Dynacord Powermate 600 - pár dotazů

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
pospa.jos

Dynacord Powermate 600 - pár dotazů

Příspěvek od pospa.jos » pát 31. říj 2014 21:47:44

Ahoj/Dobrý den!
Jsem tady novej,tak se omlouvám, jestli jsem tohle téma hodil to špatné sekce.. :oops:
Rád bych se vás zeptal na pár otázek. Ve škole máme mixpult Dynacord powermate 600 (starši generace-Nemá ten display-Nevim jak bych to měl popsat líp).
1. Proč se musej dávat při zapnutí (i vypnutí mixu)všechny fadery dolu?
2. Zkusil jsem jednu věc-Měl jsem zapojenej mikrofon a master jsem dal -20. Na LEDkách blikalo -16 (což je zřejmě víc.. :shock: )
3. Ve škole máme eliminátor zpětný vazby FBX Solo, fungovalo by to, kdybych to vybudil na zpětnou vazbu, pak bych to hodil nazpátek? Děti furt lezou před bedny.. :x :lol: )
Toť vše. Kdyby mně něco napadlo, připíšu.. Díky za názory!

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: Dynacord Powermate 600 - pár dotazů

Příspěvek od sledge » úte 04. lis 2014 21:24:49

1) Páč nikdy nevíš, jestli ti něco nezačne houkat (vyjetej mikrofon) a než to najdeš, tak si můžeš "vydělat" na nové drivery, zejména, když nemáš jistotu, že s tim děcka něco neudělaly.
2) Pozice faderu udává přenos stupně, nikoliv absolutní úroveň
3) Děcka vychovávat.
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

danny
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28. srp 2014 11:44:56

Re: Dynacord Powermate 600 - pár dotazů

Příspěvek od danny » stř 05. lis 2014 0:32:11

Lepšie ako opravovať repro a vymieňať výškač je radšej sťahovať fadery.(najma pri zap/vyp powermixu)
Na väzbenie ma skôr vliv poloha gain keď maju deti niečo vraveť na mikrofón ( ktorý može byť tiež nachylnejší na väzbenie napr. podľa smerovej charakteristiky a pod... ) a majú to pol metra od úst a ty už môžeš robiť opatrenia napr. že vyhulíš citlivosť a vtedy to urobí nežiadúci efekt. Lepšie je vopred urobiť mini školenie na to ako majú používať mikrofon napr. Aby pristupili bližšie a podobne...

Uživatelský avatar
pospa.jos

Re: Dynacord Powermate 600 - pár dotazů

Příspěvek od pospa.jos » stř 05. lis 2014 21:06:13

Díky za odpovědi :) Tak ještě jedna : proč se dává Master na nulu? Máme malej sál a velkej řev nepotřebujeme :D

danny
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28. srp 2014 11:44:56

Re: Dynacord Powermate 600 - pár dotazů

Příspěvek od danny » stř 05. lis 2014 23:59:31

Master sa dáva na nulu preto aby sme nemuseli počúvať,, velky řev v malém sálu"

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Dynacord Powermate 600 - pár dotazů

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 06. lis 2014 0:26:05

Asi by bylo dobře se podívat, kde ta nula vlastně na potisku je a co znamená a pak "radit". Ani toto není tak jednoduché :-)

H.M.

Uživatelský avatar
pospa.jos

Re: Dynacord Powermate 600 - pár dotazů

Příspěvek od pospa.jos » čtv 06. lis 2014 6:52:35

Tak jsem se podíval na jedno video, a tam říkali, že to ani nepřidává, ani neubírá :? Prej že se to na nějakých mixech označuje jako U (což je zřejmě Unity)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Dynacord Powermate 600 - pár dotazů

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 06. lis 2014 10:38:29

Je to taková doporučená výchozí poloha, pokud není důvod, tak by se od ní neměly nastavovací prvky moc odchylovat, asi nejhorší je, když někdo dohání zbytečnou odchylku na jednom stejně zbytečnou, jen opačným směrem, na druhém. Samozřejmě zapínání aparátu je jiná situace, tam je na místě stáhnout aspoň ten master a pak ho zase vyjet, kam je potřeba.

H.M.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Dynacord Powermate 600 - pár dotazů

Příspěvek od Návštěvník » čtv 06. lis 2014 14:32:41

Takže nicemu nevadi, kdyz mam master na -20?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Dynacord Powermate 600 - pár dotazů

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 06. lis 2014 15:29:36

Pokud tím máš nastavenou požadovanou (dosti malou) hlasitost a nikde předtím ani potom to není naopak doháněné příliš vysokým ziskem zesilovače, aktivní bedny, případně přebuzením vstupu nebo jiného obvodu mixu, tak je to v zásadě v pořádku. Ovšem pokud tak hrajete furt (tedy nikdy se nevyjíždí až k té nule nebo něco přes ni), tak to může být nešikovné, příliš krátký využívaný chod faderu se hůř jemně ovládá a je větší riziko nechtěného zvýšení hlasitosti o velmi mnoho (a s tím spojeného vzniku zpětné vazby). Platí to přiměřeně pro všechny fadery, naopak otočné knoflíky například gainů jsou proti náhodnému posunu mnohem odolnější, takže tam ani nastavení třeba na čtvrtinu nepředstavuje samo o sobě žádný problém.

H.M.

Uživatelský avatar
pospa.jos

Re: Dynacord Powermate 600 - pár dotazů

Příspěvek od pospa.jos » čtv 06. lis 2014 18:00:26

Takže je jedno, jestli mám Master na 0 a DVD na - 20,nebo master na - 20 a DVD na 0? Jinak, bedny mám připojený rovnou od mixu, žádnej bridge nemám.. :-)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Dynacord Powermate 600 - pár dotazů

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 06. lis 2014 21:46:24

Ne, není to úplně jedno a také nezapomínej na třetí prvek, kterým je ten otočný gain hned nahoře. Všechny tři mají stejný vliv na hlasitost, ale jelikož nejsou ve stejném místě elektrického zapojení mixu, tak na kombinaci jejich nastavení zvuk záležet může. Věnuj pozornost alespoň blokovému schema mixu, to je druh plánu nebo mapy, jakému musí rozumět každý. Strana 62 manuálu:

http://www.dynacord.com/downloads/Manua ... -600_2.pdf

H.M.

danny
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28. srp 2014 11:44:56

Re: Dynacord Powermate 600 - pár dotazů

Příspěvek od danny » čtv 06. lis 2014 23:27:39

Šak v podstate som aj tak povedal pravdu :) ale neuvedomil som si že to ide do minusu na to som nejak zabudol. No ale ako laik si myslím že na tej nule by to malo byť nejak tak ideálne.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Dynacord Powermate 600 - pár dotazů

Příspěvek od Návštěvník » pát 07. lis 2014 13:58:13

Ok.. Zatím díky za odpovědi!

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1456
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Dynacord Powermate 600 - pár dotazů

Příspěvek od exxxi » pon 10. lis 2014 9:15:06

Fadery dolů ti můžou ochránit aktivky, když zapomeneš zkontrolovat, jestli nemáš přepnutý mic/line na vstupu.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“