Toto diskuzní fórum

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
Zamčeno
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
pavlii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: úte 06. říj 2009 11:00:25
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od pavlii » ned 08. lis 2015 13:28:02

Ale to já přeci dávno vím. Pokud jsem rozlučkovou větu pochopil špatně, tak to zase tolik velký přehmat není.

P.
Obrázek
home recording: Cubase Pro 12, WaveLab Pro 11 / Dynaudio BM6 + A500 / Antelope Discrete 8 Pro SC

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od Otas » ned 08. lis 2015 14:24:39

Tady si někdo spletl koule s omezenou hloupou arogancí. Ne, hloupě arogantní fakt nechci být.
Až budu opět potřebovat výborně poskládat výhybku na profesionální bednu, nepůjdu za žádným Diogenem, který o tom ví naprostý kulový, ale za člověkem pod nickem Zdeněk Prodance (přesněji H.M.), který je na výhybky v této republice absolutní top. Bedýnky od něj znějí famózně, poslední dobou se nemohu nabažit zvuku své poslední kombinace od něj (KPL15LF/DE620), ty Kappality se už rozehrály.

K té rozlučkové větě:
Diogene, Diogene, klamat slušné lidi lichou nadějí, to fakt není hezké :).

Uživatelský avatar
Diogenes
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: ned 15. úno 2015 15:54:25

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od Diogenes » ned 08. lis 2015 15:13:36

Oťasi na tvém příkladu ukážu omezenou hloupou arogancí:
Otas píše:Tady si někdo spletl koule s omezenou hloupou arogancí. Ne, hloupě arogantní fakt nechci být.
Až budu opět potřebovat výborně poskládat výhybku na profesionální bednu, nepůjdu za žádným Diogenem, který o tom ví naprostý kulový, ale za člověkem pod nickem Zdeněk Prodance (přesněji H.M.), který je na výhybky v této republice absolutní top. Bedýnky od něj znějí famózně, poslední dobou se nemohu nabažit zvuku své poslední kombinace od něj (KPL15LF/DE620), ty Kappality se už rozehrály.
Nejenom, že reaguješ, tak jak píšeš (omezeně, hloupě a arogantně), ale ještě sis navíc v rozčílení popletl vlákna.

Takže až budeš příště psát o své potřebě výborně poskládat výhybku na profesionální bednu, nepiš to příště do sekce BAR a do vlákna o tom, jak řešit problémy s diskusním fórem.

Na mne se obracet nemusíš a zrovna tak já budu ignorovat tebe, protože oba o tom víme kulový. :)
Otas píše: K té rozlučkové větě:
Diogene, Diogene, klamat slušné lidi lichou nadějí, to fakt není hezké :).
No comment ... :)

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od Otas » ned 08. lis 2015 19:23:34

A to je přesně, o čem se tu psalo v počátku. Díky za krásnou ukázku, Diogene!
Někdo, kdo skutečně umí, je okřikován a urážen a když se křiklounovi vysvětlí, že mluví směrem nahoru :), kličkuje jako zajíc a snaží se obhájit neobhajitelné. Chápu, je to pro něj nejspíš něco jako sport :).
Naštěstí mají ostatní účastníci diskusí vyšší inteligenci, než si křiklouni myslí.

Přesto bývají lidé typu Diogena pro diskuse trochu nebezpeční, protože kazí atmosféru :(.
Potřebujeme, aby neodrazovali v účasti ty schopné, kteří jsou tu přínosem.

Robert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 448
Registrován: sob 28. úno 2015 10:08:18

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od Robert » ned 08. lis 2015 20:22:31

Svojí troškou do mlýna přispěji i já, i když jsem původně moc nechtěl. Už se ani moc neptám, protože je rozhodnutí nakonec vždy jen na mne. Nevím, kdo je jaký profík z registrovaných diskutujících, ale jsou tu lidi od amatérů po profíky zvuku (ti, kteří opravdu slyší, ale technika je vlastně moc nemusí zajímat), dále jsou tu schopní technici atd. Nechci to rozepisovat, abych na některou skupinu nezapomněl. Nejvíce zastoupení jsou asi ti, kteří musí něco zvládat technicky a současně musí slyšet. Úroveň akcí je od chlastaček juniorů, přes vesnické akce po nazvučení Strahova (...jen příklad, neurazit se, pokud někdo dělá větší, nekamenovat, že Strahov je historie). Nemohu odpovídat na MADovi otázky, když se (tuším) pohybuje o tři levely výše, a je pod úroveň odpovídat na otázku, kterou položil někdo komu se snad ani nedá říct laik. A když neodolám a něco napíšu, nemohu se divit, že třebas šlápnu do hovna. Když se zeptám na zařízení výše, než běžně užívám a znám, čekám odpověď od někoho, kdo relevantně tohle zná a dělá s tím, pokud se ptám na hobby zařízení, proč by mne měli kritizovat profíci. Ono to pak nemusí věci pomoci a snad nezodpovězená čekající otázka je lepší než vlákno z 90% OT. Mluviti stříbro, mlčeti zlato. A pokud je vlákno stupidní, stačí na něho nereagovat.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od KamilV » ned 08. lis 2015 20:28:59

Diogenes píše:Vlastně si uvědomuji, že ten čas a energii, kterou jsem věnoval přispíváním do tohohle topiku, mi nic nepřinesly
Nechci se tě dotknout, ale mám dojem, že to nepřineslo ani nám.
Přesto se obávám, že se pleteš v řadě věcí:
- mladí v dnešní době skutečně nectí autoritu v ničem a nikom (a neřekl bych, že su starý kmet, který do říká dotčeně, ještě jsem nepřekročil třicítku, tak jen spíš smutně konstatuju fakt u vrstevníků a mladších)
- zbytečně moc strháváš pozornost k tomu, jestli někde budeš dál nakupovat či nikoliv, nám je to všem skutečně jedno (a obávám se, že i samotnému cílovému obchodu, nejsu si jist, jestli jsi tam dělal takový obrat, že tím, že o tebe příjdou, budou to moct zavřít)
- nechápu, z jakého důvodu se tady obouváš to "zasloužilých" uživatelů, jak Pavlii, tak Hubert - oba semka za ty roky nesypali dost informací, které měly určitou hodnotu (ano, připouštím, že Hubertův příchod na forum byl trochu dramatický a já sám jsem jeho způsoby těžko rozdýchával, ale jen pokrytec by si nevšiml, že je dnes ledacos jinak, forma se změnila, zůstalo spousta zajímavých informací), pokud ti vadí něco konrétně, neboj se to napsat, ale takové "skřeky z řeky" jsou o ničem. Zrovna Hubert se tu jako prodejce nechová, nevšiml sis?

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od blaha » ned 08. lis 2015 20:53:34

Diogena komentovat nehodlám a ani nebudu.

Jak jsem si všimnul, spousta lidí co něco zná a má něco odzkoušené a za sebou prostě už na některé dotazy typu "chci poplácat po zádech za to, že jsem si vybral nějakej šunt" už nereaguje.
Bohužel se na tyto dotazy začínají objevovat odpovědi podobně "zkušených" uživatelů, které to poplácání opravdu provedou.

Vadí mi, že se tu začínají objevovat vulgarity a urážky. To je opět k té registraci, protože tímto by to šlo regulovat. Myslím, že je to i v rozporu s pravidly fóra, jestli ne, tak by to být mělo.

K Robertově příspěvku, ono se tady moc o "hobby" hovořit nedá, hobby si představuju tak na dome, kde s tím nikoho dalšího neotravuju, jakmile začnu jakýmkoliv způsobem publikovat pro lidi, už to hobby (v tomto smyslu) není. Pokud sem někdo napíše dotaz na nějaké "hobby" zařízení a někdo, kdo už měl tu čest, se mu to snaží rozmluvit a přesvědčit ho, že je lepší něco připlatit a mit už alespoň nějaký slušný základ. Zrovna teď se tu řeší nějaký mikrofon na komentáře na youtube, krom těch urážek co tam padají tazatel evidentně nemá zájem si nechat poradit mikrofon o 2k dražší, ale radši bude trávit hodiny odfiltrováním šumu z laciného šmejdu. Nikdo mu neradil mikrofon za 20, 50 nebo 80 tis. i když s nima třeba běžně pracuje.

Je prostě potřeba si uvědomit, že je určitá hranice pod kterou jakákoliv investice znamená vyhození peněz a to se tady snažíme vysvětlit. Leckdy bohužel marně a obávám se, že může nastat situace, že sem někdo přijde, bude chtít poradit i třeba ten dražší mikrofon, ale dočte se tady, že RH Sound, Omnitronic, apod. je vlastně fajn, i když není. Že to prostě ztratí určitou technickou úroveň.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od exxxi » ned 08. lis 2015 21:14:39

Obcas se divim, kdyz najdu nejaky svuj prispevek z roku 2011 nebo kdy jsem se zvuku zacal venovat hodne. Takze radsi se trikrat rozmyslet, nez neco reknu. Na plkani o hovne je FB.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
Diogenes
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 52
Registrován: ned 15. úno 2015 15:54:25

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od Diogenes » pon 09. lis 2015 6:44:46

Váření přátelé,

v tomto volném vlákně jsem vám chtěl naznačit, že mladého nezkušeného člověka nezajímají něčí "zásluhy", ake to, zda dokáže dobře poradit, místo toho, aby posuzoval tazatele nebo hodnotil jeho otázky. Nebo odpovídal na něco jiného či jinak odpovídal nesprávně.

Po opětovném přečtení vašich někdy podrážděných, někdy útočných a někdy vyloženě hloupých reakcí dospívám k názoru, že tady mnoho vyrovnaných a (nejen věkem) dospělých profesionálů asi nebude.

Do spousty z vás jsem si rýpl, abych vám nastavil zrcadlo a pokud jste to nepochopili, tak vám není pomoci.

Nevykládejte si to prosím špatně, ale to bude ten hlavní důvod, proč tohle fórum moc mladých nejenom že neosloví, ale ba přímo odradí.

Naštěstí existuje mnoho jiných variant, jak se ke kvalitním informacím dostat, takže se nic nestane, i když to tady "zůstane při starém".

Uživatelský avatar
fikus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 167
Registrován: pon 15. čer 2009 12:33:17
Bydliště: Habartov

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od fikus » pon 09. lis 2015 8:07:09

"Do spousty z vás jsem si rýpl, abych vám nastavil zrcadlo....." Ty jo kde už jsem to slyšel ????
Ano je spousta jiných variant, jak se dostat k informacím, nejlepší je asi "Učit se, Učit se a Učit se" ale stojí to spoustu času, někdy i peňez. Když mi není jasno o čem se učím, je dobré se SLUŠNĚ zeptat někoho, komu jasno je :)

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od PeBe » pon 09. lis 2015 8:51:48

Koukám do zrcadla a chvilkama, jako bych slyšel (četl) sám sebe, před třiceti lety a svého syna loni... :-) Všichni jsou blbci, já bych to dělal líp a když jsem v úzkých a nikdo mi nechce poradit, tak jsou všichni ještě větší blbci... :-D
Nic nového pod sluncem. Bylo, je a bude. Skoro všichni jsme z toho vyrostli... ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od Návštěvník » pon 09. lis 2015 9:28:49

Volně bych parafrázoval jednu říkanku z našeho mládí:

Diogenes, Diogenes,
ty jsi ale *vulgární slovo*.

Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od maro » pon 09. lis 2015 12:00:50

Tak snad to zrcadlo nastavíš i sám sobě. ;)
Listen... and enjoy the sound

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od TomasVv » pon 09. lis 2015 12:20:10

Už nastavovali zrcadlo?

Naposledy upravil(a) TomasVv dne pon 09. lis 2015 12:23:45, celkem upraveno 1 x.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Toto diskuzní fórum

Příspěvek od Návštěvník » pon 09. lis 2015 12:23:34

Kdo má křivé myšlení a křivou hubu, žádné zrcadlo nepomůže.

My tohle fórum berem jako možnost získat info od lidí, kteří mají rozsáhlé a dlouholeté zkušenosti. Dementi typu Diogenes si můžou leštit bambus nad fuckbookem u sobě hovných.

Zamčeno

Zpět na „Bar“