Hledám plátce DPH

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
MuFiozo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 108
Registrován: pon 28. črc 2014 15:06:39

Hledám plátce DPH

Příspěvek od MuFiozo » úte 02. zář 2014 7:19:06

Zdravím
Myslím že některý by to mohlo zaujmout.
Hledám někoho kdo je plátce DPH a mohl by si odečíst DPH na reproduktorech atd. Vím že každý skoro hledá nějaký doklady a já osobně se vejdu do paušálu tak si odečítat DPH nemohu. Tak když bych přes někoho něco nakoupil, on si odečetl DPH za nějaký poplatek na účetnictví a já bych to měl levněji.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám plátce DPH

Příspěvek od blaha » úte 02. zář 2014 8:22:46

MuFiozo píše:já osobně se vejdu do paušálu tak si odečítat DPH nemohu.
To je co za blbost, daň z příjmů a DPH maj společný jen to, že tam je to slovo daň a číslo účtu za předčíslím :) . Jedině, že by jsi nemusel vést DE, to pro DPH musíš.
Ale neznám asi zvukaře, kterýmu by se odečet paušálem vyplatil, to by jsi musel mit tolik příjmů a minimální výdaje, což mají převážně lidé ve službách, třeba účetní, finanční poradci, pracující ve Švarc systému apod.

Plátcem DPH se může stát kdokoliv, jen prostě podáváš přiznání jednou za 1/4 roku a krom toho, že si odečítáš DPH z toho co pořídíš, tak ho taky musíš počítat tam co účtuješ. Sazby jsou stejné, takže pokud vyúčtuješ to co utratíš, výsledek je nula.
Výhoda je právě v odečtech DPH při nákupech a to nejen techniky, nevýhoda, pokud budeš účtovat neplátci, tak buď to bude mít o 21% dražší on, nebo o to budeš chudší ty.


Mimochodem, dneska už to s potřebnejma nákladama není tak horký.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledám plátce DPH

Příspěvek od mazi » úte 02. zář 2014 9:47:57

ono hlavně takle okatě se přiznat k ochuzování statního rozpočtu není štastné....ocenil bych o promazání tohoto tématu.

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Hledám plátce DPH

Příspěvek od MADMAX » úte 02. zář 2014 10:07:09

Souhlas s mazim. To už se rovnou můžeme bavit o tom, odkud ukrást který cracklý 3software anebo: koupím pistoli 9mm, ale nemám zbrojní průkaz =D> =D> =D> =D>

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 564
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Hledám plátce DPH

Příspěvek od Martin » úte 02. zář 2014 10:22:04

Přesunul jsem z Inzerce do Baru, jsem zvědavý na případný další vývoj.
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Hledám plátce DPH

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 02. zář 2014 12:59:41

Já jsem teď někde viděl inzerát na libovolné faktury za 3%. U toho člověk opravdu přemýšlí, na kterou služebnu se dovolá, když se bude chtít zeptat, jak to myslí...
Ne že bych si myslel, že se některé věci nedějí nebo že každá optimalizace výdajů směrem ke státu je špatná (bere si už moc a ještě s tím neumí zacházet, takže pouhými penězi nadělá dost škody), ale dát si podobný nick a takhle troubit na lesy vypadá docela srandovně.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Bar“