Digitální subfórum

Vše o serveru a k serveru, komunikace s administrátorem apod.

Moderátor: Martin

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
lumirt
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 10. kvě 2007 20:36:23

Digitální subfórum

Příspěvek od lumirt » pon 13. čer 2011 13:28:42

Myslím si, že by zde mohlo být nové subforum věnované digitální technice. Tedy technologii používané ve zvukové-světelné-mediální oblasti. Očekávál bych zde zpočátku obecný úvod do problematiky, vysvětlení nových pojmů a základních principů, nejen ze zvukové oblasti. Vše je dnes možné propojit a ovládat vzájemně jen o tom nikdo asi moc neví. Mne osobně zaujme popis jednotlivých protokolů a jejich možné využití. Vzájemná kompatibilita jednotlivých prvků jejich spolehlivost. Je mi jasné že v blízké době určitě nedojde k nahrazení XLR za RJ45, ale mít přehled určitě ocení další uživatelé.
Snad nejsem jediný kdo má touhu po dalších informacích.
Lumirt

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Digitální subfórum

Příspěvek od Martin » pon 13. čer 2011 14:33:28

pokud jsem návrh dobře pochopil, nesouhlasím a vysvětlím

digitální technologie nepovažuji z pohledu tohoto serveru za něco, čemu je nutné věnovat samostatnou pozornost, neboť jde o vývoj či evoluci v technologiích, dosud v našem oboru používaných. Jinými slovy - server je v současné podobě a stuktuře nadtechnologní, tj. v rámci subfór je možné, ba přímo vhodné na jednom místě řešit obě technologie.

(Jiná věc je, zda zde neschází nějaké subfórum, které by se zabývalo záležitostmi, které se teprve objevily s rozvojem digitálních záležitostí. Napadají mne např. protokoly atd. Pročež sem s návrhy!)

A druhá věc, asi to hlavní, o čem píšeš - v podstatě nevyzýváš k fóru, ale k wiki, alias příručce ("...očekávál bych zde zpočátku obecný úvod do problematiky, vysvětlení nových pojmů a základních principů...").
Ta je plně a jedině v rukách Vás, uživatelů. Já nabízím pomocnou ruku, server, zpracování do nějaké podoby atd. Obsah ale musí vytvořit uživatelé.

Před časem zde bylo v oblasti světel avízováno shromáždění informací ohledně tuším Freestyleru. Tato snaha, jako ostatně řada dalších projektů, zahynula, zřejmě na nedostatek času, jak už to bývá... To není výčitka, jen konstatování.

Pokud kdokoliv nesouhlasítee, přesvědčte mne. Za návrhy k rozvoji serveru jsem vděčný a rád přiložím myš a klávesnici k dílu.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Digitální subfórum

Příspěvek od safa » úte 14. čer 2011 12:58:57

že by zde mohlo být nové subforum věnované digitální technice.
... tady by MOHLO byt veci. Kdyz material do takove sekce vytvoris budeme jsite vsichni moc radi a Martin ho sem urcite vystavi.

BTW nedovedu si predstavit jak z konce mikrofonu kouka CAT5e kabel ... brrr, hrozna predstava.

lumirt
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 10. kvě 2007 20:36:23

Digitální subfórum

Příspěvek od lumirt » stř 15. čer 2011 14:19:19

Pokusím se tu myšlenku trochu rozvinout. Předem se omlouvám za chaos.
Chtěl bych zde najít informace, které by nejen mně, ale tak ostatním pomohly v orientaci v této nové sub-oblasti. Například že protokol Ethersound (ES)je použitelný v živém provozu ale do studia se nehodí, nebo že tento protokol použitý k propojení mixu A a zesiloveče B je nevhodný protože... nebo jak jednoduše provést nahrávku do stop atd.
Ano obecný popis termínů lze najít na wiki, ale praxe je jiná. Určitě by nebylo na škodu sem dát pár vysvětlivek a tipů, ale čekám že vhodnější bude tyto protokoly popsat z praktického hlediska a s ohledem na jeho použití v praxi.
Sám nejsem schopen tuto sekci naplnit, osobně mám zkušenost jen s několika dig. pulty, ale žádným stageboxem, vím že jsou už zesilovače s dig. vstupem, ale může to spolu dobře fungovat?
Mne napadá několik otázek které by v tomto subfóru měly být minimálně položeny a v lepším případě zodpovězeny. Jak do pultu "tlačit" po ES podklady ve více stopách, tak aby kapela nemusela používat zarušenou zvukovku na notebooku? Jak je složité toto nastavit na festivalu?
Rozhoduji se koupit párák, pokud pominu cenu a budu zvažovat digitál, tak jaký výrobek? Bude umět provést nahrávku do PC? Pokud bude po mne chtít signál TV nebo rozhlas, jaké používají dig. technologie ?
Snad je to k pochopení

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Digitální subfórum

Příspěvek od Martin » stř 15. čer 2011 14:25:55

ahoj, to co jsi napsal, je určitě k pochopení; nepochopil jsi zcela, co jsem napsal já :D

snažil jsem se ti vysvětlit, že to, co chceš ty, je OBDOBA wiki, tedy souhrn informací (neposílal jsem tě tedy na wiki...). A tenhle souhrn zde nevznikne jiným způsobem, než že uživatelé položí co nejvíce otázek, na které doufejme znalí odpoví (případně se uživatelé zhádají a snad dojdou ke konsensu). A bude-li jednoznačných informací dost, můžeme se bavit o nějakém jejich souhrnu na jedno místo.

Napověděl sis vlastně sám... máš-li otázky, polož je ve fóru (nebudeš-li vědět, tak do Live, Studia nebo Baru, rád přemístím). Podle toho, jak se to bude vyvíjet, zvážím vznik nějakých subfór, nikoliv však zřejmě celého o digitechnologii, a to z důvodů, které jsem psal výše. Čiže ještě jednou - chceš-li něco vědět, založ nová témata.
:wink:

Odpovědět

Zpět na „O serveru“