Aparát a mráz...

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Aparát a mráz...

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 31. led 2012 12:39:53

V podstatě nejhorší je kondenzace uvnitř elektroniky, reproduktorů a na membránách, k té dojde až po přemístění zmrzlého aparátu do tepla. Dokud se neprohřeje a následně nevyschne, nemělo by se nic zapínat, rozhodně nejde zahřívat mokrý zesilovač tím, že ho zapnu, to je recept na rychlou totální smrt, především u spínaných zdrojů. Může to být komplet na vyhození, protože shořelý tišťák, na kterém je všechno, prostě nevyměníte. Urychlit to jde jen intenzívnějším ohřevem a výměnou vzduchu například vnějším horkovzdušným ventilátorem, druhá možnost je udržet uvnitř vzduch původní (nechat obal) a nechat prohřát třeba i sálavým teplem zvenčí.
Mrazem křehnou i lepené spoje a některé kabely. Baterky jsou nejlepší lithiové, zřejmě se to v extremních podmínkách i vyplácí.

H.M.

Uživatelský avatar
mi-ro

Aparát a mráz...

Příspěvek od mi-ro » ned 02. pro 2012 21:18:20

Já vím že to není příliš běžná věc, leč stane se že je třeba udělat externí akci i za mrazu. Např akce vánoční stromy, mikuláš ap. Na co si dát u aparátu majzla? Kromě toho, že mi dřív odcházejí baterky mikroportu a moderátoři "naprskají" vinšus snad dobrý. Nebo máte další rady?

Uživatelský avatar
Wampi

Re: Aparát a mráz...

Příspěvek od Wampi » čtv 21. pro 2023 15:09:55

Zdravím. Mám problém s přechodem studených aktivek do tepla, konkrétně EV ELX 200 10P,
odmítly se mi nedávno zapnout, až po 3 hodinách. Přišly z cca +5 na 24, ale vydýchaný sál.
Tak dlouho jsem nikdy čekat nemusel, obvykle max. 1,5h.
Možná to zhoršují 2 zadní větrací mřížky, kdy asi všechno teplo jde dovnitř hlavně spodním otvorem,
kde se to přehnaně orosí a samozřejmě i nějaká ochrana výrobce.
Též prosím o rady, osvědčené vychytávky, např: zalepit mřížky malířskou páskou a nechat prohřát skrz obal, ... apod.
Děkuji

jarakri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 02. led 2020 7:50:59

Re: Aparát a mráz...

Příspěvek od jarakri » čtv 21. pro 2023 17:00:59

ELX 200 mám a ještě jsem problém neměl, ale nechám je při takovém přechodu v origo transportním obalu alespoň 1h, aby se prohřálo přes obal postupně a bez zbytečné vlhkosti/orosení a pak další cca 1h bez obalu do zapnutí. Pokud někde není čas tak je vzít před akcí den předem do tepla a při převozu už tak nevystydnou - pokud je nemáš na vleku přes půl republiky.

Odpovědět

Zpět na „Bar“