Ceny zvukařů

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
saty_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: stř 03. srp 2011 10:26:43

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od saty_cz » pát 28. čer 2013 8:11:32

Ahoj!
Aktuálně jsem jeden takový požadavek na nízkou cenu pro jednu místní kapelu vyřešil takhle:
přijedou, naloží aparát do vlastní dodávky, na místě ho vyloží, jakžtakž sestaví já jim řeknu kde co chci a funguje to! Samozřejmě na konec to zase pomůžou sbalit.
Oni jsou spokojení a já to pak zvládnu sám a nemusím mít sebou bedňáka.
Myslím že takhle je to taky řešitelné.

a výsledek vypadá třeba takhle:

KV2 Audio ES | ALLEN&HEATH GL2400 | Sennheiser | Audix | Beyerdynamic | Rode

jakubeff
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: sob 13. dub 2013 18:29:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od jakubeff » pát 28. čer 2013 8:34:53

Jo. Tak naprosto přesně tuhle situaci řeším teď. V putyce, kde zkoušíme, chce hostinská dělat fesťák a loudí ode mě nějaké "přátelské gesto" stran zvuku. Navrhl jsem jí, že když si pošle dodávku a ruce, bude gesto, ale prakticky zadarmo dvě a půl hodiny před a dvě hodiny po jí nedám. Momentálně se nachází ve stavu zhroucení, že nosiči chtěj prachy... :D

Uživatelský avatar
JirkaN

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od JirkaN » stř 14. srp 2013 14:49:30

No u nás to funguje tak, že dělám exkluzivně pro jeden klub, kde zvučím 8-10 akcí měsíčně se svojí technikou (4-6x sub, 2-4x sat, 4 monitory, digitál), výkon cca 10-12kW, za akci 3500Kč a techniku tam skladuju, takže na místo jezdím osobákem asi 10km. Když zvučím jinde, tak si řeknu 9000-12000Kč, se stejnou technikou. Kupodivu, nedávno jsem šel s cenama nahoru, protože jsem renovoval techniku, a funguje to líp, psychologicky když jsem měl nízké ceny, akce byly naprd, spíš pankovky, a při vyšších cenách dostávám "lepší" akce, jako třeba university, městské trhy atd..., malé stage na festivalech.
I když si myslím, že i tak mám ceny nízké a mohly by být vyšší, ale ocať pocať.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od exxxi » stř 08. říj 2014 15:51:19

Saty_SZ > co to je za satelity?
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

saty_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: stř 03. srp 2011 10:26:43

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od saty_cz » stř 08. říj 2014 18:39:25

exxxi píše:Saty_SZ > co to je za satelity?
myslíš jako PA? pokud ano tak je to tohle:
http://www.kv2audio.com/cz/category/es-series

KV2 Audio ES | ALLEN&HEATH GL2400 | Sennheiser | Audix | Beyerdynamic | Rode

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od Ondráš » stř 08. říj 2014 20:02:09

Mam zkusenosti spis z pribuzne oblasti kongresu apod., ale bude to podobne.
Urcite je nesmysl programove nebo casto jit pod cenu - to je likvidacni.
Nejen, ze nic nevydelate, ale nebudete mit ani na nutno obmenu techniky, natoz na porizeni lepsi.
Je treba stanovit prumernou min. cenu, ktere musim dostat, abych vydelal, a pak se da dle zakazky tam vyssi za nejakou malou sluzbu navic a tam ze znamosti nebo pravidelnosti zase nizsi.

Jako urcite bylo lip, jednak na poli kongresu zacina mit urcita spolecnost skoro monopol na techniku, a pak mi taky prijde, ze pred "krizi" tj. 2008 bylo vic vetsich akci za dobre penoze. Ted je zase vic mensich akci, je s tim vic prace a nic hi-tech, za co by slo rict vice penez. Ale zlepsuje se to, nejhorsi bylo tak 2010-2012.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od mkarr » čtv 09. říj 2014 1:49:09

Když už je to tady taková terapeutická skupina tak....
Jmenuju se Martin a jsem "takyzvukař"....
Dočetl jsem toto vlákno celé i když jsem do něj původně chtěl jen nakouknout a vidím tady spoustu nářků nad podstřelenýma akcema převážně malých rozměrů. V místech kde se pohybuju a kde občas něco zvučím se svým kapesním aparátem (2x ART 310A, A&H PA12, osm mikrofonů, občas nějaký bezdrát) nebo na cizím a svoje jenom ruce uši a sluchátka, jsou zvyky spíš takové, že zvuk si dělá většinou každý interpret sám a zvukaře shání jen na akce bez živé hudby. Kdyby jim někdo řekl za odpoledne tři tisíce za aparát a ruce, vytáhnou bedny z kulturáku, někdo si k tomu stoupne a rozdíl by poznalo a ocenilo tak deset procent lidí. Ono když nemáte aktuálně s čím srovnat, tak jste vlastně spokojeni. Jen ať to moc neřve abych slyšela tady sousedku.....
Teda já mám ten kapesní aparát na zvučení menší vokální skupiny a když dělám něco jiného, tak jen abych vymetl babouky z membrán, nebo podpořil bohulibou neziskovou činnost, ale taky asi občas vezmu za pár šupů něco, co by jinak třeba vzal větší zvukař za větší peníze. A fakt se kvůli tomu necítím blbě, protože pokud někoho uspokojím já amatér, nejspíš profesionála nepotřeboval. Jiná věc je, že kdyby se mi z něčeho zakouřilo, měl bych fofry sehnat náhradu dřív než lidi odejdou domů, ale s tím se u akce za pár šupů tak nějak počítá.
Když jsme ale u kalkulací, mám aparát z druhé ruky tak za 50 000Kč, takže s tím jedním procentem na amortizaci
a stovkou na hodinu vlastně ani moc nepodstřeluju a dělám to rád. Taky rád jezdím na motorce a chodím po horách a za to mi zatím nikdo nic nedal.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od blaha » čtv 09. říj 2014 8:30:01

Stovka za hodinu mínus DPH, sociální, zdravotní, daně, takže vlastně děláš někde za cca 55 Kč/hodinu.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od KamilV » čtv 09. říj 2014 9:21:41

Důležitý je zachytit začátek spolupráce s nějakým pořadatelem. Jak se jednou podstřelíš, už to nikdy nezvedneš.
A pokud rozdíl mezi "vyšoupnout bedny z kulturáku a někoho tam postavit" a "najmout profi zvukaře" pozná 10 % lidí, tak je někde něco špatně, patrně v tom profi zvukaři... Zřejmě (bez urážky) nebude tolik profi, aby ho měl pořadatel důvod zaplatit. Zas neblázněme, za slušný zvuk pořadatelé pořád ještě platí. Nebo su jen z dobrýho kraje? Protože já nějakou "krizi" nepociťuju. Ba naopak, na poslední kalkulaci mi pořadatel odpověděl, že děkuje, ale že se mu cena zdá nějak nízká :) (a to jsem to šponoval nahoru co to šlo)

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od MADMAX » čtv 09. říj 2014 12:08:01

2 Kamil: tak to zřejmě žiješ v nějaký oblasti, kde za Rajchu intenzivně prosazovali závěry konference ve Wannsee a potom už se tam chasidské obyvatelstvo nepřelilo zpět :-D, abych se vyjádřil politicky nekorektně ;-) Já si myslím, že i kdybych kterémukoli pořadateli řekl, že mu tu akci udělám zadarmo, jeho replika by zněla "A nedal bys nám nějakou slevu?" :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od MADMAX » čtv 09. říj 2014 12:15:43

To mkarr: tak se ale snaž živit tím ježděním na motorce a chozením po horách, ano? My bychom za to zvučení přece jenom rádi něco dostávali, přestože nás to baví... sorry, ale musíme taky něco žrát. A rozhodně bychom rádi lepší bedny než jsou ART310, při vší úctě všechno se na ně uhrát nedá. A když hypoteticky na stejnou akci jako děláš ty někam postavím dvě L'Acoustics 108P, tak sice dostanu stejné peníze jako Ty, ale jsem poněkud v mínusu...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 09. říj 2014 13:22:01

A kde je chyba ? V tom, že si jistá francouzská firma nechá zaplatit za zhruba to samé v bedně mnohonásobek ? V tom, že jste si koupili aparát na jiné akce, než s ním pak musíte dělat ? Pokud se na to podívám z místa konečného spotřebitele, tak mně je opravdu úplně jedno, jestli si UK přinesou na zbourání zdi hiltku nebo šepach, platím za výsledek. A neříkej mi, že bys zrovna ty nedokázal na vsi s ART310-A nic uhrát a že i tam musíš mít tu 108. Já jsem mockrát slyšel dobré zvukaře vytáhnout velmi slušný zvuk doslova z hromady šrotu a naopak. Technika je důležitá, ale od určité úrovně už to opravdu pozná málokdo a rozhodují ruce a uši (a třeba i měření pro nastavení).

H.M.

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od MADMAX » čtv 09. říj 2014 14:21:39

Jasně že (nejen z pohledu "spotřebitele", ale koneckonců i z pohledu mého) by na 95% akcí ty ARTy 310 stačily a na mluvené slovo někde na konferenci rozdíl nikdo nepozná. Kvůli tomu ale majitel 108P přece nepůjde a nekoupí si ještě jedny bedny stejného určení, jenom 8x levnější, aby tu akci mohl jet za půlku toho, co by rád dostal? Letecká společnost taky neprodává letenky do bussiness class za cenu economy.

Mě hrozně bavilo, jak se všem líbilo, že ty bedýnky téměř není vidět, že to úžasně hraje, a když jsem jim řek cenu, tak všichni padli na záda a někteří si dokonce střihli backflip - a nebyli to zdaleka chudáci, někteří byli i manažeři kategorie BMW sedmičkové řady. Bohužel pro všechny jsme jenom ty úkáčka, co jim přišly zbourat příčku, a jak říkáš, je každému buřt, jestli to děláme Makytou...

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od mkarr » čtv 09. říj 2014 18:43:37

blaha: My co na to nemáme živnost a máme těch placených kšeftů pár do roka, to děláme v lepším případě na smlouvu o dílo a to se do určitého obnosu ročně na straně příjemce nezdaňuje a na straně plátce nějakým paušálním procentem.

KamilV: Slušný zvukař je určitě poznat na složitějších kšeftech, ale na dvou bezdrátech a dvou aktivkách, kde je trochu logicky postavím, nakroutím na ekvalizéru pěkný srozumitelný zvuk, obejdu si to jestli je všude rozumět a hlídám si to při střídání mluvčích, toho profík zvukař o moc víc neudělá. Leda že tam nacpe víc a kvalitnějších efektů než mám v mixu a bude mít bezdrát s čistším zvukem. A teď, Stojí to profi zvučení za 3000 za odpoledne, když moje stojí 1000 a zvuk na bednách the box namísto RCF a na mixu Behringer namísto A&H a na mikrofonech WMS40 namísto WMS 40 pro stojí chvíli ukecávání někoho kdo má uši a ruce a tři piva jako odměna a i tomu je pořád ještě docela slušně rozumět?

MADMAX: No jestli jsi si svoje bedny koupil na moderování kulturního odpoledne po vesnicích, tak jsi možná kapičku přestřelil. Pokud jsi je koupil na něco jiného, věřím že je na to něco jiného používáš. uznej že kdybych dělal za stejné ceny jako by sis za kšeft rád říkal ty, musel bych taky umět to co ty. Nevím, nesrovnával jsem ale jako dobrý zvukař se rozhodně necítím, za špičkový aparát ten svůj nepovažuju a podle toho mám ceny. Nehledě na to, že profíka by si tam prostě stejně nepozvali, protože to doteď šlo i bez nej. A šlo to i beze mě, jenže už poznali, že když se o ten zvuk někdo stará, ví kam šáhnout a co si pohlídat, tak je to přecejen lepší a něco ochotni zaplatit jsou. Sám jsem musel prvně jinde předvést že to za něco stojí, aby pak další řekli že to chtějí taky (na tom prvním místě jsem to dělal zadarmo, protože dobročinná akce a ze známosti). Fakt máš pocit že vám profíkům těmato akcema kradu kšefty, nebo spíš v rámci možností šířím osvětu? Mimochodem, už jsi viděl leteckou společnost co běžně lítá s celým letadlem bussiness class? Ono je totiž vždycky víc zákazníků co se spokojí s economy.

No dobře jdu si koupit bazarový MX200 abych měl taky pro amatéra rozumný deesser a reverb. Jo a o padesát korun podražím.

Né fakt borci velcí a zkušení zvukaři s dobrým a drahým aparátem, rád bych se s váma chtěl srovnávat, ale přece nemůžu začít u ceny.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Ceny zvukařů

Příspěvek od Ondráš » čtv 09. říj 2014 22:11:17

".. ale přece nemůžu začít u ceny..."

S tim nesouhlasim, lide jsou odjakziva neduverivy k tomu, co je levne, musis jen vyhledavat spravne zakazniky a spravne ksefty, musis si stat za svou nabizenou sluzbou a za kvalitou a stavem sve techniky - toho cenou nedosahnes. Jen tak budes mit porad prostor rust, nakupovat dalsi a lespi techniku, dostavat se k vetsim akcim. Pokud tyhle ambice nemas, budes porad jen zvucit neci narozky znameho znameho, anebo je mozna cas to zabalit uplne.

To je jako s focenim, je spousta sikovnych amateru, bez jakehokoli vzdelani, kteri nasetri i treba na drahou zrcadlovku ve vidine si tim privydelat, ale pak maji strach nebo obavu do toho jit naplno a ptaji se jen znamych a tak, jestli kedno nechce neco za penize nafotit apod., tak se vetsinou v velkemu kseftu nikdy nedostanou, a tak nebudou mit penize na to rust a casem toho nechaji.
Zatimco ja si za malou akci treba 20 produktovych fotek na co se mi ani nevyplati vytahovat zrcadlovku z brasny a cvaknu to kompaktem (to zakaznik nevi, jde o vysledek) reknu 5000,-. A zakaznik je spokojenej, protoze fotostudio by si reklo treba 6000 nebo 7000,-.

Odpovědět

Zpět na „Bar“