Živý streaming na youtube zvuk zoom 4k q2n

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
lukes
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: pon 15. led 2024 18:03:58

Živý streaming na youtube zvuk zoom 4k q2n

Příspěvek od lukes » pon 15. led 2024 18:29:00

Dobrý den. Téma jsem nenašel tak si dovolím se zeptat. Jaké máte zkušenosti z živým streamem na youtube. Já jsem si pořídil kameru od zoom 4k q2n, mašinka je to pěkná. Na SD kartu nahrává v pohodě, zvuk je dobrej, má to docela dobrý funkce. 720p, 1080p a 4K, volba úhlu od 150° Zabudované stereo mikrofony v konfiguraci X/Y, které jsou schopny pracovat s akustickým tlakem až 120 dB SPL. Tak a teď jsem to zapojil jako webkameru přes notebook a na youtube udělal živý přenos. Vše bylo OK, zvuk na sluchátka z kametry OK, ale když jsem se to v reálním časea stejně na té nahrávce později sledoval, obraz OK, ale ZVUK byl totálně na prd. Jako by se tam něco fázově mlátilo, ale z kamery šel zvuk dobře. Chiilku použitelný a pak se to jako u nějakýho phaseru vynulovalo a prostě nepoužitelný. Prosím poraďte. V youtube jsem ale žádný nastavení zvuku nenašel. Prostě to najde USB kameru a USB zvukové zařízení a spustím Stream. Díky moc za jakýkoliv nápad Pavel.

Draaczech
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: ned 11. lis 2018 19:14:53

Re: Živý streaming na youtube zvuk zoom 4k q2n

Příspěvek od Draaczech » úte 16. led 2024 10:38:17

Přímou zkušenost nemám, ale nemůže to souviset s kontrolními algoritmy ? Hodně umělců se snaží vysílat na YTB živě, ale právě zvuk většinou vypadává nebo je zkreslený a je to způsobeno kontrolou autorských práv.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Živý streaming na youtube zvuk zoom 4k q2n

Příspěvek od CharlesBass » úte 16. led 2024 21:52:20

Zkus nastavit v kameře (neznám ji) jakej má bejt ve výstupním signálu tok audia (možná teda v ovladačích USB zařízeních) a jestli stereo nebo mono. Ono by to mohlo pomoct právě tu fašistickou kontrolu Y T prolízt snáze :-) A nejlepší bude, že když něco najde tak ti účet sestřelej a neuděláš nic. Žádné přesnější zdůvodnění, možnost odvolání, či nápravy... (mě tak zmizlo plno historických, nenahraditelních videí, nenávratně) Jen odkaz na pravidla S-S Y-T komunity, kde nic nenajdeš a ani se, podobně jako já, nedokážeš do profilu přihlásit, aby si zrušil platbu, pakliže si měl kanál palcenej. Nedovoláš se nikam. Já si musel prostě zrušit platební kartu. Ale když to už nemohlo pak ty prachy stáhnout, tak výhružný mejly samozřejmě chodili. Strašná věc...
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“