Propojení mixážního pultu s reproboxy

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Propojení mixážního pultu s reproboxy

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 06. zář 2016 17:37:06

Obrať se na toho, kdo ti tu hromadu šrotu pro zvučení kapely prodal a požaduj, ať to předvede ve funkci. Buď to dokáže a tím se to trochu naučíš používat anebo ne a pak chtěj peníze zpátky. Něco se sám učit na nepoužitelném zařízení nelze, začátečník potřebuje spíš blbovzdorné a ne opak.

H.M.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Propojení mixážního pultu s reproboxy

Příspěvek od mkarr » úte 06. zář 2016 20:52:29

I já bych se přikláněl k tomu, že jde o zpětnou vazbu.
Když budu vycházet z toho, že popisované vybavení je v tuto chvíli jediné, které máte k dispozici, tak toto pískání lze omezit několika způsoby.
- Mikrofony umístit dál od beden a mimo směr kam reproduktory hrají. (každá bedna hraje nejvíc dopředu a i ty nejmizernější bedny hrají dozadu méně, tím spíš pokud pískání jsou vysoké frekvence. Doufám že to nemá být odposlech.)
- Miktofony otočit tak, aby směrem k bednám měly co nejmenší citlivost (je třeba zjistit jaké používáte mikrofony a jakou mají směrovou charakteristiku. Když se bude na mikrofon mluvit postupně ze všech stran, ze stejné vzdálenosti a stejně hlasitě, tak tam odkud to bude nejméně slyšet, to je směr co patří otočit k bednám.)
- Postarat se mikrofonům o solidní zvuk. (mluvit nebo zpívat do nich patřičně z blízka, a patřičně hlasitě. Kde nic není ani smrt nebere, natož levný mikrofon.)
- Pískání nebo hučení může způsobovat i kytara příliš blízko k reproduktorům. V závislosti na tom, jaký snímač se použije, je víc nebo míň náchylná.
- Napsat odkud jste a doufat že se najde někdo, kdo bude ochotný se na to přijít podívat osobně. Možná něco zlepší, možná nad tím zlomí hůl.
- Celou tu věc vypnout a poslat ji odkud přišla, protože pěkně to hrát nebude, nahlas to taky hrát nebude a hudebníci namísto aby se zabývali samotnou hudbou, budou se ještě navíc trápit s aparátem, který nebyl vyrobený proto aby hrál, ale proto aby byl levný.
Taky mám doma bedýnky McCrypt a taky jsem si musel vyzkoušet že je to za darmo drahé a bude tady hádám víc lidí, co si někdy kdysi koupili levnou věc že jim to přece bude stačit a pak ji buď honem prodali, nebo se to jako já stydí nabídnout dalšímu člověku na spálení se.

zirafa
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: úte 06. zář 2016 13:57:11

Re: Propojení mixážního pultu s reproboxy

Příspěvek od zirafa » úte 06. zář 2016 21:03:52

Děkuji. Zpětná vazba jak popisuješ to určitě je. Jen nevím co s tím.

zirafa
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: úte 06. zář 2016 13:57:11

Re: Propojení mixážního pultu s reproboxy

Příspěvek od zirafa » úte 06. zář 2016 21:13:42

Děkuji moc za rady.

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“