Jak zapojit subbas

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
  • Reklama
  • DEMO 15
strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Jak zapojit subbas

Příspěvek od strapal » pát 22. led 2016 20:47:03

Ok. :-)

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zapojit subbas

Příspěvek od blaha » pát 22. led 2016 23:22:40

blaha píše:Gehringer
pitomá automatická oprava pravopisu na tabletu, pochopitelně Behringer
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jak zapojit subbas

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 22. led 2016 23:44:00

Jo, měří se furt a fest. Bez toho se můžeš leda tak domnívat a ještě mylně. V PA se zaručeně měří relativně (tedy na aparát) víc, než v hifi, protože neměření způsobuje objektivní potíže technického rázu (například nesrozumitelnost, zpětnou vazbu), ne jen nějaké změny dojmů. Navíc se předpokládá, že po technické stránce (kmitočtová charakteristika, zkreslení...) je už v hifi dávno od výrobce vše v pořádku s rezervou a honí se spíš ty dojmy, kdežto v PA je trvale potřeba cosi skládat, přeskupovat, přizpůsobovat požadavkům, víc to trpí provozem, je riziko chyb při zapojování apod. Nakonec není vůbec potřeba chodit daleko, jsi sám zářným příkladem.

H.M.

Kdo je Gehringer, že si to může dovolit zaplatit ?

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Jak zapojit subbas

Příspěvek od MADMAX » sob 23. led 2016 10:47:16

" Není to uz tak trochu svet "vyssiho levlu" nez by si PA technika zaslouzila? Timhle by se meli spis prokousavat ti, co doma kupuji kabely k bednam za tisice a misto loznice maji molitanovou kouli ? "Neni to prilis Antone Pavlovici?" " -
hele není, Strapale. Mezi snobským CD přehrávačem od Krella za 890.000,- a úplně normálním crossoverem za blbých 30.000,-, (který se navíc dnes dá sehnat pod desítku) je přece jenom rozdíl. A pochop, že Ty se svým mixíkem s třípásmovejma pevnejma korekcema nejsi měřítkem všeho - respektive plazíš se v kalu úplného dna (není zas trochu málo, Semjone Petroviči? :lol: ) Samozřejmě, pokud je účelem odvézt věc z bodu A do bodu B, lze i dnes použít cokoli počínaje RR přes dodávku až po žebřiňák, potažmo indiánský smyk... :-D :-D
MAD

Uživatelský avatar
zelatina
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: pon 15. srp 2011 1:37:05
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zapojit subbas

Příspěvek od zelatina » sob 23. led 2016 12:44:27

Na posúdenie toho behringera stačí mať funkčné uši - proste to nehraje a delí si to kde chce...
Stačilo mi, že mi to raz odprásklo pár výškačov, kde náhradné recone kity stáli cez 200€...nastavil som deličku 1,5kHz a delilo si to snáď niekde okolo 500Hz a potrhalo všetky membrány. Vtedy ma ani nenapadlo, že to môže byť až tak nepresné.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Jak zapojit subbas

Příspěvek od strapal » sob 23. led 2016 13:20:33

Sileny Maxi v pohode, ikdyz sedis uplne nahore, tak ja, sedici uplne dole, mam vysoke gumaky, neboj. Tva informace o tom, kde se nalezam , je pro me sice inspirujici, ale chapu te. Nevis totiz, ze mne to nezivi a dokonce si tim ani neprivydelavam, takze jsem trvale v klidu a s usmevem na rtu se ptam zkusenych dravcu co si o mem pocinani mysli. Znovu vsem dekuji za trpelivost a reakce.

Zelatina - krasa! Jedem dal, Behringer opustim. Nespecham, mame tu v kanale zatim cim topit. :-) :-)

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Jak zapojit subbas

Příspěvek od Otas » sob 23. led 2016 16:33:42

No, s Behringerem jsem udělal zkušenost, když jsem do diskotéky s osazením: Bedny AC akustika 4 *(12"+6"+2*tveeter), zesilovače Mison a QSA 1200, vše cca 15 let staré, spojit střídavě s mým DIY mixem (osazen řadami OPA132/134) a nebo nejmodernějším Behringerem VMX 300 USB (zdroj zvuku analogově od CD přehrávače).
Na DIY mix negativní vliv starých beden a zesilovače (středovýšky QSA) minimální, jemné výšky (v mezích dvou bulit tweetrů vedle sebe), slušné basy. Potom výměna; co s tím ten mix Behringer udělal, mne úplně zhnusilo, zkreslené středovýšky tak, že jsem to ani já nemohl ustát.
Behringer never more.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Jak zapojit subbas

Příspěvek od MADMAX » sob 23. led 2016 20:41:08

V pohodě, nic ve zlém. [-X Nahoře nejsem, sotva se plácám u hladiny. Mně to taky neživí, aby mne to živilo, nesměl bych jezdit s XTA, 524E, LAB gruppenem a dvěma QSC PL224A, s kompletním malým zvukem a malými světly, ve dvou lidech, kšefty za sedmičku. Spíš se dá říct, že jsa intenzivně zadlužen, usilovnou prací všude možně sponzoruju svůj "drahý" aparát - abych byl spokojen, potřeboval bych ty XTAčka ještě tři... Bohužel odkojen aparáty rentálek "nahoře", pro nkteré jsem léta pracoval, nechci používat a vlastnit Beeeeeeeringer, sebeúcta mi to nedovolí... že to máš klidně jinak, chápu a rozumím. Jen jsem Ti psal, že když se podíváš na Soundbroker.com, Used Gears nebo https://gebrauchte-veranstaltungstechnik.de/, tak můžeš objevit dobrý použitý stroj za cenu špatného nového. Toť vše. Pokud trváš- dle mého nerozumně - [-o< na tom, že přístroj musí být nový nebo zánovní, tak analogy dbx jsou sice z té úplně nejnižší kategotie, ale použít se dají. Podstatně lepší jsou RANE, pokud na ně narazíš. Omnitronicu, ALTO, Dexonu, Ibize, RH soundu a podobným "značkám" se obloukem vyhni, jsou stejně strašné nebo ještě horší jak ten behrouš.
MAD

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Jak zapojit subbas

Příspěvek od strapal » sob 23. led 2016 21:41:07

Jasan, jmenovane znacky jsou mi doporucovany uz drive a snazim se toho drzet. Ten Behringer mne proste jen zaujal, protoze se opticky zdal byt vybaven tak, jak aspon dle meho mineni potreboval H.M. Ale jak vidim a slysim jen zasnu, jake kurvarny s hlavou vzhuru se daji vyrabet a vehlasne nabizet.

Ja zasadne netrvam na novych nebo zanovnich strojich, to je nedorozumeni, jelikoz na ne nemam a pri pozdejsim prodeji by mne "provar" mrzel tim tuplem. To jsme se pouze nepochopili, ale OK, v pohode. Jak jsem uz nekde psal, vse co jste mi doporucili jsem ke sve spokojenosti nakoupil a hodlam vas pred nakupem bazarovek otravovat i nadale. Ted jsou proste na rade subbasy, resp. jak a cim je vykrmit. :-)

EDIT: Pracoval s timhle nekdy nekdo? Myslim tim zaslouzile cleny fora... :-) :-)
http://www.midi.cz/inzerat/158478/bv-au ... crossover/
Kdyz jsem byl pred 30lety na ucnaku, vyrabely se pouze poctive veci. Tohle muze byt treba jeden z nich. Nebo ten KME co jsem rikal a ktery jste az tak nesepsuli.. :-)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jak zapojit subbas

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 23. led 2016 22:55:07

Netuším jak to má dělané přeladění, ale výrobce sem pravidelně píše, takže může zodpovědět. Cena je směšná a může to být nejspíš opravitelné, což by se dalo počítat za plus. Ovšem třeba nižší strmost by byl minus. Možná někde narazíš na výrobek LVaudio, tam to rovněž tuzemský výrobce obešel interními jumpery, kromě dělicího kmitočtu se dal takhle nastavovat i optický limiter. Zvenčí zcela nezměnitelné, což je ale výhoda spíš v trvalých instalacích.

H.M.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Jak zapojit subbas

Příspěvek od strapal » ned 24. led 2016 18:32:32


Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jak zapojit subbas

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 24. led 2016 19:25:25

Tam toho nikdy moc není, protože obvodově nejde o nic složitého. Někomu se možná nebudou líbit ani operáky, ale obvykle jsou kámen úrazu ty čtyřnásobné potenciometry. Jsou zapojení, která se obejdou i bez nich, tady evidentně jsou, ale nevíme (nebo tedy já nevím, možná to někdo zná), jestli jde o cosi přesného anebo ne.

H.M.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Jak zapojit subbas

Příspěvek od strapal » pon 25. led 2016 18:07:01

Jeste mi reknete, jak nebo spis podle ceho nastavujete delici kmitocet pro sub? Podle vasich rad mam shanet vyhybku s nastavenim od 80Hz, ale H.M. drive psal, ze se deleni odviji vetsinou nekde kolem 120Hz. No s tim asi neni radno si s ohledem na zivotnost repraku zahravat, co? Nebo to resite podle stylu hudby, ucha, nalady, promile.... ???

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jak zapojit subbas

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 25. led 2016 18:36:01

To je obojí správně, proto jsem taky napsal, že přeladění až od 80Hz nahoru nepokládám za úplně vyhovující, mělo by to jít níž. Skutečně záleží na spoustě faktorů, jaké nastavení bude právě nejlepší a když máš výhybku přeladitelnou a aparát "obecný" a ještě ve vývoji, tak ji prostě potřebuješ přelaďovat a tak hledat. A musí to jít až tam, kde už se to začne zhoršovat, jinak jsi moc nezjistil. O běžné repráky bych se přitom nebál, subu to nevadí zaručeně a pokud nejsou v satelitu nějaké choulostivější menší průměry anebo něco s opravdu malým Xmax anebo moc vysoko naladěným basreflexem, tak příliš nízko nastavený dělicí kmitočet je obvykle slyšet dřív, než to něco provede. Někdy i vidět, středobas lítá jako nudle v bandě a sub stojí...

H.M.

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Jak zapojit subbas

Příspěvek od strapal » čtv 28. led 2016 19:18:19

Martin S. píše: CPX2600 má také "High" výstup, ovšem dělička 150Hz je nesmysl, to je tak použitelné, pokud je tam nějaký malinký satelit, ale řezat 15" v satelitu už na 150Hz nedává smysl.
Prosim vysvetlit. Ja uz jsem z toho uplne vedle... Ja ko ze UZ znamena radeji vys.. ??? Pak ale :
Zdeněk Prodance píše: Proto jsem taky napsal, že přeladění až od 80Hz nahoru nepokládám za úplně vyhovující, mělo by to jít níž.
Tak niz nebo vys? To jako ze by sub mel hrat jen v pasmu co ja vim 38Hz do treba jen 70Hz kdyz 80 je uz vysoko? Obavam se, ze pojem "preladeni" se mi nejak vytraci.... Prece je to tak, ze nap. vsechno pod 38Hz odriznu necim jako low cut, takze zbude pasmo 39Hz az treba 15kHz a ted co fcil. Tak kdyz prece nastavim delici kmitocet na 80Hz a budu mit stmost 24dB tak uz orezavat nic nemusim, ne? Pokud 16dB a mene, tak zrejme ano. Ale tim prece budu poustet do satelitu vsechno nad 80Hz coz je spatne, ne? Ja jsem z toho tydyt...

Ja bych to pochopil, kdyby crossover pracoval jako nastavitelna pasmova propust. Nastavim spodek a vrch a ahoj babi. To jo. Takze spodek by byl 38Hz a vrch treba tech 80 co ja vim. Ale nevidel jsem zadny cross co by umel nastavit treba 35HZ !

Edit: - Mozna spravne nechapu ten fakt, ze orezavat neco pod basreflexem - treba tech 38Hz a niz, je treba uplne necim jinym nez crossoverem. Co by to melo byt za dalsi heblo?

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“