Nemáte nahrávku nástroje k učení se používání komprese?

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Nomi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 138
Registrován: ned 24. kvě 2009 18:11:51
Kontaktovat uživatele:

Nemáte nahrávku nástroje k učení se používání komprese?

Příspěvek od Nomi » pon 02. črc 2012 11:43:25

Ahojte přátelé,

prosím Vás nemáte někdo nahranou linku s kytarou, kopákem, basou, (bez komprese)
rád bych bratra naučil kompresi, ale na akci na to nikdy není čas, a nyní nemám možnost si samostatnou linku nahrát.
nemáte někdo takové nahrávky ? stačil by i minutový úryvek....

moc děkuju :)
ještě úplně všemu co tam píšou nerozumím :-) PRAXE ZVUKOVÉ TECHNIKY

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Nemáte nahrávku nástroje k učení se používání komprese?

Příspěvek od CharlesBass » pon 02. črc 2012 15:43:58

Nechci nějak kazit záměr, ale jakákoli nahrávka již bude "zkomprimována" ze své podstaty při záznamu... ai opravdu nejlepší a nejnázornější je ukázka při akci.

Myšlenka je to dobrá, i ta nahrávka by mohla postačit, v případě, kdy dotyčná osoba je nechápající antitalent. Já často žasnu, když někomu něco vysvětluju, učím a on absolutně nechápe. Pak mi volaj z akce, jakto, že ten efekt nefunguje, dyk sem jim to vysvětlil určitě blbě. Hm, tak jsem si to nechal pak předvést - po půl hodině byli schopni to vůbec zapojit cca tak jak to měli na akci. Mezi jiným, propojit vstup efektu z jeho výstupem, zaměnit tyto dva, při zapojování do mixu ozkoušet cca deset jiných zdířek ... to nebyla žádná vyjímka. Nastavení většiny ovládacích prvků efektu (i mixu) v extrémních nesmyslných hodnotách ... "véčka" eq na šavli i na master eq, to se pak člověk nediví, že to nehraje ... ale hlavně, že sem jim to blbě vysvětlil. Takže pokud by člověk nepochopil nastavení a zapojení kompresoru během ostré akce ... na teoriu u toho neni čas - to si může nastudovat i sám, má-li zájem a při akcích by tu praxi už snadněji okoukal.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Nemáte nahrávku nástroje k učení se používání komprese?

Příspěvek od jardatop » pon 02. črc 2012 22:42:09

CharlesBass: Proc by mela byt nahravka "zkomprimovana" z podstaty zaznamu? Dynamicky rozsah, ktery poskytuje 24bitova hloubka wavu ti prijde malo?

banach
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 144
Registrován: stř 30. črc 2008 16:20:46
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Nemáte nahrávku nástroje k učení se používání komprese?

Příspěvek od banach » úte 03. črc 2012 2:29:15

Já to začátečníkům vysvětluji nejprve praktickou ukázkou od mixu - dám TB mic do předků a zařvu do něj (až se lekne, samozřejmě tam ještě nesmí být kapely a lidi :mrgreen: ), pak utáhnu kompresor tak, aby to ořízl při tom samém zařvání třeba o - 10 dB a většinou to pochopí velmi rychle a už můžeš přejít k parametrům jako threshold, attack, release, ratio (a pořád všechno zároveň názorně ukazovat) nebo jak funguje vícepásmová komprese, pak praktické využití (zpěvy, dechy, bicí, basa, kytary,...), jak u kterých kapel má co cenu a kdy a co komprimovat málo a kdy a co je třeba víc, kam ho insertovat, a všechno z praktického hlediska, názorně vysvětlovat a ukazovat, tak se mi to osvědčilo nejvíce. A taky si vždycky neodpustím kecy o tom, jak jsou někteří zpěváci a zpěvačky nedisciplinovaní a že kdyby to trochu uměli, tak všechny tyhle hovadiny skoro nepotřebuješ, ale že když začíná, tak ještě "umělce" nemůže poslat do prdele a že by to vlastně neměl dělat ani časem a že to chce pevné nervy atd atd atd....

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1456
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Nemáte nahrávku nástroje k učení se používání komprese?

Příspěvek od exxxi » úte 03. črc 2012 7:21:12

Na music-store i muzikusu jsou články k použití kompresoru, hezký přehledný návod je k Alesisu 3630, ale nemám čas ho scanovat ;-)
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Nomi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 138
Registrován: ned 24. kvě 2009 18:11:51
Kontaktovat uživatele:

Nemáte nahrávku nástroje k učení se používání komprese?

Příspěvek od Nomi » úte 03. črc 2012 18:19:33

Přidám se s otázkou k jardovi, proč by měla být nahraná linka zkomprimovaná ?
znamená to že když ze svého editačního programu linku uložim např. jako WMA, tak dochází ke kompresi ? Ale pokud budu přehrávat z editačního programu tak ne, že ?

Mimo komprese bych na nahraném kopáku mohl vysvětlit i gate, nebo na nahrané kytaře si může pohrát s efektama, s korekcema... zkrátka tuto volbu volím jako nejpříjemnější, a nejlepší, pokud na akcích není čas.

Pamatuji si na sebe, studoval jsem manuály, recenze, návody, ale pořád to nebylo ono.
Tak jsem si jednoho dne přitáhl mix a efekty domu, vyhledal vhodné úryvky skladeb, a celou noc jsem zkoušel, laboroval, zapojoval, kroutil, a řeknu Vám, nejlepší co jsem mohl udělat.
ano, bez teorie, a pročtených článků by to nešlo, ale přišlo mi to lepší než abych někoho prosil aby mi hrál na mikrofon, nebo si to zkoušel při zvukovce při kšeftu :)
ještě úplně všemu co tam píšou nerozumím :-) PRAXE ZVUKOVÉ TECHNIKY

Uživatelský avatar
gabluk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 246
Registrován: stř 30. čer 2010 8:03:19
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Nemáte nahrávku nástroje k učení se používání komprese?

Příspěvek od gabluk » stř 04. črc 2012 17:58:45

Neco ti behem svatku dam na uschovnu. Napis na sebe nejaky email.

Uživatelský avatar
gabluk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 246
Registrován: stř 30. čer 2010 8:03:19
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Nemáte nahrávku nástroje k učení se používání komprese?

Příspěvek od gabluk » úte 10. črc 2012 12:29:35

Mas to od vikendu v SZ.

Uživatelský avatar
grizlly01cv

Nemáte nahrávku nástroje k učení se používání komprese?

Příspěvek od grizlly01cv » čtv 23. srp 2012 17:50:44

gabluk píše:Neco ti behem svatku dam na uschovnu. Napis na sebe nejaky email.

Ahoj, přečetl jsem si diskuzi a chtěl bych Tě poprosit jestli by bylo možné nějaký matriál získat i pro mě. Předem Ti moc děkuji

grizlly@revaband.eu

Uživatelský avatar
gabluk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 246
Registrován: stř 30. čer 2010 8:03:19
Bydliště: Melnik
Kontaktovat uživatele:

Nemáte nahrávku nástroje k učení se používání komprese?

Příspěvek od gabluk » pát 24. srp 2012 6:33:00

Vzhledem k tomu, ze tento pribeh dopadl tak, ze si to zadatel ani nestahl, za sebe uz nejsem ochoten takto anynymne nikomu nic chystat a uploadovat.

ma.ro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 12. led 2012 13:48:31

Nemáte nahrávku nástroje k učení se používání komprese?

Příspěvek od ma.ro » pát 24. srp 2012 8:32:51

Ahoj, pár ukázek je tady:
http://www.music-store.cz/ztraceni-ve-studiu.asp" onclick="window.open(this.href);return false;

Pokud někdo máte link na doprovodný text, hoďte ho sem ;)

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 564
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Nemáte nahrávku nástroje k učení se používání komprese?

Příspěvek od Martin » pát 24. srp 2012 12:19:36

Myslíš tyto texty? (Petr Los, seriál o vzniku studiové nahrávky)

teorie-a-navody-f129/teorie-a-navody-t2293.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Bar“