Komunikace - intercomm, vysílačky,..?

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Jirkap

Komunikace - intercomm, vysílačky,..?

Příspěvek od Jirkap » pát 07. lis 2014 21:56:46

Zdravím kolegy,
jaké byste dopořučili řešení komunikace mezi FOH a MON (kameramani)? Chtěl bych to vyřešit kabelovou cestou nejlépe, ale vyděsilo mě řešení u thomanna za 25k pomocí kabelu na 2 stanoviště... Dvoje one-ear sluchátka s mikrofonem a 5-pin xlr mám, potřeboval bych řešení v rozumné cenové úrovni. Máte nějaké tipy? Může to být čína, ebay, aliexpress.. Asi špatně hledám, ale nedaří se mi nic relativně levného najít...
Potřebuji to asi 10x do roka, půjčit si to se mi nevyplatí a chtěl bych to mít doma...

Díky moc, Jirka

Mike76
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: ned 15. čer 2014 21:48:50

Re: Komunikace - intercomm, vysílačky,..?

Příspěvek od Mike76 » sob 08. lis 2014 12:24:51

A PMRka + náhlavní souprava? Lepší PMRka mají selektivní volbu buď Motorola volbu nebo CTCSS volbu.
Nejsem prodavač

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Komunikace - intercomm, vysílačky,..?

Příspěvek od Návštěvník » sob 08. lis 2014 14:35:05

PMR je hračka pre deti, na serióznu prácu to nie je. Medzi FOH a MON jedine kábel je to lepšie hlavne ak je na pódiu hluk.
Interkom alá axxent dodáva aj bratislavská firma SRS Light cenu netuším, treba sa obrátiť na nich.
Ak si priemerne zdatný kutil tak na http://www.blackout.sk sa to dá za pár korún kúpiť ako stavebnica (oživený plošný spoj)

Uživatelský avatar
MADMAX

Re: Komunikace - intercomm, vysílačky,..?

Příspěvek od MADMAX » ned 09. lis 2014 10:30:08

A proč ne přímo AXXENT? Dva belt packy a pokud si k jednomu ubastlíš napájení, tak nepotřebuješ žádnou masterstation a vyjde Tě to nějakou desítku bez DPH...

lumirt
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 10. kvě 2007 20:36:23

Re: Komunikace - intercomm, vysílačky,..?

Příspěvek od lumirt » čtv 05. bře 2015 7:44:35

Zdravím,
použití vysílaček se nám moc neosvědčilo, nebyly v tom rockovém rámusu slyšet, použili jsme běžné sluchátka a ineary s trubičkou. Existují sluchátka do velkého hluku, ale stojí kolem 15tis. a vypadají moc bytelně. Otík z vesničky střediskové má proti nim elegantní model.
Velice dobrou zkušenost máme s kabelovou komunikací. Používáme model od SRSLight a maximální spokojenost, lze se domluvit i při velkém hluku. Jediné co bych vytknul že signalizace ať už optická nebo pípání není moc vidět a slyšet. Mám od výrobce info že se to dá řešit.
Asi tak.

MADMAX
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 09. led 2008 8:41:16
Bydliště: Vršovická 30/808, PRAHA 10

Re: Komunikace - intercomm, vysílačky,..?

Příspěvek od MADMAX » čtv 05. bře 2015 17:05:43

Akustická signalizace se na koncertech nedá moc použít - na akcích, kde je relativně ticho, vždycky ruší posluchače - a tam, kde je kravál ji stejně není slyšet. Takže majáky. Ovšem maják od Axxentu je "bedna jako hrom" a ještě stojí asi dvaapůl tisíce - já jsem koupil majáčky IS BlinQ od ASL (prodává Promusic), které jsou vlastně jen kabelová XLR samice neutrik FXX, která má místo toho "výlezu pro kabel" našoubovanou polokouli z průsvitného plastu a uvnitř jsou červené LED. Gaffou si to nalepím kamkoli do středu zorného pole (třeba na TB mikrofon na husím krku, na meterbridge od pultu apod.) A stojí to jen asi 1400, - vč. DPH. Další výhoda je, že si je můžu vozit všude s sebou, a když dostanu někde na akci jakýkoli interkom bez majáku, prostě si napíchnu svůj...

http://asl-inter.com/images/uploads/pro ... -BLINQ.jpg
MAD

Odpovědět

Zpět na „Bar“