HLEDÁM revivalové kapely

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: HLEDÁM revivalové kapely

Příspěvek od blaha » úte 14. říj 2014 11:00:57

AWR jsem zvučil asi 2x, poprvé nějak těsně po tom co u nich skončil jako kapelní zvukař Šáfa.

Je to super pohodová partička, nijak namachrovaná, dá se s nima na lecčem domluvit, v obou případech už jich bylo 10 a v obou případěch byla jedna členka souboru v jiném stavu, asi viróza :-).

Alespoň u nás, krom intra, bylo vše naživo, žádné podklady, tohle si cením tak jako tak víc. Druhou ABBU jsem neslyšel, ale prostě naživo je naživo.

Tady je jedno pracovní videjko z jarního koncertu, natáčeno osvětlovači jen pracovně na foťák z kabiny.

Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: HLEDÁM revivalové kapely

Příspěvek od Návštěvník » úte 14. říj 2014 20:06:43

pavsiba, blaha: ted nevim jestli jsem to blbe napsal, ale myslel jsem to stejne jako vy, ze AWR je ABBOvejsi (to je slovo).
pavsiba: napsal si to presne, originalnimu zvuku se Pop Stars blizi diky podkladum.

Na AWR jsem byl jako posluchac 3x (a ted se chystam znovu) nekdy mezi 2008 a 2011. Ty prvni 2 koncerty byly jeste se semi-puvodnimi zpevackami (viz zde, treba 3:20 minuta http://www.youtube.com/watch?v=H6J76h3ATF0), ty se mi zdaly nejlepsi.
Treti koncert mel misto blondyny nejakou jinou (myslim drive jela sbor) a uz to nebylo ono (horsi choreo).

Ted jsem koukal na aktualni zaznamy a zpiva uplne nekdo jiny a popravde se mi to libi ze vseho nejmene, uvidim ted na koncertu a poreferuji.

Jinak to, ze hraji nazivo, je naprosto uzasne, clovek si muziku doslova uzije, docela jsem si oblibil jejich klavesaka, ktery umi presne vystihnout detaily doprovodu a dokonce pri prvnich 2 koncertech pouzival stare analogove/VA syntezatory a k tomu jeste Hammondky, coz jeste vice zvukove dodalo na autenticite.

To je skoda, ze nemaji staleho zvukare, to by chtelo jako sul, to same svetla a byla by to dokonalost.

Zkuste schvalne nekdo zajit na ty Pop Stars, jestli mate sanci, rad bych slysel i jiny nazor.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: HLEDÁM revivalové kapely

Příspěvek od Ondráš » úte 14. říj 2014 20:26:22

toho klavesaka myslim tohodle: http://youtu.be/NTV2PwINb_k?t=8s

presto si nemuzu pomoct, ale Waterloo hrajou AWR rychlejc proti origu [-X

pavsiba
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: pát 15. srp 2014 8:20:59

Re: HLEDÁM revivalové kapely

Příspěvek od pavsiba » úte 14. říj 2014 21:44:44

V ideálních podmínkách a s dobrým zvukařem je AWR absolutně NEJ a opravdu jako originál. Bohužel, zemětřesení ve vztazích, zkrátka někdy před 2roky došlo k rozpadu základní sestavy a několik členů se trhlo a založilo vlastní revival -ABBAcz,viz doprovodné zpěvačky a pak ABBAcz.
Změna i u muzikantů. Přesto základ je pořád klávesák, který dělá všechny aranže a drží úroveň.
Zpěvačky jsou většinou nejdříve v doprovodných zpěvech, postupně jdou na hlavní sólové. Semtam i zaskakují i jiné, ale spíš ty, co odešly, takže repertoár znají a rozhodně nekazí vystoupení.
Všechna 3vystoupení na kterých jsem byl, byla jiná, ale jen díky zvukařům. U takové kapely by bylo třeba někoho, kdo zná písně taky a ví, co kde čekat.
Co se týká tempa-nejen Waterloo se hraje rychleji. Je to z důvodu, aby bylo vše tanečnější a jako živější-jak mi bylo vysvětleno bubeníkem.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: HLEDÁM revivalové kapely

Příspěvek od Ondráš » úte 14. říj 2014 22:26:27

No vidis, to mi uniklo, ze ABBAcz je trhla odnoz AWR, nejak mi to z videi a nahravek na YT splinulo v jedno. JJ, ABBAcz to jsou presne ty dve zpevacky. Kazdopadne AWR klavesak je super.

Ad tempo: Nj, jdeme s dobou, ale me to trklo hned jak jsem to slysel, protoze ABBA se za me na tanecnich soutezich hrala casto, takze tempo mam jeste porad v merku :wink: .

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: HLEDÁM revivalové kapely

Příspěvek od Ondráš » ned 26. říj 2014 15:31:33

Pridavam muj dojem ze vcerejsiho vystoupeni AWR na improvizovanem koncertnim podiu v atriu OC Cerny Most. Co rict, perfektni show, skvele sehrani hudebnici, bylo videt, ze vsechny hudebniky to bavi, dobra choreografie, skvele zabavne. =D> =D> =D>

Srovnani s Pop Stars:
Pop Stars zni jako typicky revival, i kdyz dobrej (snaha o nejpresnejsi zvuk diky podkladum, prekvapive dost dobra choreografie), presto pusobi trochu strojene, strnule, bohuzel divacky vystouneni tahnou hlavne vokalove zpevacky.

Proti tomu AWR je uplne jina liga, podle me se opet posunuli dal (naposledy jsem je videl 2011), neni to uz jen pouhy revival, je to unikatni hudebni teleso, show, kde se k hudbe pridava celkovy projev kapely, improvizace muzikantu a jejich vyraz behem hrani, svetla, anebo vlastne je to revival v pravem slova smyslu.

Moje prvotni obava z me neznamych novych zpevacek pominula s prvni pisni, vokaly jsou super a musim pochvalit i sboristky. Prekvapive na me kapela zapusobila zpevy i nastrojove zvukove celistvym dojmem a z vystoupeni jsem mel skvely pocit tak jak jsem je slysel poprve cca v r. 2008.

Uroven ozvuceni neumim ohodnotit, protoze v obri koupelne se toho moc udelat neda, ale pruser to rozhodne nebyl, spis naopak.

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: HLEDÁM revivalové kapely

Příspěvek od Tomáš » sob 01. lis 2014 20:57:43

som teraz cez FB objavil tento inzerta, sice hladaju spevaka, ale akoze aj taka kapela existuje
http://hudba.bazos.sk/inzerat/43090286/ ... l-MTSK.php

mozno sa ta info niekomu hodi.

Uživatelský avatar
Nerakain

Re: HLEDÁM revivalové kapely

Příspěvek od Nerakain » ned 28. pro 2014 22:34:12

http://nerakain.cz/
Posoudit musíte sami, video přiloženo na stránkách

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: HLEDÁM revivalové kapely

Příspěvek od Návštěvník » pát 02. led 2015 14:39:32

Tohle je výbornej "všechnorevival" s nejlepšíma muzikantama a naprostá pohoda


Uživatelský avatar
nefertitji

Re: HLEDÁM revivalové kapely

Příspěvek od nefertitji » stř 08. črc 2015 19:48:40


Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: HLEDÁM revivalové kapely

Příspěvek od Návštěvník » ned 24. zář 2017 11:53:20

Ozzcover Ozzy Osbourne revival Ostrava
http://www.facebook.com/ozzcover/?ref=bookmarks

------------
edit admin: aspoň název kdybyste sem napsali, lemry líný :) ... doplněno

Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: HLEDÁM revivalové kapely

Příspěvek od Udoharys » ned 28. říj 2018 13:01:36

Kvalitní česko-slovenský všerevival z Ostravy.

https://www.facebook.com/AtlantisOstravaBand

Odpovědět

Zpět na „Bar“