Jak zvučit klarinet v kapele?

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
jezevec
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: stř 22. čer 2011 14:55:41

Jak zvučit klarinet v kapele?

Příspěvek od jezevec » čtv 23. čer 2011 15:53:30

Gustav: dík za tip ;) hodily by se mi ale konkrétnější rady / návrhy / zkušenosti..

Gustav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 453
Registrován: ned 19. úno 2006 14:37:28
Bydliště: Praha

Jak zvučit klarinet v kapele?

Příspěvek od Gustav » čtv 23. čer 2011 16:49:30

Myslím že typ od SAFY je použitelný , též bych ho použil - DPA ........Zvukař Gustav

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 462
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Jak zvučit klarinet v kapele?

Příspěvek od jardatop » čtv 23. čer 2011 17:12:04

Frenk:
Jo, diky. Tohoto Behringera znam, ale nenapadlo me to v teto souvislosti. Moc si teda nedovedu predstavit, ze bych to mel za pasem jako bodypack, ale kdyby se vyresilo napajeni...

kalfar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: ned 19. srp 2007 16:21:00
Bydliště: Podkrkonoší

Jak zvučit klarinet v kapele?

Příspěvek od kalfar » čtv 23. čer 2011 17:33:33

A když už jsme u toho, co když máte jednu SM57 na stojánku, kam by jste ji umístili. Mám jednu pěkně hlučnou kapelu, kde jedna sličná paní střídá klarinet a baryton sax a ten klarinet se prostě nedá dostat ven.
Žijem, pijem, tancujem! Jsem velký a tvrdohlavý!

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

Jak zvučit klarinet v kapele?

Příspěvek od Frenk » čtv 23. čer 2011 17:46:49

Zkus tu Audio-techniku, je to takové DPA pro chudé. :-) Snad ti ji někde budou ochotni půjčit, ono ti asi nikdo tady težko vyjmenuje 5 typů, a porovná protože klarinet se tak často nevidí a už vůbec se nedostane k možnosti na tom zkoušet více typů mikrofonů.
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

Jak zvučit klarinet v kapele?

Příspěvek od Frenk » čtv 23. čer 2011 19:00:10

jardatop píše:Frenk:
Jo, diky. Tohoto Behringera znam, ale nenapadlo me to v teto souvislosti. Moc si teda nedovedu predstavit, ze bych to mel za pasem jako bodypack, ale kdyby se vyresilo napajeni...
Však nemusí to být za pasem ale stačí na zemi, přece na to volume furt sahat nemusíš...a udělat si z dvojlinky spec. kabel na sluchátka i mikrofon at k tobě nevede plno kabelů a je to. ;-)
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Jak zvučit klarinet v kapele?

Příspěvek od safa » čtv 23. čer 2011 19:08:53

jezevec píše:nebo BEYERDYNAMIC OPUS 82.13/3?
... presneji Opus 82 Set (pripojeni do XLR) ... jo to je taky dobrej mikrofon, jen je to klasikej model uchyveni, tedy klipsna coz znamena, ze nevim jak moc dobre to na klarinetu bude drzet. Na druhou stranu o nic hur nez ty ostatni klipsny co uvadis ;-) . O zvuk bych strach nemel, tyhle mikrofony hrajou bezvadne.

Mimochodem: Opus 82 byl od kvetna 2011 v produktove rade Beyerdynamic nahrazen modelem TG I57C ( viz http://tg.beyerdynamic.com/ )

Uživatelský avatar
jezevec
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: stř 22. čer 2011 14:55:41

Jak zvučit klarinet v kapele?

Příspěvek od jezevec » čtv 23. čer 2011 21:32:03

ten omnitronic, co mám, má taky klasickou klipsnu a na korpusu drží v pohodě. Je teda celkem velká, což je výhoda, protože klarinetový korpus je poměrně tlustý, proti ságu nebo trubce.. Ukotvení na sucháč a la DPA by se ale v nejhorším dalo vyrobit jednoduše ručně, myslím.

Koukám, že Bayerdynamic má kromě toho nového I57c (cardioida) ještě I57d (hypercardioida), u které inzerují maximální redukci zpětné vazby (což je nyní můj hlavní problém). Myslíte, že bude v tomto ohledu cítit rozdíl? Má hypercardioida také nějaké nevýhody proti cardioidě, když je k nástroji pevně uchycená?

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Jak zvučit klarinet v kapele?

Příspěvek od safa » sob 25. čer 2011 0:19:28

Tak proti mikrofonu na stojanu rozdil urcite bude a rekl bych ze podstatny. Nevyhoda... v podstate u klipsny te nemusi trapit zalezitost proximity efektu, takze snad jen vetsi mechanicky ruch (ta TG i57c ma ulozeni vlozky z tohohle pohledu precijen trochu lepsi). Jen pro info (nezalezi na tom) TG I52d je dynamika.

Uživatelský avatar
V9tek

Jak zvučit klarinet v kapele?

Příspěvek od V9tek » sob 07. led 2012 12:17:28

Sice trochu pozdě ale jenom takovej typ. Uchycení klipsny na klarinet se dobře řeší pokud se na korpus nasadí kroužek do kterého se šroubuje lira a na ten se potom jenom přicvakne mikrofon. Navíc polohou je mic i dobře nad klapkama kde se dosáhne asi nejleší barvy zvuku.

Jenom pro upřesnění ještě obrázek jak to vypadá (lira je vyšroubovaná a místo ní je přicvaklý mikrofon).

Obrázek

knobtweaker
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 367
Registrován: pon 09. bře 2009 12:43:06
Bydliště: Praha

Jak zvučit klarinet v kapele?

Příspěvek od knobtweaker » ned 08. led 2012 9:37:09

Ahoj já jsem teď na podzim začal zvučit Floex což je elektronický projekt s děma b klarinety a basklarinetem.http://floex.cz/
Kluci vyzkoušeli několik klipsnových mikrofonů a nejlépe jim vyšel Sennheiser E908B.
Rozhodně doporučuji použít dva mikrofony na každý nástroj jeden mířící někam mezi hráčovi ruce nasměrovaný směrem k hráčově hlavě, ne uplně kolmo na nástroj , a další ke korpusu ne basové tony. Dosáhne se tak nejvyrovnanější škály . Pozor na to abyste měli oba mikrofony ve fázi. Dobré byzkoušet si přepnout fázi pro kontrolu. Nechte to v poloze kde budete mít pevnější hlasitější zvuk v celém rozsahu.
S monitory je to vždy celkem problém (zvlášť u toho basklarinetu). Doporučuji in-eary pokud to jde.

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Jak zvučit klarinet v kapele?

Příspěvek od J.J. » ned 08. led 2012 9:57:27

U BUTY jsem zvučil klarinet dvěma SM57 na stojanech. Bylo to ve velké hale, akustická mizerná, ale fungovalo to. Pokud klipsna tak asi nemá smysl moc přemýšlet. DPA4099 funguje znamenitě, a já bych si dovolil tvrdit, že vzhledem k vlastnostem je ta cena vlastně ještě dost nízká.
Zvukař bez www stránek

Cajs
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 170
Registrován: ned 12. čer 2011 19:28:17

Jak zvučit klarinet v kapele?

Příspěvek od Cajs » ned 08. led 2012 10:54:29

Používám Sennheser E608 k naprosté spokojenosti.
http://www.sennheiser.cz/e608.html

knobtweaker
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 367
Registrován: pon 09. bře 2009 12:43:06
Bydliště: Praha

Jak zvučit klarinet v kapele?

Příspěvek od knobtweaker » ned 08. led 2012 12:44:02

Jasně jirko ty DPA jsou určitě super o tom žádná. Já to dělal taky nejdřív na SM57 na stojanech, fungovalo to , ale kluci tam museli stát jak přikovaný, pokud je možnost rozhodně doporučuju klipsny.

knobtweaker
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 367
Registrován: pon 09. bře 2009 12:43:06
Bydliště: Praha

Jak zvučit klarinet v kapele?

Příspěvek od knobtweaker » ned 08. led 2012 12:46:24

jinak za zkouška by také stála audiotechnika ATM350.

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“