BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Otázky a odpovědi z LIVE PRAXE - co, jak a proč dělat atd. (otázky na techniku směřujte do sekce Zvuková technika)
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 10. bře 2016 4:35:23

Takže jsem se koukal, zač má Dexon cívky do výhybek a když jsem tam byl, tak jsem navštívil doprodej a jsou tam ty bedny. No a v recenzích je opravdu ta od Michala Krause a opravdu tam jsou otištěná ta moje měření, která jsem mu jako skoro sousedovi a zákazníkovi tenkrát udělal. A teď ještě najít, kde je v tom nějaký ten hejt anebo šílení ze slova Dexon, ale to už není úkol pro mne :-)

H.M.

ronoboy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: pon 07. bře 2016 14:33:15

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od ronoboy » pát 11. bře 2016 3:01:35

Podrobne jsem si znova precetl cele vlakno a chci podekovat vsem, co do toho nakonec vlozili dost casu a napsali tu velice prinosne rady a doporuceni. Navrhoval bych prejmenovat tento "thread" nadpisem, ktery by lepe vystihoval jeho obsah, nez jen "BRUM v aktivnich reprobednach"

ZAVERECNE SHRNUTI (predevsim fakta)
1. Neplanovane jste ze me udelali clena "vaseho" fora s jednou hvezdickou! (ani jsem se nedival za kolik prispevku dostanu druhou, ale pochybuju, ze se k ni jeste dohrabu.

2. Prisel jsem tu "na vase forum" jako absolutni novacek. Svuj dotaz jsem popsal jak nejprehledneji to slo, abyste ze me nemuseli dolovat dodatecne informace ohledne dotazovaneho problemu a mohli odpovedet strucne, jasne bez zbytecneho ztraceni casu. Cekal jsem max. 2 odpovedi k veci, nejake doplneni upresneni, nasledne podekovani z me strany a dobry pocit z lidi, co se zivi zvukarinou....Velice naivni predstava:)......

3. Jsem rad, ze jsme se diky tomuto vlaknu tak naramne poznali.
VY: (doslovne cituji) VZDELANI, SKUSENY a OCHOTNY, erudovani profici, mistri zvuku, technici, mate mnohonasobne drazsi "a tim samozrejme lepsi" aparaturu a rozdavate tu rady za statisice bez naroku na honorar.
JA: (cituji doslovne z vasich komentaru), takze JA: Arogantni amater, dost mimo zacatecnik, bednak, nebo neco podobneho co si nakoupil kopu srotu, ktera je 100 let za opicema, zivi se pobihanim po konferencich, kde posluchaci musi snaset zaruseny a nesrozumitelny zvuk, vi o tom ho...Konkuruje vam a podrazi umele ceny dolu a nestoji ani za tisk, protoze tu uz jeden takovy pred nim byl. Evidentne take bez znalosti oboru a nakoupil si domu kupu hracek..... Jo a svet elektriky je mu hodne vzdaleny......no a veticka od vaseho kamaradicka pekne na zaver: I když ti to tak asi připadá, NIKDO sem nepsal s úmyslem ti nějak škodit nebo si na tobě něco hojit, to ti jenom rovnáme zlomenou a křivou nohu, aby srostla rovně, odstraňujeme zubní kámen za ty roky a masírujeme mozkové závity, aby se trochu rozhýbaly i jiným způsobem, než dosud.
DEKUJU CHLAPI! Co bych si bez vas pocal. Vubec ted nemuzu pochopit, ze driv nez jsme se tak naramne poznali, tak se mi darilo na konferencich velmi dobre:)
K tomuto bodu jeste stoji za zminku, ze kdyz se objevil na scene KAMIL paty, ktery mi nabidl otestovat si vami doporucovanou techniku, tak vas kamaradicek u kteryho jsem nenakoupil to uz asi fakt mentalne nedal a napsal jeste toto: Ty jsi mu teď zase nabil na ty "jedno, dvou a vícenásobky" cen, takže bude moci nadále úspěšně ignorovat všechny předchozí pokusy mu spočítat, že to vůbec nepořídil tak výhodně a byly varianty. Takový typický hejt taky vypadá jinak, to by bylo potřeba napsat, že Kamil asi nemá dost kšeftů a tak se chce dostat k jeho zákazníkům nebo že jich nemáš dost ty a tak propaguješ ty svoje hnědofialové bedničky za milion atd. atd. Tedy vyhnout se podstatě a hledat záminku pro konflikt. Což si myslím, že tady nikdo neprovozoval.

Sam sobe se divim, ze po prvni a druhe vlne "narazek a sprosteho slova" jsem vam napsal jen, ze tu citim aroganci, nenavist a cechacske manyry.

Ja tu dnes prisel se zamerem podekovat vsem clenum co tu napsali tolik informaci k cele problematice a nechal jsem se unest temi urazky:( Tak tedy prominte, prave jsem vas nektere narkl, ale zaroven vam dekuju za prinosne informace, ktere jste tu napsali! "blaha" si dal zalezet na super prehlednem porovnani a sestavil asi dost dobry tip pro lidi co by radi zacali s ozvucovanim. (doufam, ze zase neprovokuji, kdyz rikam, ze by nekdo zacinal) My jsme meli rozpocet cca.250.000 Kc a musel se do to vlest i projektor. Uvedomte si, ze nas primarni zamer neni ozvucovat konference a uz vubec ne nejake kapely ci co jineho. Jezdime zejmena po akcich, kde je jiz vse po zvukove strance zapojene a my si tam jen dodame nahledove monitory, casovace, notebooky atd. Mame ale spoustu hotelu, kde je technika tezce pod urovni DEXONU. Tam chceme vzit tu nasi a "slusne" to ozvucit".....:) Kamile, vim ze v OL je Clarion i NH, jezdime po cele republice, zejmena Praha, Plzen, Usti, Liberec, Hradec, Olomouc, Ostrava, a jine horske chaty. Ted mame hodne kseftu na Slovensku, kde je zrovna velmi spatna technika. Jak projekcni, tak zvukova. Dekuju jeste jednou za tvoji nabidku. Pokud nas ale DEXON vyrazne nezklame, tak urcite nebudeme v nejblizsi dobe nic menit. Kdybych ted zacinal s nakupem, tak urcite prihlednu na vsechno co tu bylo receno a vas kamarad, ktery tu o me vi uplne vsechno by mel na kavu. Pevne verim, ze bych by "hyckan" jinym zpusobem, kdybych se tu objevil pred nakupem. No sorry:( tak jsem si musel poslechnout co vsechno jsem a co "ne"umim a musel jsem vynadat i ja vam. Dekuji take MADMAX za SUPER prispevek! a dalsim ! Tak uz toho mam dnes dost. Jdu si koupit do PRODANCE teslacke vajicko a vzdelavat se v oboru! CAO

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od blaha » pát 11. bře 2016 8:34:42

Pokusím se reagovat spíš na to věcné.
Ona se totiž spousta lidí zděsila, že jste udělali tu začátečnickou chybu (opravdu začátečnickou), že jste nakoupili techniku bez nějakého předchozího dotazování, srovnání, a třeba nabídek i dalších. Vypadá to, že jste si jednoho dne prostě řekli, koupíme Dexona, na ně jste se obrátili (možná tam máte i nějakýho známýho), tak vám udělali cenu (jakou by asi udělali každýmu, kdo by za tolik nakoupil) a bylo to.
Tím jste se bohužel připravili o možnost porovnání a o pozici pro vyjednání ceny, protože se dá za ty peníze nakoupit o řád až dva lepší vybavení.
Jasně Dexon bude asi lepší, než ty Clariony, apod., to ale snad nikomu nevadí, prostě je problém, že jste utratili 100 litrů za vybavení, které má hodnotu tak polovičky, max. 2/3 té ceny.
Zkus si jen zjistit, za kolik je asi tak možné v podstatě nové věci co jste nakoupili prodat dál. Kdežto, když někdo koupí ARTa a zkusí ho hned prodat dál, tak bude tratit max. 10-15%. Ve vašem případě by to bylo 30-50%.
Je mi jasný, že informace o tom, že jsem za mý utracený (a asi i těžce vydělaný) peníze mohl získat něco výrazně lepšího, nikoho moc nepotěší. Taky je mi jasné, že už jenom myšlenka, že mám jít někomu vrátit věci za 100tis., je děsivá a nepříjemná.
Vás ta chyba stála 100 tis., to docela zabolí. Ten pocit tak nějak trochu sdílíme, akorát to dává každý trochu jinak najevo. A pokud to tebe netrápí jsi jediný.
Přeci takovejhle nákup není to samý jako jít koupit deset rohlíků, kde ti je jedno jestli za něj dáš korunu nebo tři a když máš hlad, neřešíš moc ani kvalitu.

Mimochodem docela by mě zajímal i ten projektor za 150tis., v divadle máme docela velkou mašinu od NECu na E-Cinemu (kino) a cena byla někde ke 125tis. i s náhradní lampou (po jednání, před těch 150). Když jsem se kouknul, tak asi nejdražší Optoma se dá sehnat kolem 50-70 tis. a to si myslím, že prezentacím musí plně vyhovět i Optomy v poloviční cenové kategorii.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

ronoboy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: pon 07. bře 2016 14:33:15

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od ronoboy » pát 11. bře 2016 9:29:00

Zdravim a diky za prispevek. Zadnou "no name" cinu jsme urcite kupovat nehodlali. Mikrofony typu SENHHEISER a jine "u vas profiku" standartni vybaveni jsme financne "pro nase ucely" pokryt nemohli (ted nemyslim to, co jsi mi tim podrobnym vypisem a srovnanim doporucil a co jsme mohli za stejnou cenu mit) a opakuji, sli jsme do toho po osobnich zkusenostech s DEXONEM. Maji ho napriklad na Solani (hotel SOLAN), kde delame min. 3 akce rocne. Po celou dobu konferenci zadny vypadek, akustika z jejich systemu na mluvene slovo velmi prijemna. Libilo se nam, ze to je ceska firma se servisem a ze jsou videt prave v nasi oblasti pusobeni. Mimo osobni zkusenosti se spolehlovosti se nam libilo i dilenske zpracovani mikrofonu a jinych komponentu, takze nebylo co resit a sli jsme do toho. (Jasne ze bylo co resit, to uz ted vim) Taky vim, ze jsem se mel obratit s problemem primo na DEXON (coz jsem jiz udelal) a dostal obsahlou odpoved ohledne zemni smycky a doporuceni na galvanicke oddeleni.....I pres urazky a pohrdani mou osobou povazuji toto vlakno za velice prinosne. Muj jednoduchy dotaz byl myslen opravdu s naivni predstavou, ze se mi dostane par praktickych tipu z vasi praxe bez vsech tech zesmesnujicich komentaru okolo. Vubec jsem netusil, jak je to tu vse provazano ruznymi zajmy. Po precteni jiz mnoha prispevku na tomto foru uz vim vic! To bych ale znovu odbocoval mimo tema.......Na zmenu systemu je uz pozde a pevne doufam, ze to po par akcich nebude nutnost......Protoze chceme pouzit projektor i na vetsi konference, tak jsme sli rovnou po kouscich s min 6000 ANSI. Nakonec jsme dostali naprosto skvelou nabidku na NEC PA621U Projector + NEC NP13ZL a pridali k tomu jeste zalozni NEC M403H projector, to vse za 142.500 vcetne DPH. Ano, je to LCD a ne DLP a taky mi prosim nepiste, ze mam jen zakladni objektiv a budu potrebovat takovy a makovy. Pristi rok budeme mit i zoomovy i sirokouhly (dle potreby)
Naposledy upravil(a) ronoboy dne pát 11. bře 2016 10:13:13, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od Návštěvník » pát 11. bře 2016 9:55:21

ronoboy píše:Mel jsem tuseni, ze vubec nemam lezt na ceske forum a presto jsem tu pozadal o jednoduchou pomoc.
Firma Dexon má také fórum, tak proč ten jejich šrot řešíš tady? A ááno, můžeš s tím machrovat na rumunském nebo albánském fóru, tak ti jistě někdo tuhle sestavu pochválí :-D

ronoboy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: pon 07. bře 2016 14:33:15

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od ronoboy » pát 11. bře 2016 10:26:44

Neboj chlapce, s tebou ja nic resit nebudu

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od blaha » pát 11. bře 2016 10:38:23

ronoboy píše:sli jsme do toho po osobnich zkusenostech s DEXONEM
Ano tady vznikla ta chyba, protože bohužel Dexon je to nej. na co jste narazili. Bohužel jste si udělali názor, že na nic lepšího se finančně nedostanete a že třeba, jak furt říkáš, Sennheiser je cenově mimo. A ještě víc bohužel jste se na to nezkusili ani zeptat a porozhlídnout se.
Pleteš se i v tom, že všichni máme Sennheisery, není to pravda. Na druhou stranu viděl jsem i rack asi se 13 Sennh. bezdrátama vč. min. jednoho kterej umí připojení na PC se zobrazením pásma, vč. vysílaček a portů. A podle toho maníka bylo zadání jasné, bude to (a teď nevím už úplně přesně, ale tuším) za 120 tis. a bylo.
Ono když se jedná o takovouhle zakázku, jedná se o úplně jiných cenách.
Dexon je firma zabývající se konferenční technikou, rozhlasovejma ústřednama, atp. z toho plyne i okruh zákazníků, školy, hotely, konferenční sály, atp., kde většinou o nákupu rozhodují manažeři, ředitelé, apod., ale nikdy ne zvukaři. Zajímá je spíš kvantita a za kolik, kdežto zvukaře zajímá i jakou kvalitu a užitnou hodnotu za své peníze získají.
Dalším okruhem jsou pak "mlaďáci", a radioamatéři, kteří od nich berou součástky, výhybky, repráky, apod. na své kutilské počiny a tak nějak o nich vědí.
A ostatně, když se podíváš na jejich sortioment, tak si nakonec ani Dexon na nějaký profi ozvučování, minimálně sortimentem, nehraje, nabídka jejich modelů končí tam, kde jiná technika teprve začíná. Bohužel končí za úplně nevýhodných cenových podmínek.
Každopádně zvukaři Dexon nekupují, je tam prostě ta hranice a vy momentálně děláte zvukařskou práci s technikou na úrovni toho hoteliéra a to není dobře.

Ad. projektor, sami máme NEC PA520U, takže vím, a cena slušná. Ale stejně si myslím, že minimálně na zvážení by byla i volba třeba dvou levnějších, stejných s 3-4tis. ANSI a možností stackování, byla by pak možnost odjet projekčně dvě místa najednou a v případě potřeby větší akce pak oba projektory spojit. Má to pak i další výhody, jako udělat široké plátno, nebo při projekci do jednoho místa ze dvou různých bodů eliminovat stín přednášejícího, náhradní lampa pak stačí jedna, atd. Ale to je jen moje úvaha.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od Návštěvník » pát 11. bře 2016 10:45:40

ronoboy píše:Neboj chlapce, s tebou ja nic resit nebudu
Já s tebou taky ne, pro arogantní osly nedělám. Tolik peněz nemáš, abys stál aspoň za kopanec do řiti.

ronoboy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: pon 07. bře 2016 14:33:15

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od ronoboy » pát 11. bře 2016 11:06:50

blaha píše:Ad. projektor, sami máme NEC PA520U, takže vím, a cena slušná. Ale stejně si myslím, že minimálně na zvážení by byla i volba třeba dvou levnějších, stejných s 3-4tis. ANSI a možností stackování, byla by pak možnost odjet projekčně dvě místa najednou a v případě potřeby větší akce pak oba projektory spojit. Má to pak i další výhody, jako udělat široké plátno, nebo při projekci do jednoho místa ze dvou různých bodů eliminovat stín přednášejícího, náhradní lampa pak stačí jedna, atd. Ale to je jen moje úvaha.
SUPER odpoved, DIKY! Jo to stackovani neni od veci. Chceme ale primarne pouzivat 1 vykonejsi projektor a druhy mit v zaloze popr. pouzit na druhem salu. U projektoru jsme si narozdil od zvuku (kde jsme to brali, jak jsem jiz popisoval) nechali udelat docela obsahlou nabidku u vice firem a nakonec se rozhodli takto. Vubec nelitujem, protoze se nam ozval odbornik na slovo vzaty. Holt nekdo umi delat business odborne a zaroven i lidsky, ale to musi byt uz v cloveku samotnem. Nenarazim na nikoho konkretne, ale byla to na "cesko" po delsi dobe velice prijemna zkusenost. Probrali jsme uplne vsechno i vcetne stackovani, vyberu LCD, ci DLP a pak jsme se sami rozhodli pro model, ktery jsem napsal vyse. Nevim, jestli se muze psat jmeno, ale je to pan Habetin z imagecz.cz vrele doporucuju!

ronoboy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: pon 07. bře 2016 14:33:15

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od ronoboy » pát 11. bře 2016 11:12:20

blaha píše:A ostatně, když se podíváš na jejich sortioment, tak si nakonec ani Dexon na nějaký profi ozvučování, minimálně sortimentem, nehraje, nabídka jejich modelů končí tam, kde jiná technika teprve začíná. Bohužel končí za úplně nevýhodných cenových podmínek.
Jen maly doplnek. Firma DEXON primo udava, ze mimo jine prodava take profesionalni techniku pro zvukare
http://www.dexon.cz/katalog/profesionalni-technika/
ALE OK, hadat se uz opravdu nechci. Udelal jsem si patricny obrazek ze vsech komentu a ted vim, ze jsem ohledne zvuku urcite mel udelat vic. Vse ostatni uz bylo k tomu napsano...........

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od blaha » pát 11. bře 2016 11:22:24

No každopádně Dexona máte a vrátit ho už není možné. Stejně bych určitě někde vyzkoušel to porovnání s třeba s těma ARTama, uvidíš sám. Časem pak opravdu dospějete do fáze, že Dexon bedny pošlete do světa, po páru by se snad mohli prodat, můžete je i nabídnout některému z těch hotelů s žalostnou technikou. To samé platí o mixech, tam je to snad ještě jednodužší, stáli prd a opravdu bych šel na některý z digitálů.
Časem pak dojdete i na obměnu konektorů na kabelech za nějaké značkové (Neutrik, Amphenol), hlavně asi samice budou odcházet.
A časem třeba postupně obměníte i ty bezdráty.
Ono totiž s kvalitnější technikou pak začnou vylejzat ty neduhy levných věcí v řetězci. Jako třeba v lepších bednách najednou člověk zjistí, že ten mixák, nebo mikrofon šumí, nebo stojí za prd.
Rozhodně tohle je nastínění směru, kterým se dát. Přičemž tu obměnu beden a mixů bych viděl v horizontu roku, můžete si i vychytat prodejní akce, doprodeje, atp.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

ronoboy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: pon 07. bře 2016 14:33:15

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od ronoboy » pát 11. bře 2016 12:00:58

OK, vse co jsi tu napsal a nekteri jini taky, me ovlivnilo natolik, ze to beru zodpovedne navedomi. Nejakou dobu ted na DEXONECH pojedeme a prilezitostne to porovname se zde doporucovanou technikou..... Mozna ty penize navic, co jsme za to dali, budou virtualne vyuzity tak, ze se ted budeme "samoskolit" na vecech, ktere by nas s jinou technikou treba nepotkali - (sarkasticka poznamka)...... Kazdopadne diky velke diky za objasneni spoustu dulezitych zminovanych aspektu.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 11. bře 2016 13:00:04

Tak to se mi snad ještě nestalo, aby někdo doslova opsal (nebo zkopíroval) prakticky všechny moje příspěvky do svých. Asi tomu taky nebudeš věřit, ale je to pocta mnohem větší, než kdybys mi tady v jednom každém opakovaně děkoval.
Drobná technická - vajíčka samostatně neprodáváme, můžeš si ale u nás koupit trafa Neutrik nebo QSC/Jensen, celé diboxy od několika firem, nemusí to být zrovna Megaton.

H.M.

ronoboy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: pon 07. bře 2016 14:33:15

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od ronoboy » pát 11. bře 2016 13:15:54

Super, tak vsechno nakonec dopadlo dobre:) Diky za upresneni ohledene transformatoru. Premyslim o LV Di-Box 1:1, ale porad nemam jistotu, ze je to to prave co potrebujem (abych nahodou nevyhodil znovu prachy do luftu:) To je porad, vyzkousej, hledej pricinu, ale rekne mi nekdo z praxe kdo taha kabely 5 - 30 metru od mixu a pouziva aktivni bedny abych si pro pripad nouze koupil presne toto? Ze on to taky s uspechem pouziva a osvedcilo se to? .....jen ted prosim nezacinejme znova, co kdo uz rekl a proc jsem takovy a makovy......Napiste doporucuji na tvoji aplikaci koupit alespon 2ks LV Di-Box 1:1, ktere ti opravdu pomuzou, pokud se vyskytne problem s nejakym rusenim napr. zemni smycka. Nebo, kup si z DEXONU NS 100 di-box, ten ti urcite ke tve vybave pomuze (tak mi tam poradili:)
Naposledy upravil(a) ronoboy dne pát 11. bře 2016 13:37:16, celkem upraveno 2 x.

ronoboy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: pon 07. bře 2016 14:33:15

Re: BRUM v aktivnich reprobednach. Prosim o radu

Příspěvek od ronoboy » pát 11. bře 2016 13:21:14

Vim, ze uz tu nekdo psal, ze mit v zasobe tyto "po vasem" DI BOXY 1:1 (myslel jsem ze DI BOX je zcela neco jineho a slouzi primarne na instrument level na MIC level (high impedance low impedance) ale poucili jste me, ze DI BOX je i tato skrinka ktera galvanicky oddeluje obvod....teda spis jste na me zarvali, ze ani nevim co je to DI BOX....OK vsak vy vite vsechno.
Tak tedy zaznelo tu, ze si mam poridit par kousku tohoto modelu, ale bylo to takove nejiste doporuceni. Rad bych slysel neco konkretniho.

Odpovědět

Zpět na „Zvučíme live a věci okolo“