Nejhůř nazvučený koncert - nejhorší parta zvukařů

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
george_58
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 203
Registrován: úte 19. pro 2006 9:48:50
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejhůř nazvučený koncert - nejhorší parta zvukařů

Příspěvek od george_58 » čtv 08. říj 2009 19:25:53

Jak na sfiňu diskuze beztak ustane :-) Už si všichni stačili postěžovat :)

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejhůř nazvučený koncert - nejhorší parta zvukařů

Příspěvek od Jose1 » čtv 08. říj 2009 21:16:01

Jo jo Martine zaznamenal jsem přesun, je to tu levnější...... :-D

george_58
A to bych se divil.... :D

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Re: Nejhůř nazvučený koncert - nejhorší parta zvukařů

Příspěvek od Fyla » čtv 08. říj 2009 23:14:12

Fernet za 7...

Aleš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: úte 25. bře 2008 13:32:52

Re: Nejhůř nazvučený koncert - nejhorší parta zvukařů

Příspěvek od Aleš » pát 09. říj 2009 9:00:07

Diskuse možná na chvíli ustane, protože jsme si momentálně postěžovali, ale tohle téma je jinak věčné. Přijdou další akce a na nich další exoti, no a kde jinde se z toho vypovídat než mezi těmi, kteří rozumějí ... :)
Možná bych název tématu doplnil také o "nejhorší kapela" ;-)

george_58
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 203
Registrován: úte 19. pro 2006 9:48:50
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejhůř nazvučený koncert - nejhorší parta zvukařů

Příspěvek od george_58 » pát 09. říj 2009 9:17:55

To lepší je Amundsen energy za 5, posléze na páráku a dalších kabelech, k tomu místy pivečko. Aspoň není taková žízeň při balení.. Už jsem zažil i kosu..na to jsem ale neměl, jsem slabší povaha.

Používáte někdo nějaké speciální prodlužky pro podiové rozvody pro kapelu? Mylsím speciální v tom, že by se neměla dostat tekutina dovnitř? Já mám zatím obyčejné a mám z toho strach, oni ti týpci z kapel často popíjejí, při tom paří, pivka na zemi..znáte to.

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 250
Registrován: čtv 02. úno 2006 11:40:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejhůř nazvučený koncert - nejhorší parta zvukařů

Příspěvek od Jakub » pát 09. říj 2009 13:32:46

Asi budu za blbecka, ale ja pivo z podia zasadne hazu pryc. Nema tam co delat.

Sice se rika, ze bigbeat a pivo jde ruku v ruce, ale oni si proste pozor nedavaj a rozlejou to tam. Co to odnese? Jejich krabicky? Kombo? Kytary? Ne. Moje kabely. Jen a pouze moje kabely, pripadne monitory. Takze pivo na podium nepatri a jestli se to nekomu nelibi, tak at si jde hrat nekam jinam, ale ne pres muj aparat.

Stejne tak kdyz ma nekdo kecy - a to se mi uz stalo - ze ma nejakej problem s monitorem, kuprikladu ma nahulenou kytaru a pres ten bordel na podiu neslysi zpev z monitoru, coz taky nejde "tahat" nahoru do nekonecna. A on se vzteka a vzteka se hnusne a pred lidma dela ze zvukare blbce co tomu nerozumi. Tak sem mu talkbackem rekl, ze at si klidne nadava, ale ne pres muj aparat. A najednou byl klid. Po dohode pak stahl kombo, poladil monitor a byl klid.
Ale na tyhle amatery nic jinyho neplati. Pohrozit, ze produkce skonci a smytec.

...není třeba hrát nahlas...

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Re: Nejhůř nazvučený koncert - nejhorší parta zvukařů

Příspěvek od Fyla » pát 09. říj 2009 16:35:45

Jakub píše:Pohrozit, ze produkce skonci a smytec.
Nejsi nahodou za penize najmuty poradatelem, abys odvedl svoji praci? ;-)

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Nejhůř nazvučený koncert - nejhorší parta zvukařů

Příspěvek od frantik » pát 09. říj 2009 16:44:26

Podle mě je právě o té práci řeč a tudíž Jakub správně uvádí podmínky, za jakých se to zvučení dá ZODPOVĚDNĚ dělat. Nelze přeci tolerovat, aby lidi otravovali za jízdy řidiče autobusu a polévali ho navíc pro zábavu pivem s tím, že on má držet hubu, protože dostal zaplaceno. Akorát jsme si ještě nezvykli na to, že zvukař je přinejmenším taky něco jako "řidič" a "cestující" jsou POVINNI dbát jeho pokynů, jinak mohou být vyloučeni z přepravy!

Pořadatel bývá často vychcánek, kterého zajímá jedině vývar ze vstupného a z bufetu, o pořádek na akci se nestará, aby se mu samotnému náhodou něco nestalo...
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 250
Registrován: čtv 02. úno 2006 11:40:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejhůř nazvučený koncert - nejhorší parta zvukařů

Příspěvek od Jakub » pát 09. říj 2009 17:04:16

Ano presne. Poradatelum jde kolikrat o vytoc v sudech a nic dalsiho je moc nezajima.

Ale kdyz se vratim k tomu memu pripadu - je to o tom, ze pokud kapela sama sobe vytvori na podiu spatne podminky, tak neni v silach zvukare je ze predu nejak vylepsit. To proste nejde. A opet plati pravidlo, cim vetsi amateri, tim horsi to je. S profikama se domluvim, ale s amaterama vubec ne :(

...není třeba hrát nahlas...

Uživatelský avatar
noxus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 241
Registrován: pon 28. črc 2008 21:34:35
Bydliště: BB, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejhůř nazvučený koncert - nejhorší parta zvukařů

Příspěvek od noxus » pát 09. říj 2009 21:40:55

To kluci obcas ked citam toto, som rad ze vacsinu svojho pracovneho casu stravim v divadle. Hore do rezie je to 2x po tocitych schodoch a este chodbou s 10 dvermi, tekze ku mne malokdo tradi aby mi "vyhuboval" alebo "radil" co a ako.
Ale co sa tyka tekutin na javisku to nemylosrdne vhadzujem aj ja Fylo, mozno ani nie kvoli zvuku ako skorej tomu ze tam mame podlahove zasuvky na svetelne okruhy a tam ked zatecie do "dvojkila" tak to radsej nie! :? Akurat tak kvalitne umiestnene, ze sa bojim ze si to niekto pomyli s odtokom #-o

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejhůř nazvučený koncert - nejhorší parta zvukařů

Příspěvek od Jose1 » sob 10. říj 2009 9:52:50

Koukám, že se to moje přirovnání naší práce, k práci řidiče autobusu, docela uchytilo... :wink:

george_58
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 203
Registrován: úte 19. pro 2006 9:48:50
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejhůř nazvučený koncert - nejhorší parta zvukařů

Příspěvek od george_58 » sob 10. říj 2009 10:33:24

Tak neumím si představit jak některému blbečkovi vysvětluji že si ty piva mají dát někde jinde..Je pravda - jsou lidi a lidi, to vidím ostatně i ve své práci. Prostě s někým domluva je a někdo je kretén. Kežby kretény vymřeli :-( To by se nám to žilo.

No a když už jsme v baru..chlapi, děláte si nějak reklamu? Nebo jak získáváte zakázky? Docela mě mrzí, že nemám moc co zvučit, všecky placy jsou obsazené... šlo by sice jít cestou že někoho vystrnadím,ale to se mě příčí a nikdy bych to neudělal. Nejhorší je, že tady u nás je třeba klub, který má svého zvukaře..jenže on nemá svého vlastně nic. Na každou akci si všecko půjčuje, občas volá i mi, jestli bych mu něco nepůjčil. Prostě člověk, který nemá nic, si zvučí daleko, daleko více než já, který v tom mám utopené velké prachy a hlavně snahu a roky odříkání...O to více to bolí, když vidím, že jsou to na zvučení jednoduché akce, většinou s příjemným zvukem a dobře zaplacené.

Do baru by to chtělo jiné smailíky..třeba pivo, nebo pulečku :-) Ať se můžem počestovat :-)

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 250
Registrován: čtv 02. úno 2006 11:40:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejhůř nazvučený koncert - nejhorší parta zvukařů

Příspěvek od Jakub » sob 10. říj 2009 11:57:08

Dobre funguje web. Je to zvlastni, ale mit svou webovu prezentaci neni sice ten primarni duvod, proc lidi volaji, ale aspon neco malo jim to rekne. Ale pekne funguji kontakty mezi kapelama, nebo mezi lidma, co se zabyvaji poradanim koncertu.

A taky jsem zjistil, ze lidi o zvukarich vedi, ale oslovi treba konkurenci. Jenze tam jim nabidne horsi podminky a pak prijdou.

...není třeba hrát nahlas...

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejhůř nazvučený koncert - nejhorší parta zvukařů

Příspěvek od Jose1 » sob 10. říj 2009 15:08:43

george_58
Tak já jsem si to zavedl s kámošama od mixů takto:
V případě, že potřebuje on ode mne, nebo já od něho, něco půjčit, jelikož to zrovna nemáme, půjčujem si to prostě za peníze. Přijdu za ním, řeknu schází mě na akci jeden bezdrát, hraje ti někde tolikátého? On ho má volný, vysadí cenu, třeba 300,- já ho mám zaplacený, tedy tři stovky přeliju do něj a je hotovo.
V případě, že to takhle někdo z branže nedělá, je to moooc špatně.
To jsem taky půjčoval kdysi kámošovi tam něco, tady něco. On si potom rychle zvykl a za chvíli si byl schopnej půjčovat na svý akce celej apec za dobrý slovo. Rychle jsem to zarazil, nasadil cenu a najednou ticho....
Je to prostě nutnost a kdo ji neakceptuje..... :?

Frenk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 691
Registrován: stř 27. srp 2008 12:14:05
Bydliště: Opava

Re: Nejhůř nazvučený koncert - nejhorší parta zvukařů

Příspěvek od Frenk » sob 10. říj 2009 17:57:24

george_58 píše: No a když už jsme v baru..chlapi, děláte si nějak reklamu? Nebo jak získáváte zakázky? Docela mě mrzí, že nemám moc co zvučit, všecky placy jsou obsazené... šlo by sice jít cestou že někoho vystrnadím,ale to se mě příčí a nikdy bych to neudělal. Nejhorší je, že tady u nás je třeba klub, který má svého zvukaře..jenže on nemá svého vlastně nic. Na každou akci si všecko půjčuje, občas volá i mi, jestli bych mu něco nepůjčil. Prostě člověk, který nemá nic, si zvučí daleko, daleko více než já, který v tom mám utopené velké prachy a hlavně snahu a roky odříkání...O to více to bolí, když vidím, že jsou to na zvučení jednoduché akce, většinou s příjemným zvukem a dobře zaplacené.
Jasne delat reklamu je treba, ja osobne si ji delam zvukem na akcich, nic vic neni potreba. Kapely a poradatele se pak o reklamu postaraji sami. :-) Zakazky prichazeji prakticky ze vsech 4 Opavskych klubu(a od prosince jich asi uz bude 5), pres leto i nejake jine ale ty musim odmitat protoze nemam zadne PA (jediine co mam svojeho je EQ DBX a cca 6 kabelu, tesla dig. delay a MD) :(. Obcas si aspon zajedu s nejakou kapelou jako jejich zvukar. Taky obcas udelam nejake mixy nebo mastering kapelam, vetsinou na demo cd. Tak se zkus do toho klubu u vas dostat ty, prece vubec nevadi ze nebudes zvucit na svojem. Myslim ze i financne te to mozna vyjde lip, zadne tahani aparatu, zadne placeni pomocnika, zadne auto. 1000 za vecer v klubu kde prijdes v pul 19 domu a vratis se v 1, 2h rano prece neni tak spatne. Taky kdyz budes dobrej tak se pak zacnou ozyvat i jini poradatele nebo kapely a treba te pak budou chtit i na akci s tvym PA na nejakem letnim festivalku. :-)
Never ask FOH sound engeener "Are you DJ?" because he can kill you....

Odpovědět

Zpět na „Bar“