Delsi doba aut. odhlaseni

Vše o serveru a k serveru, komunikace s administrátorem apod.

Moderátor: Martin

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Delsi doba aut. odhlaseni

Příspěvek od safa » pát 28. dub 2006 10:19:53

... da se PLS nastavit delsi doba automatickeho odhlaseni ? STalo se mi ze nez jsem napsal prispevek tak me server odhlasil ... a prispevek sel jako Anonymous

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Příspěvek od Martin » pát 28. dub 2006 21:08:06

V konfiguraci je nastavena hodina, coz by myslim melo stacit, takze chyba musi byt nekde jinde. Zkusil jsem ale nastavit jeste neco, dejte prosim vedet, zda problem trva.
Diky
admin Martin

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardatop » stř 06. srp 2008 17:06:48

A proc nefunguje zatrhnuti toho automatickeho prihlaseni? Pokazde musim zadavat login a heslo. Neslo by to zapisovat do cookies, abych to nemusel vyplnovat nekolikrat denne? (napr. na ezone to funguje skvele)

mrak
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte 03. čer 2008 11:46:13
Kontaktovat uživatele:

pridavam se

Příspěvek od mrak » sob 16. srp 2008 10:01:29

taky se pridavam k zadosti o prodlouzeni platnosti "susenek" z hlediska bezpecnosti to neni problem nechat i nekolik dnu / tyden a pro uzivatele je to nesrovnatelne pohodlnejsi ...

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Příspěvek od Martin » pon 18. srp 2008 11:07:51

jardatop píše:A proc nefunguje zatrhnuti toho automatickeho prihlaseni? Pokazde musim zadavat login a heslo. Neslo by to zapisovat do cookies, abych to nemusel vyplnovat nekolikrat denne? (napr. na ezone to funguje skvele)
Zápis cookies pro automatické přihlašování je ode mne povolen a např. ve Firefoxu mi vše funguje, vždy mám při otevření stránky s fórem předvyplněné jméno a pokud chci, tak dlouhodobě i heslo.

Odhaduji, že chyba, či spíše vlastnost (IT vědí :-D ) tedy souvisí s nastavením cookies vašeho prohlížeče. Možná jste jednou "zapamatování" si tohoto serveru odmítl, možná se vám sušenky automaticky mažou při zavření prohlížeče... možností je více.

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: pridavam se

Příspěvek od Martin » pon 18. srp 2008 11:13:51

mrak píše:taky se pridavam k zadosti o prodlouzeni platnosti "susenek" z hlediska bezpecnosti to neni problem nechat i nekolik dnu / tyden a pro uzivatele je to nesrovnatelne pohodlnejsi ...
V tuto chvíli je délka platnosti session nastavena na tři hodiny.

Pro které uživatele je váš návrh nesrovnatelně pohodlnější? Pro ty, co mají trvale zapnutý počítač a stále otevřenou stránou fóra? Ti se zřejmě nemusí chránit počítač a mohou si povolit v pohlížeči zápis jména i hesla. Pak stačí jedno kliknutí a jsou opět in...

Na druhou stranu jsou i tací, co o zabezpečení neví nic a odejdou od veřejně přístupného počítače s otevřeným internetbankingem (viděl jsem na vlastní oči).

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasVv » úte 19. srp 2008 2:19:20

Mě taky automatické přihlášení nefunguje, musím se přihlásit, jméno a heslo si prohlížeč pamatuje.
V IT se celkem orientuji, v prohlížeči jsem cookies nijak neomezoval, dělá mi to FF 2.x i 3.x a to jak we WIN XP tak v Linuxu/Fedora 7,8 i 9.

Na jiných fórech se stejným enginem mi to funguje v pohodě, tedy bych čekal nějakou zradu tady.

Uživatelský avatar
noxus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: pon 28. črc 2008 21:34:35
Bydliště: BB, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noxus » úte 19. srp 2008 22:30:33

mam rovnake skusenosti ako "motorovapila" a tiez niesom v IT novacik

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Příspěvek od Martin » stř 20. srp 2008 16:48:13

motorovapila píše:Mě taky automatické přihlášení nefunguje, musím se přihlásit, jméno a heslo si prohlížeč pamatuje.
V IT se celkem orientuji, v prohlížeči jsem cookies nijak neomezoval, dělá mi to FF 2.x i 3.x a to jak we WIN XP tak v Linuxu/Fedora 7,8 i 9.
Na jiných fórech se stejným enginem mi to funguje v pohodě, tedy bych čekal nějakou zradu tady.
aha, tady vás poprosím o pomoc - jiná fóra se stejným enginem nenavštěvuji, takže funkci nemohu porovnat.

Opodvídal jsem na otázku uživatele "jardatop": A proc nefunguje zatrhnuti toho automatickeho prihlaseni? Pokazde musim zadavat login a heslo. Neslo by to zapisovat do cookies, abych to nemusel vyplnovat nekolikrat denne? (napr. na ezone to funguje skvele)

Měl jsem tedy zato, že automatické přihlášení znamená předvyplnění jména a hesla, což opravdu funguje (uznávám, že označení je nepřesné).

Na jiných fórech to ale znamená, že po kliknutí na přihlásit se tento formulář přeskočí? Díky za odpověď.

PS: potom mi ale není jasné, jak by se tato funkce rušila, pokud jediným ovladačem je zatržítko právě na přihlšovací stránce

Uživatelský avatar
mmachtri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: čtv 04. led 2007 13:27:40
Bydliště: Dvůr Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mmachtri » stř 20. srp 2008 18:16:27

Martin píše: PS: potom mi ale není jasné, jak by se tato funkce rušila, pokud jediným ovladačem je zatržítko právě na přihlšovací stránce
IMHO se to ruší buď za nějaký čas automaticky (to dělá myslím warforum) a nebo vymazáním sušenek v prohlížeči

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardatop » stř 20. srp 2008 19:52:47

to Martin:
automaticke predvyplneni jmena a hesla neni zalezitost cookies ani zadneho nastaveni fora, ale funkce zapamatovani hesel ve webovem prohlizeci.
To nastavene mam, takze se mi to predvyplni nezavisle na zaskrtnuti "automatickeho prihlaseni".
Toto zatrzitko nefunguje, protoze se to chova stejne pri zatrhnuti jako bez zatrhnuti.

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Příspěvek od Martin » stř 20. srp 2008 20:43:17

automaticke predvyplneni jmena a hesla neni zalezitost cookies ani zadneho nastaveni fora, ale funkce zapamatovani hesel ve webovem prohlizeci.
jasně, rozumím
Toto zatrzitko nefunguje, protoze se to chova stejne pri zatrhnuti jako bez zatrhnuti.
nikdo mi neodpověděl na otázku, co tedy má toto zatržení na práci - ono to asi vypadá podivně, že se takto ptám, ale ani na fórech, zabývajících se stavbou phpbb fór, se toto neřeší - nikdo s tím nemá problém a k funkci jsem nenašel popis.

Proto zopakuji otázku:
Po kliknutí na "přihlásit" se přihlašovací formulář přeskočí? Takto to funguje na jiných fórech?

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardatop » čtv 21. srp 2008 0:01:22

Na jinych forech jsem zvykly na to, ze kdyz neco takoveho zatrhnu, tak se do cookies ulozi prihlasovaci udaje k tomu foru a priste, kdyz vlezu na forum (napr. www.zvukarina.cz), tak to po me zadne prihlaseni nechce, uz jsem prihlaseny (vpravo nahore je moznost "Odhlaseni[jmeno]".
Tady, jak se zda, toto zatrhovatko nic nedela.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasVv » čtv 21. srp 2008 14:00:39

Přesně tak, na jiných fórech buď napíšu adresu (www.zvukarina.cz) a jsem rovnou přihlášený na hlavní stránce, nebo klidně z RSS rovnou načtu nějaké vlákno...

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Příspěvek od Martin » čtv 21. srp 2008 15:17:50

zdá se, že opraveno

testujte :-)

Odpovědět

Zpět na „O serveru“