Podklady od muzikantov

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
jerry.hadr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 230
Registrován: stř 13. kvě 2009 23:52:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podklady od muzikantov

Příspěvek od jerry.hadr » stř 12. bře 2014 10:01:02

Ondro, presne tak. A nejlip, aby byl notebook na podiu videt, aby bylo jasne, kdo za to muze ;)
Taky se mi osvedcilo dotlacit umelce/organizatora, aby si zajistil sveho cloveka, ktery vhodny track ve vhodnou chvili pusti (necham mu otevreny kanal, at si s tim dela co chce), pokud uz se to musi poustet od FOH.
Jiny pripad jsou firemni akce (jako minuly tyden), kdy jsem sice podklady poustel, ale dostal jsem vse predem, borec mel i nahradni medium, dostal jsem scenar a probehla generalka.
Zastoupeni Coda Audio pro ČR, http://www.codaaudio.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Spojaři všech zemí proletujte se!
http://www.pro-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Podklady od muzikantov

Příspěvek od MADMAX » stř 12. bře 2014 10:05:52

2 zvukarmiso: víš, v případě, že dohoda zněla MD a přinesou 13CD, tak se přiznám, že bych je naprosto profesionálně, asertivně a velmi slušně, nicméně zcela rezolutně poslal do prdele! Ať si to vyřeší jak chtěj - stejně to řeším v případě, že za mnou běhají na módní přehlídce s hrstí nejrůznějších USB - na to je jediná odpověď: sorry, notebook není ozvučovací zařízení - NEMÁM ho (samozřejmě mám, ale pečlivě schovanej v case). Přineste si vlastní a já vám ho připojím, udělejte jeden palylist z toho, co se skutečně bude pouštět, napište mi seznam do scénáře a já vám to budu odpalovat. Anebo, pokud se Vám nechce, postavte si k počítači svého člověka, který ví co má kde hrát. Někdy je fakt třeba bejt nekompromisní a nenechat ze sebe dělat rohožku...

Mimochodem, erární notebooky, které byly pro účely pouštění zvuku a videa přednášejících v KD Vltavské, byly pokaždé nejdéle po 3 měsících totálně zavirované (tak, že přestaly úplně fungovat) a musely se kompletně přeinstalovávat. K něčemu takovému fakt svůj soukromý NB nepropůjčím...

Egestas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: pát 01. dub 2011 6:40:27

Re: Podklady od muzikantov

Příspěvek od Egestas » stř 12. bře 2014 11:49:25

Klasický problém na školních, obecních a podobných vystoupení, ...školka, škola nižší stupeň, škola vyšší stupeň, místní "umělec", proslov starosty, sbor místních důchodců, proslov kněze, kostelní sbor a nakonec znovu škola....
každý má vlastní podklady, nosí je bod v programu dopředu ideálně na různých nečitelných médiích pak když se začátek dalšího bodu čeká protože v ntb mám jen jednu mechaniku tak se lidi po mě dívají jako po blbovi co nedokáže ani pustit cd navíc většina si myslí že jsem obecní zaměstnanec s obecním vybavením který je protivný když si někdo položí na bednu kelímek se svařákem, a po většinu roku jsem zalezlej někde ve sklepě a beru za to plat... no ale k věci...

Takto jsem to trpěl každý rok u nás na dědině ale letos jsem to pořešil tak že mám pro linux ARCH napsaný jednoúčelový program co mě najde na flash disku, cd, nebo dvd skladby a jednoduché blbuvzdorné fullscreen prostředí a ten kdo je chce spustit tak at si k tomu stoupne a ve správný čas pustí co chce a já se starám jen o zvuk... jiná situace je když mám podklady a program sepsaný předem a stihnu si to nagrabovat...

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 807
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Podklady od muzikantov

Příspěvek od PeBe » čtv 13. bře 2014 9:17:22

Na jedné pouťové estrádě jsem pouštěl halfplayback z flashky jedné dvojici. Měli to dobře udělané, kousky byly nahrané hezky za sebou a jen jsem po každé písničce zapauzoval, on něco povyprávěl, play a jelo se dál. Až přišla finálovka, která byla strašně dlouhá a v půlce bylo esko. Pohotově jsem zapauzoval, ale když jsem viděl, že jdou hubama na mikrofony, rychle jsem zase pustil. Ty čuměli... :-D Nakonec to obrátili v plus, že bylo potřeba posluchačům dokázat, že zpěvy jsou živé.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
kanjec
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: ned 17. kvě 2009 18:11:59
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Podklady od muzikantov

Příspěvek od kanjec » pon 17. bře 2014 9:55:12

Tohle téma mě fakt baví. Pořídil jsem "pouštěcí notebook" na tyhle akce, takže ho dostanou k dispozici a mohou pouštět, co chtějí. A za čitelnost CD neručím. Ve svém NTB navíc ani mechaniku nemám, místo ní bydlí druhé HDD.
Ondřej Hornig
home - http://www.ohornig.cz/

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“