Hlášení upgradů a redesignů...

Vše o serveru a k serveru, komunikace s administrátorem apod.

Moderátor: Martin

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
JirkaN

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od JirkaN » stř 11. úno 2015 6:41:33

Móda poslední doby je předělávat funkční věci na nefunkční formou updatů a upgrade, kdysi se dělali věci tak že nebylo nutné to předělávat, ale i do toho se zavrtal vrták updatů, a proto už je dnes nevidíme.

Egestas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: pát 01. dub 2011 6:40:27

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Egestas » stř 11. úno 2015 9:59:40

Už mně chybí jen maličkost a to aby v seznamu na hlavní straně kde se u jednotlivých sekcí píše kdo napsal poslední příspěvek a kdy aby tam bylo napsané i v jakém tématu...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 11. úno 2015 11:39:07

To tam už bylo, ale aspoň podle mne to dost snižovalo čitelnost právě toho kdy a od koho. Nemyslím si, že by to bylo až tak zajímavé, přece z toho nepoznáš, kde všude jsou nové příspěvky, může jich být mnohem víc, podstatné je, že je vůbec nějaký. Vypisovat tam všechny by to notně natáhlo.
Ještě jednu věc - kde jsou nějaké vysvětlivky k použitým ikonám a jejich změnám barvy, rolování, ohvězdění atd. ? Já fakt sám od sebe nechápu funkce těch koleček a jejich proměn, podle mne se to nijak nevysvětluje samo (jak by kvalitní symbol měl) a ten samopohyb mne vyloženě otravuje, asi jako když si někdo zanimuje avatár. Upozorňovat na zbytečnosti je chyba, proto blinkry blikají (a dřív i mávaly), majáky se točí, ale jinak to na autě jen svítí nebo nesvítí. Zrovna tak jsou dopravní značky všude skoro stejné a je k nim manuál, žádný řidič nemusí hádat, co by tak červené kolečko s něčím uvnitř mohlo znamenat. Fakt mi to připadá, že to celé dávno dělá pouze banda naprostých mimoňů, která se ani nepohybuje v normálním světě a když, tak s kapucí, tmavými brýlemi i v noci a naplno vyhulenými sluchátky na uších (to minimálně, vliv nějaké chemie lze také předpokládat :-)

H.M.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od blaha » stř 11. úno 2015 17:08:32

Tak mě třeba ty kolečka smysl dávají, resp. povedlo se mi je dekódovat :-), horší je to spíš s čitelností toho červeného podbarvení u nepřečtených příspěvků.

Pro Huberta

rolující text - vlákno má více stránek
dvě kolečka - vlákno má podfóra
hvězdička - ve vlákně jsem přispíval
sponka - příloha
zámek - zamčené vlákno
červeně podbarvený kroužek - nepřečtený/nový příspěvek (tohle mi trochu vadí, je to oproti předchozímu hůř rozeznatelné)
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 11. úno 2015 19:28:36

Možná, ověřovat to nepůjdu, ale za prvé - opravdu to někdo potřebuje a používá ? A za druhé - má někdo dojem, že ty symboly mají jakoukoli spojitost s tím , co mají vyjadřovat ? Tedy asi s výjimkou zámku, ten je naštěstí jasný a autorům se nepovedlo to pokazit. No a za třetí - opravdu by tam totéž na stejném místě nemohlo být NAPSÁNO ? Za další by třeba mohlo být, jestli je nutné existenci více stránek vyjádřit právě rolováním, které k sobě trvale přitahuje chtě nechtě naprosto nežádoucí a významu sdělení neúměrnou pozornost a jestli by přece jenom, pro nás blbější a nekryptoanalytiky nemohlo právě toto být někde v rohu vysvětleno.
Kdyby to někdo nechápal, tak ty máš pod avatárem pouze jeden symbol (hvězdičky, velmi snadno pochopitelné i nevojákům), všechno ostatní je tam slovy, přitom jaké krásné by šly vymyslet a věřím tomu, že třeba domeček nebo dopisní obálku by dost lidí chápalo bez vysvětlování, taková registrace nebo uživatel by už asi výkladový slovník symbolů také potřebovaly a co teprve datum a čas...

H.M.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od blaha » stř 11. úno 2015 20:11:53

No já tohle nějak neřeším, dá se s tím žit :-).
Poprovdě mě spíš štve ten styl úpravy stránek, jak teď u vás, tak třeba Kreateku, i ostatních. Místo jasnýho přehlednýho menu, je to jak na nějakejch artovejch nebo reklamních stránkách. Prostě přijde mi to taková pouťový :-(.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 12. úno 2015 1:10:35

Jo, ale tady ještě má smysl něco namítat, u nás už je na vybranou jen žít s tím anebo bez toho. Genius, který vymyslel anebo schválil dělení na reproduktory, reprobedny a zvukovou techniku a žluté písmo na bílém podkladu, si to přece nenechá kazit nějakými nepřejícnými šťouraly. Každý jistě uzná, že to je velice originální a prokazatelně to pozornost připoutalo - kdy naposled se tady řešil vzhled jiného webu ? Takové zrušení abecedního řazení měření je skvělá inovace, strávíte na stránce mnohem víc času a to se (doslova) počítá. Taky se tam často vracíte (protože doufáte marně, že to už museli opravit). Mimochodem kritizovat to nesmí nikdo, kdo na tom nedělal, tak bacha, nevím jaké jsou sankce - vyškrtnutí z VO ?

H.M.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od blaha » čtv 12. úno 2015 7:58:49

Tak to už mlčím, a chválím :-), dostanu se tím do lepší VO kategorie? :-)
Mimochodem na mě to působí spíš přesně obráceně, pokud nutně nemusím, tak tam už nelezu.

Už jedeme OT.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 12. úno 2015 11:44:05

Já taky ne, dřív jsem tam některé věci našel rychleji, než jinde (včetně svých měření), ale s tím je konec. Škoda v milionech, těžko říct, kolik celkem, záleží na tom, kdy se to konečně povede všechno dostat zpátky na úroveň, na které už to bylo. Ovšem to předvedení vlastní pitomosti je škoda trvalá. U pitomců jdou kupovat možná brambory, ne drahá technika.

H.M.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 24. úno 2015 19:02:19

http://www2.prodance.cz/

Nevím jak dlouho to vydrží a jestli je tam všechno, ale připadal jsem si jako když jsem přišel z vojny domů...

H.M.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Ondráš » úte 24. úno 2015 19:29:17

Hubert:
Priznam se k necemu: Zrovna nedavno jsem neco shanel, nejaky maly rackovy suplik a sikovne serepeticky do racku od AMEX, ktere vim, ze mate v nabidce, proste zelezo za par tisic.
A prestoze bych ve starem eshopu sel takrka najisto, zde v novem jsem tak dlouho za velkych nadavek tapal a tapal a hledal az jsem se nas..l a objednal podobne u konkurence, kde jsem to za 1 minutu mel naklikane i s objednavkou. Takze tak. :roll:

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Martin » pát 12. čer 2015 10:13:36

ahoj a dobrý den všem,
celý web jsem v noci přesunul na jiný hosting. Pro žádného z uživatelů by se přesunem nemělo nic změnit, proto prosím o nahlášení jakéhokoliv problému /nezvyklého chování webu.
Díky!
Martin
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Martin » čtv 26. lis 2015 1:10:47

Doinstalována slovenština, zájemci si jazyk nastaví ve svém profilu.
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od Martin » úte 12. dub 2016 9:33:27

Omluvte prosím cca jednodenní výpadek webu, chybka v databázi... Díky všem, kteří mne mailem upozornili na nefunkčnost stránek, u mne to bohužel vidět nebylo.
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
pavlii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: úte 06. říj 2009 11:00:25
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášení upgradů a redesignů...

Příspěvek od pavlii » čtv 14. dub 2016 3:05:17

Martine - začalo se mi stávat (kupodivu od toho cca 12.4.), že se mi fórum načte a ve finále se najednou celá obrazovka zbarví do béžova (myslím, že to je ta podkladovka, co je vlevo a vpravo od struktury). Dělá mi to jak základní obrazovka, tak jakákoli další (=dílčí subfórum, vlákno ve fóru...), vyřeší jeden až "x" reloadů.
Pozorováno na Chrome (verze 50.0) na W7 a i Chrome na Android. MSIE 11 zatím v pořádku.

Takže asi prob prohlížeče odhaduju. Já jen, jestli ti někdo podobné chování již nezmínil...

P.
Obrázek
home recording: Cubase Pro 12, WaveLab Pro 11 / Dynaudio BM6 + A500 / Antelope Discrete 8 Pro SC

Odpovědět

Zpět na „O serveru“