Kam zapojit odposlechy?

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
  • Reklama
  • DEMO 15
Lentil.CZ
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: pon 25. črc 2011 18:34:07

Kam zapojit odposlechy?

Příspěvek od Lentil.CZ » stř 04. led 2012 16:02:36

Ten mix ma 4xAUX. AUX1 a AUX2 je prefader(odposlechy), AUX3 a AUX4 je postfader(efekty).AUX1 a AUX2 pripojis do zesilovace.
Pak uz jen zesilis master AUX1, master AUX2 (aby to lezlo ven) a na kazdym kanale si nastavis kolik ho pujde do AUX1 a AUX2.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Kam zapojit odposlechy?

Příspěvek od blaha » stř 04. led 2012 16:52:57

Hoši jak jste se hezky sešli, stejná odpověď (správná) v rozmezí 3 minut :-D .

Jen se nějak nemůžu zbavit pocitu, že ten zesilovač je k dispozici jen jeden pro všechno. Pak by tím přikoupením další krabičky bylo přikoupení dalšího zesilovače :D .

A téměř s jistotou mám pocit, že tazatel nemá o mixáži a zvučení ani páru. Protože jinak by věděl, k čemu jsou AUXy a že se do nich třeba posílá úplně něco jinýho než do předních beden.

A opět můžu pouze doporučit pročtení tohoto fóra, nějaké literatury (Praxe zvukové techniky - třeba), pomůže třeba i prohlédnutí manuálů od pultů s příklady zapojení, a nebát se obrátit pro radu na zkušenějšího zvukaře z okolí.
Naposledy upravil(a) blaha dne stř 04. led 2012 17:19:38, celkem upraveno 1 x.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Jiriczek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: pon 28. dub 2008 16:42:41
Bydliště: Tachov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Kam zapojit odposlechy?

Příspěvek od Jiriczek » stř 04. led 2012 16:55:11

to blaha: taky mam ten pocit, ze zesilovac ma jen jeden .. :lol:
umělecko-produkční agentura ABEL - http://www.agenturaabel.cz | tel: 732 575 195

Uživatelský avatar
idontnoy

Kam zapojit odposlechy?

Příspěvek od idontnoy » čtv 05. led 2012 0:57:44

Díky za odpověď, asi to pomohlo.. Uvidíme, až to zkusím. Já jsem vůbec netušil kam s tím, protože do toho aux1 jsem zapojoval (podotýkám, že funkčně) "2x mono 6,5jack" s druhým koncem "stereo 3,5jack", který šel do iPodu a z něho hrál hudbu. Tak jsem to logicky bral jako vstup do mixu, bez možnosti výstupu.. No, uvidíme.. Každopádně díky. Manuál nemám, není to můj mix, odposlechy jsou aktivní, do toho zesilovače jdou pasivní, hlavní, bedny.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Kam zapojit odposlechy?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 05. led 2012 1:34:18

Pokud jsi online, tak ten manuál máš před sebou tak do pěti minut maximálně. Splést si vstupy a výstupy nemusí vždycky dopadnout bez škody a tohle sice možná nějak hrálo, ale dobře asi ne. Ani z iPodu, ten zas tak univerzální není, aby vyřešil blbě zapojené kabely. Najdi si blokové schema a podívej se, kam se co dá zapojit, aby to šlo mixem dál, jak má. To je základ, mapa ulic, bez té vždycky v neznámém mixu zabloudíš, protože ani stejný nápis na panelu nezaručí, že to výrobce myslel stejně jako jiný.

H.M.

Lentil.CZ
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: pon 25. črc 2011 18:34:07

Kam zapojit odposlechy?

Příspěvek od Lentil.CZ » čtv 05. led 2012 7:23:00

Tak v tom pripade, pokud mas aktivni odposlech, tak jen zapojit do techto AUXu. Do vystupu MAIN/MIX nebo jak je to oznacene u tohoto pripojit zesilovac a bedny co jdou ven.

Uživatelský avatar
idontnoy

Kam zapojit odposlechy?

Příspěvek od idontnoy » pát 06. led 2012 0:42:12

Omlouvám se za nedorozumění s aux a iPod :D.. Zapojoval jsem to tam, fungovalo to a je to správně, jen to není ono :D. Zapojoval jsem jej (iPod) do L a R, které jsou POD auxy...a já myslel, až do teď, kdy jsem si trošku prošel manuál nalezený na internetu, že to patří k sobě, tudíž pod aux.. Moje hloupost. Každopádně díky za pomoc, jsem si jist, i když jsem ještě neměl možnost to odzkoušet, že odposlechy již budou fungovat.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Kam zapojit odposlechy?

Příspěvek od Návštěvník » pon 29. pro 2014 14:11:00

Ahoj, s kapelou se chystáme hrát přes notebook a rozprodat aparatury.Jde mi o to, jakou zvukovou kartu popř mix na firewire koupit, aby vše fungovalo a aby každý z 5ti muzikantů, měl svůj inear, který bude nezávislý na ostatních.
Díky za rady

sem nechodim, tak kdyžtak pište na mail: fialka29@seznam.cz

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: Kam zapojit odposlechy?

Příspěvek od J.J. » úte 30. pro 2014 13:10:08

Slušnou volbou pro tyto účely je Behringer X32-Rack. Jenom netuším co se myslí tím, že se chystáte hrát přes NTB. To jako že bude virtuální mixpult SAC a zvukovka jenom jako interface? Taky rozveď vaše představy o nezávislém Inearu - stačí řešit různé poměry do jednotlivých InEarů? Nebo by to mělo být jako by měl každý muzikant komplet svůj mixpult (tj. včetně různých korekcí jednotlivých nástrojů)? Rozdíl je jen v požadavcích na množství kanálů které zvládne DSP ať pultu nebo PC. X32 umí 40 kanálů, z toho u 8mi schází kompresory a gate. IDR od AlenHeata má k dispozici kanálů 64 - je ale o něco dražší a zvlášť musíš dokoupit (dořešit) interface pro PC, u X32 v ceně.
Zvukař bez www stránek

Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: Kam zapojit odposlechy?

Příspěvek od Udoharys » úte 31. bře 2015 17:32:10

Vím sice kam zapojit, jen nechci zakládat nové téma.Tak jen pro ujasnění. Mám aparát a řeším odposlech na kytaru z mixu /AUX/ do comba - kytarového. Je normální, že combo při zapojení do auxu šumí a trochu brumí? Nedá se tento "balast" nějak odrušit? Signál je jinak čistý a zřetelný, nikterak nezkreslený a zvukově i hlasitostně vyhovuje.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Kam zapojit odposlechy?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 31. bře 2015 18:07:38

Ano, zkus změnit poměr nastavení "hlasitosti" na auxu a na kombu směrem k vyšší úrovni užitečného signálu v kabelu mezi nimi. Ovšem jestli ten šum a brum máš už obsažený v užitečném signálu, tak to nemůže pomoci. To si umíš ověřit ? Má to kombo nějaké další vstupy (rovnou napiš model nebo odkaz, je to nejlepší, stejně s mixem) ? Obecně ale není typické kytarové kombo na odposlech vhodné vůbec.

H.M.

Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: Kam zapojit odposlechy?

Příspěvek od Udoharys » úte 31. bře 2015 18:30:40

Když zapojím do comba kytaru, tak nebrumí a ani nešumí, alespoň né tak jako z AUXu. AUX mám na 0 a přesto šumí a brumí. Zdá se, že bude dobré na combu hlasitost stáhnout na minimum a pak přidávat na AUXu. Ano,takhle řešit odposlech není obvyklé, ale zase lepší než nic a než si vyděláme na řádný odposlech, bude to stačit - dle toho, co z comba leze.
Jinak Yamaha MG-124 CX a combo Crate 30W.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Kam zapojit odposlechy?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 31. bře 2015 20:05:26

Ano, stáhnout na kombu a vyjet na mixu. Musí se samozřejmě vyzkoušet i optimální mix pro monitor, nepouštět do aux1 sběrnice všechny vstupy a mít ji dostatečně vybuzenou. Podle blokáče to má pseudosymetrický výstup, takže by na brum mohlo pomoci nějaké jiné zapojení propojovacího kabelu, předpokládám, že teď je to monojack-monojack jako od kytary ? Kombo jen podle výkonu a značky identifikovat nedokážu, je potřeba celé označení.

https://www.yamahacommercialaudiosystem ... klevel.pdf

H.M.

Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: Kam zapojit odposlechy?

Příspěvek od Udoharys » úte 31. bře 2015 20:53:28

Přesně tak to je zapojeno - kytarový kabel. Jaký kabel bych tedy měl použít? Upřesním combo. Je to přesně CRATE FW 15R. Žil jsem v omylu, že je to 30W. Vybuzenou šavli mám gainu a kompresorem tak na půl. Což ve výsledném zvuku nezní zle. Pohraju si s tím a zítra dám vědět. Zatím díky.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Kam zapojit odposlechy?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 01. dub 2015 0:37:00

Ještě tam vidím vstup pro CD apod. na malém jacku, to asi bude až za korekcemi, ale možná by také pro použití jako monitor posloužil. Čistě pro jistotu - přepnuté to máš na CLEAN, tedy jediná regulace hlasitosti je VOLUME a REVERB je stažený na nulu ?

http://www.crateamps.com/pdf/manuals/fw15r_om.pdf

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“