Jak se stát zvukařem?

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 03. led 2015 1:18:26

Přírodu bych z toho nevinil, je to omyl naší společnosti, která se za pouhých pár set let dostala od "renesančních osobností" k fachidiotům, kteří nakonec nejsou schopní dostatečně zvládat ani tu svoji jedinou fachu, protože nechápou, kam až nutně sahá, na čem stojí.

H.M.

Project Masak
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: pon 16. úno 2015 21:22:44

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od Project Masak » pon 16. úno 2015 21:19:40

Zdravim spriznene zvukarske duše.
je mi 30 a muj nesplneny sen je stat se profesionalnim zvukarem v nejakem nahravacim studiu.
Mam rad Hi-end audiotechniku ( ne ze bech na ni měl) a moje narocnost na zvuk je nekde vysoko v teto kategorii.
Mam i skusenosti se stavěnim kvalitnich reprosoustav kdy jsem vyhybky ladil pouze sluchem.
Moje otazka zni... Je mozne se dostat k takoveto zvukařine v okoli ostravy?
Existuji nejake kurzy? Rekvalifikace? Nejake studio kam bych mohl bez naroku na honorař chodit a priucit se o vikendech?
Nemam se zvukarinou realne zkusenosti jsem jen prahsprosty truhlar a tato prace me doslova nici.
Touzim byt zvukarem a myslim ze na to mam sluch i schopnosti.
Zde je moje tvorba kdyby nekdo chtel poslechnout. Podotykam nejsem talentovany hudebnik ci skladatel. Proste si tak doma hraju a snazim se o kvalitni zvuk svepomoci.
http://bandzone.cz/projectmasak

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od Ondráš » úte 17. úno 2015 22:45:29

Byt Vami, vyprd bych se na zvuceni a zacal stavet Hi-Fi bedny na zakazku, ktere budou v necem jine nez vsechny tech ostatnich, to prvni Vas nejspis neuzivi, to druhe s trochou umu, odbornych znalosti a stesti mozna ano.

Project Masak
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: pon 16. úno 2015 21:22:44

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od Project Masak » úte 17. úno 2015 22:55:47

Zdravim.
jsme na internetu a vykat si snad nemusime hm? :)
jinak...Reprosoustav jsem postavil spoustu a mam stim dost zkusenosti. Kdyz nejake bedny posloucham tak hned citim kde je problem, na jakem kmitoctu to nesedi a co bych mel ve vyhybce zmenit. Da se tak ladit opravdu dobre ale je to zdlouhava a narocna prace a je nezaplatitelna. K tomu prave lidi davaji prednost komercnim znackam ktere dokazi prekvapit extremne nizkou cenou. Beden v oblasti hifi a hiendu je neuveritelne mnozstvi a neda se tam prorazit s noName znackou ani kdyby hraly lepe nez Avalony.
Chtel bych byt zvukarem v nahravacim studiu a myslim si ze bych to zvladal ale proste vubec netusim jak toho dosahnout, koho se zeptat a jake informace mit abych mohl neco takoveho delat. Proto se ptam tady zkusenych a prosil bych radu.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od TomasVv » stř 18. úno 2015 0:45:13

Co se poptat studiových zvukařů v okolí, kde se vyskytuješ? třeba si tě někdo vezme pod křídlo a můžeš mu dělat pomocníka, časem kolegu. Získáš know-how a buď tě to přejde, nebo se časem osamostatníš, pronajmeš vlastní prostory, pořídíš techniku a začneš shánět klientelu.
Dělám, co mě baví.

Project Masak
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: pon 16. úno 2015 21:22:44

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od Project Masak » stř 18. úno 2015 14:52:46

Prave to bych chtel pane. Ale kde je sehnat? Proto jsem zde dal tenhle dotaz. Je tu nekdo v okoli ostravy ktery by se semnou otravoval? :D

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od blaha » stř 18. úno 2015 15:53:26

A co takhle použít Google a pak Bellův přístroj, nebo nohy a pusu.
https://www.google.cz/search?q=nahr%C3% ... io+ostrava
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Project Masak
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: pon 16. úno 2015 21:22:44

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od Project Masak » stř 18. úno 2015 16:15:18

Tak tohle je rada za 1000 bodu no :( Tohle jsem logicky udelal jako prvni a neuspel jsem. Proto jsem se obratil tady na vas zkusene v oboru a daleko vetsima znalostma nez mam ja.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od blaha » stř 18. úno 2015 17:37:43

Ne to je rada na otázku Kde sehnat studiové zvukaře v okolí Ostravy, v tom odkazu jich je možná deset, pokud jsi je už všechny obešel nejlépe osobně, tak jsi to tu nezmínil a pokud myslíš, že tu někdo vycucá nějakého ochotného, zapadlého, o kterém strejda Google netuší, tak to je hodně málo pravděpodobné.

Nebo jestli si myslíš, že se někdo bude přimlouvat, za někoho, koho nezná, a kdo o sobě píše spíš ofenzivně, tak tak to nefunguje.

Pokud po tom opravdu tak toužíš, ideálně je se sebrat a ty studia si obejít a poptat se, přitom zvýraznit co už jsi dokázal, co umíš a co se chceš naučit a dokázat, k tomu zdůraznit bez nároků na mzdu a bez ambic do budoucna převést nabyté zkušenosti do svého nahrávacího podnikání. Na druhou stranu je úplně zbytečné zmiňovat věci, které nejsi a neumíš. Když sháníš práci, tak do životopisu taky necpeš co neumíš a co už jsi v životě třeba zčubil.
Rozhodně, ale nepočítej s tím, že pokud někomu zavoláš, nebo napíšeš mail, tak že tě vezme s otevřenou náručí. Pohádka o Popelce se nekoná.

Možná to zní trochu krutě, ale tohle je realita a ve 30ti už by jsi ji mohl od pohádek rozlišit.

SciFi: To bych si taky moh napsat, chtěl bych bejt Europoslancem, nezná nebo nechce mě někdo vzit pod křídlo, abych se tam dostal, a vlastně neumím moc anglicky, a ani se mi moc nechce cestovat do Bruselu, tak snad jen ta mzda a diety kdyby posílali na účet.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od Ondráš » stř 18. úno 2015 19:23:06

Napisu blabol, ale ja vzdycky, kdyz jsem se o neco zajimal, snazil se jakkoli priblizit tomu, co me zajimalo (studium, literatura, internet, znami) a chodil jsem s ocima dokoran a usima nad hlavou a musim rict, ze nikdy to nevyslo tak, jak jsem si dopredu planoval nebo myslel, ze to vyjde, ale vzdycky jsem se k tomu nakonec dostal diky tomu, ze jsem se proste dostatecne casto tzv. motal okolo a diky nahode (vlastne o nahodu v pravem slova smyslu neslo), znamy potkal znameho, slovo dalo slovo atp., to nakonec nejak vyslo, resp. nasel jsem cestu.

Takze psat na forum, proc ne. Zeptal bych se treba v Ostravskem studiu CT, jestli by ses nemohl nekdy prijit podivat na exkurzi nebo den otevrenych dveri, nebo v radiich a uvidis...

Project Masak
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: pon 16. úno 2015 21:22:44

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od Project Masak » čtv 19. úno 2015 18:42:47

Pane BLAHA no mozna ze se pohadky opravdu deji. Nakonec se mi z jednoho studia ozvali
a chteji si promluvit o spolupraci.
Pises dost utočně aniz by jsi mel ktomu nejaky duvod.Podrazdil jsem te svou existenci? :D
je to skoda, forum by melo byt pratelske misto a proti novackovske utoky pratelskou atmosferu neudelaji.
Taky jsem chtel rict ze muj puvodni dotaz mel znit jinak, chtel jsem proste rady odborniku, jakekoliv ktere by mi mohly pomoct.... od literatury az po osobni zkusenosti....
Napsanim do googlu "Naharvaci studio" mi zadne rady neda, nechtel jsem ani clanky, chtel jsem mezilidskou komunikaci a pokec.
Kdyby pan google umel tak dobre radit nemuselo by prece existovat tohle forum.

Pane Ondraš, diky, nevidim to jako blabol.Zkusim to taky tak udelat a drzet se kolem techto veci co nejblize to pujde.
Za 14 dni budu mit tu schuzku a doufam ze se nejak dohodnem.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od blaha » čtv 19. úno 2015 20:03:41

Mě taky nemusíš vykat, nejsem o tolik starší :D .

Útočně bych to nedefinoval, jen mám taková období, že prostě není nálada se ve věcech dloubat, ale je řešit, prostě tak jak to bylo položené mi nepřišlo, že je o čem moc diskutovat a opravdu první věc co by měl člověk udělat si je zmapovat terén a zkusit si to obšlápnout s dotazem. Teprve pak shánět nějakou "tlačenku".

Zase to vypovídá, že dotazy se mají psát jasně a s uvedením kompletních informací, Aby to nedopadlo tak, jako když se ve vedlejším tématu diskutuje o blbým audio kabelu jack-cinch k domácímu kinu už na druhé stránce a tak ještě na dvě to odhaduju #-o .
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Mike76
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: ned 15. čer 2014 21:48:50

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od Mike76 » pát 20. úno 2015 22:12:25

To si zvykneš na zdejší přátelské prostředí. Ale zase na druhou stranu ti někdo privátně napíše ať se za ním přijdeš podívat do studia (nezištně) a věnuje ti hodinu svého drahoceńho času a rad pak ti ještě do ruky vrazí pytlík toroidních trafíček na AES/EBU a když mu dáváš peníze tak si je nevezme se slovy že je to normální a že prostě nic nechce....

Takže i to se tu stává :-) a je to super
Nejsem prodavač

Uživatelský avatar
Skeidži

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od Skeidži » čtv 30. dub 2015 13:28:54

Dobrý den.

Hledal jsem na netu nějaké info a narazil na toto fórum a téma jak se stát zvukařem.
No, po přečtení několika stránek už alespoň vím, že zvukařem být nechci. :-D
Je to zdá se dosti přesycený segment a uživit se s tím stejně nedá + navíc bych byl určitě špatnej zvukař a obě strany (posluchači i vytvářeči zvuku) by mě za to ještě kamenovali...

Chci Vám jen říct, že máte můj respekt. Mě tak nějak srdcově táhne spíš elektrikařina. Dobrej zvuk mám taky rád, ale na fesťák raději zajdu si ho užít, než stát za pultem.

Protože mám rád tanec a hudbu všeobecně, tak jsem si pořídil stereo PA Yamaha Stagepass 600i.
Myslíte, že je to dobrá volba na menší akce?
Chtěl jsem hlavně něco, co sám odnesu a zapojím, ale zároveň s co nejlepším zvukem.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Jak se stát zvukařem?

Příspěvek od mkarr » pon 04. kvě 2015 23:11:35

Haha, nechci být zvukařem ale pořídil jsem si bedny a mix. Jen tak na domácí poslech a zahradní párty...
Na takové věci je to podle mě slušný aparát, bohužel je dostatečný i na nějaké to menší vystoupení, nebo zvučení hasičských soutěží, školních besídek a podobných věcí, na kterých tady asi dost lidí začínalo a někteří je nikdy neopustili. Takže jestli nechceš být zvukař, ani jako hoby, (hoby znamená, že do toho člověk narve sice menší peníze, ale dost často se mu to nikdy nevrátí) tak si hlavně nekupuj mikrofony, nástrojové kabely a podobné věci, které pak dělají "hele ty máš ten aparát, neozvučil bys mi tady jen takovou malou akcičku? Je to dobročinnost a tak nechcu utrácet za zvukařa." :-)

Odpovědět

Zpět na „Bar“