Jak nastavit gain? (dva různé přístupy)

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
.cod
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: pon 29. bře 2010 21:46:22
Bydliště: Znojmo

Re: Jak nastavit gain? (dva různé přístupy)

Příspěvek od .cod » ned 23. led 2011 21:06:11

kalfar
Naprosto s tebou souhlasím a gain nastavuji jako ty.

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: Jak nastavit gain? (dva různé přístupy)

Příspěvek od sledge » úte 22. úno 2011 22:49:58

Fyla píše:
TomasVv píše:...Nicmene jsem se taky jednou zdesil, ze je nekde neco v neporadku (s sumem). Po spektralni analyze jsem zjistil, ze se jedna o sum retezce "preamp - ad prevodnik" -140dBFS. Jak jsou ty naroky na kvalitu zkreslene, ze? :-)
To by mě zajímalo, kde jsi měl problém se šumem v úrvních -140 dBFS, když TEORETICKÉ maximum SNR 24-bit převodníku je asi 146 dB a v reálu se mu přibližují obvody ne blíže než na 20 dB rozdíl :wink:
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
JohnBTS

Re: Jak nastavit gain? (dva různé přístupy)

Příspěvek od JohnBTS » pát 15. zář 2017 21:25:51

Ahoj, no, po relativně optimálním seřízení techniky na jevišti nastavuji v první řadě ten začátek na každé šavli, takže vst. citlivost gain. Mikrofony, dynamika zpěvu, ale i různé nástroje s různými nastaveními jsou odlišné, takže, dát tahové potenciometry na nulu, aby to bylo hezké, mi nepřijde praktické. Navíc, pro další AUXy - monitory, by mi ořezané gainy byly k ničemu. Takže, max. signál na vstupu :-) na +- 0 dB.

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“