jsem reagoval na plivání pána z Prodance. K Seleniu - Selenium od JBL je taková Dácia od Renaulta.
Mám velký respekt a znám zvuk i dalších značek - např. Dynacord, Elektro-Voice, EAW. Takže když tady někdo bude plivat na tyto značky, tak se taky ozvu.

Pro Mariana:
JBL 225 jsou aktuálně úplně nejlevnější řada a tato bedna - teď jsem se díval stojí 9200,- vč DPH:
http://www.dj-obchod.eu/pasivni/jbl-jrx ... 0wodjCAAoQ
Takže je třeba si prostudovat parametry, srovnat to s jinými značkami a pokud vím, že budu potřebovat větší SPL tak si musím připlatit. A né koupit to nejlevnější a pak čekat, že ozvučím náměstí. Je to jako mít pískovnu ale koupit si Multikáru a pak se divit, že někdo převeze jednu fůru písku Tatrou a já musím jet 10x. To platí u všech značek.
Nové náhradní membrány na tyto drivery jsou trvale na ebay za 39 euro:
http://www.ebay.de/itm/Diafragma-Diaphr ... SwBLlVYcmN
Palko.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jaký zesilovač na JBL PRX 425?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 11. kvě 2016 0:01:06

D202TI je asi právě to Selenium, nyní s nápisy JBL. V podstatě skoro nejhorší titan, co kdy Brazilci dělali, ale na "origo JBL" to asi furt stačí.

http://www.prodance.cz/d202ti-8ohm.html

Předělávky JBL beden na tento a o něco lepší D220TI jsou celkem známé, na rozdíl od pitomců na youtube, co to prostě prohodí, já jsem si dal práci s přeladěním výhybky, koho to zajímá, tak jistě na jednom českém webu najde.

Palko, asi znáš to úsloví: "až ty budeš někdy vědět, co já jsem už dávno zapomenul"... pak, no pak si teprve budeme moci o reproduktorech a bednách a značkách opravdu popovídat.

H.M.

Mimochodem kdyby někdo opravdu potřeboval nějaký důkaz, že jsi vychvalováním JBL skoro posedlý, tak si jednak může přečíst všechny tvé příspěvky na celém foru - je to tvoje dominantní téma - a pak si taky může na rozdíl od tebe všimnout, že já jsem samozřejmě ODPOVĚDĚL NA DOTAZ a to hned v prvním příspěvku slovy :

"podle mého soudu je na to i American Audio luxusní zesilovač"

Vzhledem k asi neočekávanému vyznění této odpovědi jsem pokládal za nutné vysvětlit důvody a to nešlo jinak, než přes bednu (možná by to někdo radši zkoušel přes vyzdvihování toho zesilovače, ale pro mne to opravdu schůdné není :-) Nikoho jiného to ze židle nezvedlo, dokonce ani spokojeného majitele ne, pouze tebe. To si fakt už jeden pokládá otázku, proč vlastně.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jaký zesilovač na JBL PRX 425?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 11. kvě 2016 1:11:07

Už mi to nevzalo další doplnění, takže v novém - odkaz na náhradní membránu není žádný náhradní díl JBL, je to tzv aftermarket, JBL tyto membrány vůbec nedodává, jen celé drivery. Pokud se tak vyznáš v autech, tak jistě víš, co takový aftermarket znamená. I toto je velmi neobvyklá a zákazníka silně poškozující praktika, o které se ovšem předem nedozví nic a i pak mu různí pro JBL aktivisti budou tvrdit, že to vlastně není problém, že si může koupit nějakou napodobeninu a dopadne stejně. Ani jim zřejmě nedochází, že to je ta nejhorší možnost vůbec...

H.M.

Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Re: Jaký zesilovač na JBL PRX 425?

Příspěvek od maro » stř 11. kvě 2016 2:47:51

Palko píše:J....pokud se dívám na respekt a ocenění na mezinárodním měřítku tak nevím proč pomlouvat výrobce, který sklízí ocenění skoro u každé nově vyvinuté modelové řady:
nedá mi to, ale...
Komerční banka má taky neustále ocenění "banka roku" a přitom je to ta nejhorší co znám :twisted: za chvíli mi končí fixace hypotéky tak konečně uteču :mrgreen: =D>

takže nějaké ocenění pro mě nic neznamenají, třebaže JBL mám rád, ale nebudu za ně dávat ruku do ohně :wink:
Listen... and enjoy the sound

Odpovědět

Zpět na „Zesilovače“