Čím ve zvukařině začít?

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
  • Reklama
  • DEMO 15
TheEilag
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: sob 01. bře 2014 11:46:43
Bydliště: Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Čím ve zvukařině začít?

Příspěvek od TheEilag » sob 28. bře 2015 17:38:28

Dobrý večer,

co je podle vás lepší? Začít se zvučením kofrencí(napojování tlumočnické techniky, mikrofonů atd.) nebo se zvučením plesů, koncertů atd.?
Předem děkuji za vaše odpovědi.

S pozdravem
TheEilag

miro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: pon 18. led 2010 20:07:27

Re: Čím ve zvukařině začít?

Příspěvek od miro » sob 28. bře 2015 17:54:45

Ňákej divnej dotaz, ty si můžeš vybírat? Dělej co tě baví a na co máš.

TheEilag
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: sob 01. bře 2014 11:46:43
Bydliště: Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím ve zvukařině začít?

Příspěvek od TheEilag » sob 28. bře 2015 18:15:17

Dobrý večer,

a co je jednodušší? Většinou se říká, začínej jednodušší variantou.
Předem děkuji za vaše odpovědi.

S pozdravem
TheEilag

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Čím ve zvukařině začít?

Příspěvek od zahy » sob 28. bře 2015 19:37:41

To se jako rozhodujes v patnácti čím chces bejt? Nebo jsi už vystudoval a zakládáš firmu a nic o tom nevíš? Jestli ta druhá možnost, tak jsis vybral jedno z těch nejdražších a nejnáročnějších povolání s nejmenší navratovostí ( ze začátku ).  
A není jednodušší varianta, na všechno potřebuješ znalosti a techniku ( ta se dá půjčit ), a hlavně dobré jméno a s tím dobré kšefty. To jméno se buduje hodně dlouho a těžko a hádej jak rychle o něj přijdeš když neco posereš.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Čím ve zvukařině začít?

Příspěvek od mkarr » sob 28. bře 2015 21:01:36

Taky by mě docela zajímalo, z jaké pozici se ptáš. Jestli ses jednoho dne probudil a řekl si že chceš být zvukař, nebo máš za sebou nějakou technickou, zvukařskou či hudební minulost, nebo případně bohatého tatínka, co kdyžtak nějakou tu výplatu nebo několik výplat obětuje na nákup aparátu..........
Já sice v sestavě co chodí na tohle fórum težko budu o sobě tvrdit že jsem skutečně zvukař, ale nikdy jsem neřešil tuhle otázku. Měl jsem to rád a začal se kolem toho motat, a jak se občas nabízely různé příležitosti, tak jsem odhadoval na co z toho mám techniku a schopnosti a to jsem dělal a dělám to tak doteď. Že bych si mohl nějak vybírat a někdo mi nosil programy kulturních akcí, jako že jestli si nechci něco z toho zazvučit, tak to se mi fakt neděje. Dlužno říct, že na tom ani nijak nemakám, aby se mi něco podobného dělo.

miro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: pon 18. led 2010 20:07:27

Re: Čím ve zvukařině začít?

Příspěvek od miro » sob 28. bře 2015 22:50:02

A jinak konference je spíš o technice a drátování. Nejjednodušší jsou obecní soutěže hasičů s jedním portem a CD s E+V. Zvučit tanečák na plese není zrovna to nejjednodušší pro začátek. Zvlášť když tam máš dva vokály a tři dechy.

TheEilag
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: sob 01. bře 2014 11:46:43
Bydliště: Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím ve zvukařině začít?

Příspěvek od TheEilag » ned 29. bře 2015 11:45:04

Ještě jsem nevystudoval, teprv studuji první SŠ. Mám možnost učit se s konferenční nebo koncertovou technikou.

Ota
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: ned 08. led 2006 15:06:12

Re: Čím ve zvukařině začít?

Příspěvek od Ota » ned 29. bře 2015 12:19:55

Tak to by jsi snad sám měl vědět, co Tě ke zvukařině nejvíce láká a proč ji chceš dělat. Hlavně počítej s tím, že budeš muset nejprve vynaložit mnoho nenávratných investic do toho, aby jsi to mohl vůbec dělat alespoň trochu na úrovni. Poté se prosadit na velmi přesyceném trhu neskutečně nízkou cenou, avšak nadprůměrnou kvalitou alespoň vzhledem k okolní konkurenci.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Čím ve zvukařině začít?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 29. bře 2015 12:56:18

Nejlepší je dělat, co člověka baví. Jestli tě nebaví nic, tak ti ani nejde poradit a jestli ještě nevíš, co z toho víc, tak prostě zkoušej obojí a uvidíš. Anebo jde o nějakou volbu ze dvou směrů té školy ?

H.M.

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Čím ve zvukařině začít?

Příspěvek od Martin » ned 29. bře 2015 14:03:13

Začni třeba tím, že si před položením dotazu přečteš, co se tady už napsalo.

jen namátkou:
Základy pro začátečníky: viewtopic.php?f=24&t=6016
Jak se stát zvukařem: viewtopic.php?f=24&t=184

mohlo by Ti to pomoci v rozhodování. A projdi si Bar. Ostatně jak tady, tak i v praktickém životě je to k užitku.
administrátor, moderátor

TheEilag
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: sob 01. bře 2014 11:46:43
Bydliště: Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím ve zvukařině začít?

Příspěvek od TheEilag » ned 29. bře 2015 17:47:22

Ota: Děkuji za rady... Ale stejně musím začít jako bedňák, takže investice je spíš o času než o financích. :)

Zdeněk Prodance: Se školou zvukařina nějak nesouvisí, jde o to, že jsem se domluvil na zaučení dvou *variant(každá je u jiného zvukaře) a teď si říkám, že bych měl nazačátek začít jen jedním.

*Varianta: 1. Zvučení konferencí, tlumočnická technika atd., 2. Zvučení koncertů, akcí atd.

Martin: Děkuji, ale odpověď na otázku jsem tam nenašel.

S pozdravem
TheEilag

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Čím ve zvukařině začít?

Příspěvek od zahy » ned 29. bře 2015 18:11:45

Počkej, Martin to ale vystihl nejlépe. Pokud se tomu chceš věnovat a né bej jenom bednák tak si to tady opravdu pročítej po večerech, hlavně vlákna typu: problém, nejde, jak a atd. a u těch zvukařů bych to střídal, ono alespoň uvidíš rozdílný přístup k práci a k problému. Ano problému, protože zvučení je problém a --TY-- na něj hledáš řešení která ti muže někdo poradit ale --TY-- musíš vědět a chápat co se děje. Abys nedopadl jako někdo kdo slepě dělá kabely ale netuší proč tam vedou 2+stínění a že je něco jako symetrie, nesymetrie, stereo, mono atd. Všemu se dočteš právě tady na foru nebo v archyvu Prodane fora
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Čím ve zvukařině začít?

Příspěvek od Robert » ned 29. bře 2015 19:36:31

Mám osobní zkušenost, ...víš co je nejjednodušší? Půjčit 2 aktivky, odpoledne si je odveze, ráno přiveze, položí na stůl 500 a je vyděláno bez starostí (a ještě mám na jeho akcích VIP servis, pokud se tam objevím). Nejlépe honorované jsem potkal předvolební akce a mítinky. Hasičská cvičení jsou dobré akce, kde se nechá provětrat aparát bez rizika flastru od OSA, Hasiči mají univerzální povolení na svých akcích, ale je to většinou za pivo a párek =o), ale nikdy nevíš, kdy je budeš potřebovat. A s kapelou je to nejsložitější, tam je zvukař jeden ze členů kapely. Nikdy jsem si nedovolil s výjimkou vesnického fesťáku dělat zvuk bez znalosti dotyčných muzikantů, repertoáru a jejich pohledu na moje pojetí výsledného zvuku. Ale to je minulost a dneska miluji akce pro dětičky, dětské dny, pohádkové lesy.... a to bývá taky charita.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Čím ve zvukařině začít?

Příspěvek od exxxi » ned 29. bře 2015 20:39:54

Ono nebude problém začít s oběma zvukaři, v začátku potřebuješ zvučit každý víkend a ptát se a ptát se a ptát se.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Čím ve zvukařině začít?

Příspěvek od PeBe » pon 30. bře 2015 9:59:20

Myslím si, že pokud budeš pro začátek "jenom" tahat, je jedno, kde to bude. Ale rozhodně by mně v sedmnácti bylo milejší, tahat na "bigbítech", než poslouchat tlachání okravatovaných strejců. U muziky má mladý bedňák navíc "razítko" toho, kdo patří ke kapele a když toho budeš umět šikovně využít, slovíš nejednu lidušku ;-) Bedňák, když šikovně využije začátek produkce, kdy má již poměrně pohodu, má šanci uspět. Zhruba od půlky produkce již jednoznačně boduje basák, následovaný bubeníkem. Zvukař samotný je v řadě až na posledním místě... :-(

:-D
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Odpovědět

Zpět na „Bar“