autor zvuku

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
mi-ro

autor zvuku

Příspěvek od mi-ro » ned 23. bře 2014 13:26:48

Včera jsem byl na jedný docela povedený rockový akci -6 kapel a napdlo mě, neměl by být na plakátu, upoutávkách a reklamách uvedený kromě kapely taky mistr zvuku, ev. firma která to dělá? Si myslím, že zvukařina je někdy daleko důležitější než samotná kapela.

Uživatelský avatar
fikus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15. čer 2009 12:33:17
Bydliště: Habartov

Re: autor zvuku

Příspěvek od fikus » ned 23. bře 2014 14:09:37

No žekl bych, že lidé chodí na kapely a ne na zvukaře :lol: Ale je pravda, že se občas jméno zvukaře na plakátku objeví. To je ale spíš malých festiválcích a akcičkách. Jednu jsem zvučil zrovna včera :D A dokonce mi něktří ochotní pomohli i s balením aparátu po akci. =D> Viz plakátek
Přílohy
RANEC%~1.JPG
RANEC%~1.JPG (30.36 KiB) Zobrazeno 3869 x

Uživatelský avatar
jerry.hadr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 230
Registrován: stř 13. kvě 2009 23:52:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: autor zvuku

Příspěvek od jerry.hadr » ned 23. bře 2014 14:45:31

Ono je to dvousecny: kdyz nekde nahodou uvedeny jmeno mam, tak nekdy trnu, aby se neco nepo... (ono staci kdyz basak parkrat cvicne vypne a zapne kombo behem zvukovky...). Samozrejme pokud se akce povede a na pozvankach jmeno mam, tak dobry. Ale zvysuje to stres ;)
Zastoupeni Coda Audio pro ČR, http://www.codaaudio.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Spojaři všech zemí proletujte se!
http://www.pro-sound.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: autor zvuku

Příspěvek od Návštěvník » ned 23. bře 2014 14:51:44

Lidi chodí na kapely, pravda, ale špatný zvuk dokáže dílo totálně zdegradovat. Když zvuk šlape, tak je to samozřejmost. Není to trochu nespravedlivý? Já si osobně vychutnávám právě ten zvuk a jsem ochoten tolerovat i nějaký ten muzikantův úlet pokud jich není příliš (moje deformace?). Dokážu ocenit jak apec tak technika. Když to nehraje tak jsem otrávenej a jsem schopnej jít dopryč. Chtěl jsem tím jen říct můj názor, že zvukař by měl být oceněn stejně jak hudba.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: autor zvuku

Příspěvek od blaha » ned 23. bře 2014 15:34:36

Já snad ani ne :D , jak píše jerry, lepší je tak trochu anonymita.

K tomu máš většinou možnost se prezentovat nějakou plachtou, reklamou na autě, nebo jen třeba na efekťáku, nebo šikovně položeným víku pultu.

Zvukaře si zvou kapely, nebo pořadatelé, kapely vědí koho si berou, pořadatelé si to předají mezi sebou.

Pro mě je zadostiučinění, když veřejně poděkuje kapela, což se stane většinou, někdy poděkujou až při balení, taky fajn, hlavně že jsou všichni spokojení. (Jednou jsme dostali i křtěný CD na akci).
Dalším zadostiučiněním je pak, když se najde někdo z diváků kdo po akci přijde pochválit (to je v našich končinách velká rarita), to už se mi stalo 2x-3x. Nebo alespoň vynadat, to už mám taky za sebou, ale jen 1x :D .
1x vynadání považuji taky za úspěch, protože u nás poděkuje kapela, a lidi si nahlas spíš jen stěžujou, ale moc jich s pochvalou nepřijde i když se to líbilo.

No a u divadelních her, na kterých dělám, jsem na plakátech vždycky.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: autor zvuku

Příspěvek od PeBe » ned 23. bře 2014 19:40:37

Trochu OffTopic: jako posluchač mám ve zvyku, když se mi zvuk líbí, stavit se na odchodu u zvukaře a poděkovat mu za příjemný zážitek. Jednou se mi stalo, když jsem byl já v "akci", že mi u výčepu, když jsem si šel o pauze pro pivo, pochválil zvuk jeden z hostů. Docela fajn pocit :-) Zvláště, když jsem se později dozvěděl, že to byl držitel několika Českých lvů za zvuk, Jiří Klenka... :-D
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

petr.p
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: sob 28. úno 2015 10:47:02

Re: autor zvuku

Příspěvek od petr.p » sob 28. úno 2015 15:33:30

Nikdy jsem nechtěl, aby se moje jméno objevovalo na plakátech - jak už tu bylo řečeno, lidi chodí na kapely, zpěváky, herce atd. My jsme tam od toho aby to bylo vše OK. Na mnoha akcích se ale nakonec někdo zastavil a poděkoval - samosebou, potěší to. Jednou se mi na konci festivalu v Tuchlovicích stalo, že mi nějaký divák přišel vynadat. Že přestavba a zvukovka trvá moc dlouho a že on přišel na muziku a né na pokusy se zvukem. Klidně jsem mu řekl, že nemám nic proti tomu, ať si tu k tomu stoupne a vezme to za mě :D
Na konci večerního bloku se mi pak přišel omluvit a poděkovat za výborný zvuk a že už to chápe, proč to tak dlouho (ca 10 min)trvalo...

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: autor zvuku

Příspěvek od PeBe » pon 02. bře 2015 7:31:56

přestavba a zvukovka trvá moc dlouho a že on přišel na muziku
Před pár týdny na jednom vesnickém bále, nás celkem třikrát přišla o přestávkách sprdnout nalitá Ukrainka, že máme moc dlouhé přestávky a ona přišla tancovat a ne sedět. Paradoxní bylo, že do té doby nebyla na parketu ani jednou... Kolem půlnoci, když konečně "tančila" a byla ještě nalitější, štěkala na pódium na kapelníka, že série je moc dlouhá, aby dal přestávku :D #-o
Chvíli na to pob.ila záchody a pořadatelé ji konečně vyhodili =D>
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: autor zvuku

Příspěvek od exxxi » pon 02. bře 2015 8:21:51

PeBe> taky dobrý :D :D :D

V létě jsme zvučili festík, samej metálek. Pořadatel byl spokojenej a spokojeně se na konci akce zlil. Při poslední kapele nám přišel zaplatit. Jak byl spokojenej a zlitej tak nám přišel zaplatit podruhý. Ale nejsme svině, tak jsme mu to řekli a tak že jsme poctivý, nám dal pětikilo navíc. a ráno nám při balení navařil ještě dobrou česnečku.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: autor zvuku

Příspěvek od MADMAX » pon 02. bře 2015 8:48:51

2 exxxi: Tak to je jedinečná příhoda; myslím že váš pořadatel je světový unikát... model, kdy se zlitý pořadatel ztratí a na placení zapomene, ten už asi zažilo dost lidí, ale tohle... :D Ale je vidět, že akce byla zisková, většina poradatelů - i střízlivých - má peníze stěží na to, aby Ti zaplatila poprvé... :lol: :lol: :lol:
MAD

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: autor zvuku

Příspěvek od PeBe » pon 02. bře 2015 12:03:35

Placení nalitým nám po jednom silvestru předvedl náš kapelník, který se měl stát několik dní poté otcem. Jelikož měl v sále spoustu známých, novoroční přípitek se nesl v duchu, jakoby se již dítě narodilo... Kapelník vytuhl na židli, silvestr se dohrál bez něj a ráno jsme čekali v kruhu kolem židle, až se probudí a vyplatí nás, protože všechny pokusy o probuzení byly marné... :-D Naštěstí byl domluvený s manželkou, že pro něj v sedm ráno přijede. Ta přijela, koukla, nehla brvou, ucpala mu nos a byl vzhůru... jak prosté :-D
Ani se mi nechce věřit, že je Kryštůfkovi již patnáct let.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Odpovědět

Zpět na „Bar“