Ochrana reproduktorů proti dešti

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Jiří E
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 02. říj 2008 15:21:39
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Ochrana reproduktorů proti dešti

Příspěvek od Jiří E » ned 15. kvě 2011 12:43:31

Protože se blíží letní festivaly a protože prší tak vymýšlím ochranu PA proti dešti. Basové reproduktory nejsou obvykle problém ( PVC fólie a gumicuk ) , ale ostatní bedny mívám zavěšeny a málokdy jsou ochráněny stage střechou. Máte nekdo vymyšlené " pláštěnky " např z PVC plachty s nějakou průzvučnou přední stěnou, která příliš nekazí zvuk beden ?? Nebo nějaké jiné řešení používáte ??

kalvoj
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: stř 09. úno 2011 8:14:42
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Ochrana reproduktorů proti dešti

Příspěvek od kalvoj » ned 15. kvě 2011 12:57:11

Nezkoušel jsem to a nemám to ověřené, ale kdesi jsem našel, že někdo používá ušitý kondom z látky a 10mm průzvučného molitanu a celé to impregnuje sprejem na goretexové a jiné funkční látky. Myslím, že i firma BOXX by mohla něco udělat, když ji zkontaktuješ.

Jiří E
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 02. říj 2008 15:21:39
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Ochrana reproduktorů proti dešti

Příspěvek od Jiří E » pon 16. kvě 2011 8:01:01

Tak to vypadá, že neprší do PA jenom mě. Fakt ještě nikdo nic nevymyslel ??

Pawlyk65
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte 30. srp 2011 14:56:06

Re: Ochrana reproduktorů proti dešti

Příspěvek od Pawlyk65 » stř 26. dub 2017 12:07:08

Jelikož se blíží "venkovní sezóna" tak si zaslouží toto vlákno znovu otevřít...
snažím se vymyslet, jak reproboxy ochránit před deštěm. A to ze dvou důvodů - na prvním místě je bezpečnost, používám všechno v aktivu, již jsem vyměnil všechny "staré" typy Powerconů - do kterých "teklo" kolem kabelu za nové typy, kde je zatečení po kabelu vyřešeno. A za druhé ochrana boxů a repro samotných. Ochranné obaly se dají koupit nebo vyrobit to je jasné, ale ty nechrání přední stranu boxů což je problém, když se k dešti přidá i vítr...
Láká mě použít průzvučný molitan nebo průzvučnou tkaninu pro reprosoustavy. Má s takovým řešením někdo zkušenosti?
jak to ovlivní celkový zvuk systému? Jde mi o to něco nepořídit a vzápětí "nezahodit". Případně jiné nápady?

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“