Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném
Pravidla fóra
...přijďte "pobejt" aneb diskuze o možném i nemožném.
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Milan T.

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od Milan T. » úte 22. lis 2016 22:08:20

Sorry, ale nemám k tobě co dodat... To že máš velké ego (typoval jsem tě na 15ti-letého rozmazleného fracka co ještě nedostal pořádně do držky) jsi nám už dokázal, stejně jako to, že o "live" zvučení nevíš VŮBEC NIC!!! Tak se prosím tě drž baskytary a navštěvuj fóra týkající se právě tohoto nástroje!!!

OVŠEM dost pochybuji o tom, že sis vůbec někdy někde a s někým na tu basu hrál, protože jinak by si tady neplácal takové "debiloviny"!!!

Předtím, než-li navždy opustíš toto fórum, se laskavě zamysli nad tím:

1.) Z jakého důvodu je téměř nemožné, aby nahrávka z mixu zněla stejně jako nazvučená kapela? #-o #-o #-o
Odpověď: Vyhujelej 100w Marshall, ...

2.) Z jakého důvodu je v klubech hnusný zvuk? #-o #-o #-o
Odpověď: Vyhujelej 100w Marshall, ...

3.) Z jakého důvodu by mělo docházet při vhodné digitalizaci ke ztrátě barvy nástroje?
Odpověď: Vyhujelej "roures" ........ PS: víš co je to barva nástroje?

Kde že má ten tvůj bas s EVM18 101,5 dB :lol: :lol: :lol:

Seš jedinej na světě, kdo dokáže vyčíst citlivost reproboxu z data výroby =D> =D> =D>

Tvůj aparát je klasika, ale před 40 lety!!! :lol: :lol: :lol:


To jen tak v rychlosti, nemám čas se zabývat někým jako ty. Jestli je víc lidí ve tvém věku co se chovají jako ty, tak OMG [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 23. lis 2016 0:35:32

Jo, doba je hrozná, každý si může koupit co chce. Mně se tedy nezdá, že by úplně každý na to měl a i kdyby, tak bych to zase za tak hrozné nepokládal, ale budiž, někdo si asi opravdu vážně myslí, že dobře už bylo (když byl mladý). Já si z té doby pamatuju hodně velmi špatných věcí, mimo jiné zoufalých aparátů a koncertů, po kterých pískalo v uších ještě druhý den, ačkoli tam bylo přítomno maximálně pár set W. Nic proti snaze o analog a "rychlost přeběhu", ale takhle definovaná je úplně naprd (což asi musíš vědět, pokud se v té elektrice vyznáš) a je spousta i čistě analogových zařízení, které z principu na slušný digitál nemají ani v téhle oblasti. Jednoznačně nemáš pravdu s tím EQ a fází, to je nepochopení, které vychází z jakési představy, že je něco úplně dobře a pomocí EQ se to rozhrabe, ovšem takhle ho používá opravdu jen hluchý blbec, obvykle se jím dávají spíš věci do pořádku. A některé pokročilejší úpravy signálu (které jde dělat pouze v digitální doméně) toho umí opravdu hodně a to právě v té oblasti přenosu impulsu, která nakonec rozhoduje. Mně to připadá, že jsi zamrznul někdy před dvaceti lety, jenže on se opravdu vývoj nezastavil a lidi nejsou dneska ani hloupější ani všichni hůř neslyší (průměr ano, ale průměr se nestává zvukaři) a ROZHODNĚ nemají obvykle horší aparáty.

H.M.

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od Petr Z. » stř 23. lis 2016 18:22:47

Pane Mašíne, já jsem sice také zastydlý zatvrzelý analogář, ale dokážu a umím připustit, že spoustu věcí /ale ne úplně vše/ dneska DOBRÁ, NEOŠIZENÁ digitální technika zvládá mnohem lépe a s mnohem širšími možnostmi.
Ale rouresovi se musím smát i já, starý analogový blbec. Je to podle mne chlapec, co někde na internetu, v diskusích podobných této, něco vyčetl a přišel "dělat chytrýho", nebo prostě jen prudit a trollit.
V dobách, kdy analogy vládly, věděli všichni zkušenější zvukaři -až na rourese a pár dalších blbů- že reproduktory charakteru EVM15B a EVM18B se do reverzů ala FH1 /nejspíše ony "klíny" - nezná chudák ani běžný, známý a rozšířený zvukařský termín pro basové boxy tohoto typu/ vůbec, ale vůbec nehodí.
Vůbec tam není využit jejich potenciál, doslova se v tom trápí, pálí a i jejich citlivost, která má být správně 97 a 98dB/W/m v těchto typech ozvučnic dost klesne oproti očekávanému nárůstu - nehledě na to, že i přes robustní systém se tam brzy zničily i jejich předražené verze ProLine. Zvlášť, pokud někdo původní, nepřesně obkreslenou FH1 na 15" zvětšoval od oka na 18".
Reverzy a jejich "alternativní osazení" v 80. letech - to byla jedna z mnoha slepých uliček, kterou kdysi dávno prošli mnozí - než zjistili, že onen reverz ala FH1 opravdu nejlíp hraje s originálním, specifickým reproduktorem a ani rozměrové úpravy zvukovodu i tlakové komory na vstupu zvukovodu tomu vůbec nepomohou, vždy tomu bylo přesně opačně. Ostatně štěstí na originální reproduktory PW5, natož tak na EV měli nemnozí a tak se do "reverzů" cpalo kdeco, od Cimbalou na 1000W/92dB přemotaných "kiňáků" až po zoufalce, co do té konstrukce nacpali dvě převinuté ARN8608. To fakt, to jsem viděl i slyšel na vlastní oči a později, o pár desítek minut později viděl i dým, který z boxů vycházel..
Fakt je, že kdo slyšel doslova bušit kladivem do prsou originální boxy FH1 či FH2, tak tenkrát zatoužil si je udělat a "však ono to s nějakým silnějším reprákem hrát bude" - akorát tak prd..Lepší barové kapely, hrající přes Pragokoncert si zvenku často vozily kompletní System 1 či jak se to jmenovalo přesně - byla to horna MF1-X, FH1 a MB2, vše napájeno přes moduly crossoverů, zastrkané do příslušných zásuvek zesilovačů CS400 a CS800. V originální sestavě to opravdu hrálo dobře a hlavně dost nahlas, ale nevím o případu, že by někdo tento, nebo ten druhý, větší System 2 dokázal úspěšně okopírovat a provozovat.
A když jsem se zastavil u EVM15B a 18B - standardní modely snesly jen 200W, modely ProLine dvojnásobek, ale skutečných, tvrdých 800W příkonu by nesnesl ani jeden déle, než asi půlhodinu. Pokoutně mi je pašovali chlapi z rakouské pobočky Conrada, který jedno delší období celý sortiment měničů EV prodával, ledacos jsem z nich stavěl a tak vím, co asi tak snesou a jakou mají skutečnou citlivost. Žádné zázraky to rozhodně nejsou, navíc dost drahé, ale lépe dosažitelné nebyly ani Celestiony a JBL už vůbec ne, na ty nikdo neměl ani peníze, ani kanály.
Další věc, co páně roures netuší a co běžně technicky zdatní zvukaři i výrobci zesilovačů věděli, je potřebná SR vzhledem k výstupnímu napětí/výkonu. Platilo a platí dosud to, že co volt výstupního napětí, to volt na mikrosekundu.
Takhle by si pan roures s těmi 40V solidně zahrál do 400W/4ohm a s tím se i tehdy moc machrovat nedalo :-)
Panu rouresovi uniká i mnoho dalších, zcela samozřejmých věcí, které staří analogáři vědí a dodržují - nechci tu psát zase příspěvek na celou obrazovku, tak už bych to raději ukončil tím, že nejvíc trolla vybudíte jeho přikrmováním :-)
A Vy ho tu všichni krmíte lopatou uhelkou..:-)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 23. lis 2016 21:23:50

Já jsem se držel zpátky celkem dost dlouho, protože jsem si nebyl jistý, jestli to je autentické, ale dospěl jsem k názoru, že asi ano a že se na to dá reagovat i věcně, i když v zásadě spíš nesouhlasně. Ano, evidentně nemá na to, aby nás tady moc poučoval a třeba tyhle zkušenosti mu chybí nebo jich má podstatně méně, ale občas se tady slušně bavíme i s opravdovými namachrovanými exoty, kteří reagují stále hůře a přitom na jejich názorech není zajímavého vůbec nic, jen ta míra neznalosti čehokoli. Tohle mi skutečně přišlo spíš jako jakási možnost otevřít konzervu a podívat se, co by to znamenalo zamrznout v letech 1990-95, kdy opravdu bylo dost věcí ještě jinak a některé se mezitím skutečně i zhoršovaly (například ten Behringer původně vůbec nebyla mizerná značka, teprve postupně spolu s tím, jak zlevňovaly jím kopírované originály, sjížděl stále níž). Mimochodem na jakémkoli i jen trochu odborném foru se troll moc nechytá, není to evidentně jeho běžný habitat, jako se nechytá mezi zedníky někde v hospodě, i když tady mu pár rychlých nehrozí :-)

H.M.

Uživatelský avatar
Black Friday

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od Black Friday » čtv 24. lis 2016 6:37:58

Pár rychlých od páru starých zakomlexovaných páprdů ... :mrgreen:

Odhaduju, že nikdo z nich nezvučí a tohle fórum je pro ně jenom taková náhražka toho, co jim v jejich smutných životech chybí.

K čemu takovéhle prázdné diskuze jsou?

asterix1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: stř 13. bře 2013 14:34:39

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od asterix1 » čtv 24. lis 2016 10:38:54

Petr Z. píše: Další věc, co páně roures netuší a co běžně technicky zdatní zvukaři i výrobci zesilovačů věděli, je potřebná SR vzhledem k výstupnímu napětí/výkonu. Platilo a platí dosud to, že co volt výstupního napětí, to volt na mikrosekundu.
Takhle by si pan roures s těmi 40V solidně zahrál do 400W/4ohm a s tím se i tehdy moc machrovat nedalo :-)
Zdravím, s tou poučkou "co volt výstupního napětí, to volt na mikrosekundu" to určite neplatí. Profesionálne zosilovače výkonov 400W/4R majú bežne hodnotu SR okolo 25V/us, ktorá je dostatočnou rezervou vzhľadom na prenášané výkonové pásmo. Tiež sa nedá súhlasiť s názorom, že minimálna hodnota SR pre "Live" je 40V/us ako nejakým limitujúcim faktorom. Inými slovami, zosilovač so SR 40V/us je schopný napr. dodať teoreticky na výstupe 120V za 3-milióntiny sek. čo je výkon 1800W/8R. Pravdaže musí byť schopný tento výkon dodať. SR predstavuje shopnosť zosilovača reagovať na skokovú zmenu napätia na vstupe vo vzťahu k výstupu za určitú časovú jednotku. Hodnotu SR okolo 40-50V/us má väčšina profesionálnych zosilovačov výkonov rádove kW.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 24. lis 2016 11:22:22

Tak já rozhodně nezvučím a kupodivu mi to nechybí ani nikdy nechybělo a pokud jsem někdy trochu musel, tak mne to vůbec nebavilo. Chápu, že se to blbě chápe, ale prostě to tak někdo má, že ho zajímá technika a výsledek a ne člověk nebo zážitky za volantem. Život je to celkem veselý a není čas se mezi koncerty nudit :-)
Tobě tato prázdná diskuze umožnila sem umístit své zatím nejlepší moudro, takže si nestěžuj a pilně pracuj na dalším, těšíme se.

H.M.

Uživatelský avatar
Black Friday

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od Black Friday » čtv 24. lis 2016 12:02:49

Jasně prodepko, ty jsi ale oužesně happy. :-D

Jak ti jdou kšefty?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 24. lis 2016 12:13:17

Které myslíš, já toho mám trochu víc a rozebírat i jen Prodance by tady bylo hodně na dlouhé lokte ? Radost mi dělá třeba kino, to jde letos velmi dobře, takže zvažuju přidat ještě někoho do týmu.

H.M.

Uživatelský avatar
Ten co ví

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od Ten co ví » čtv 24. lis 2016 12:23:47

Prodepko prober se! Vždyť jsi přece prodavač! :)

24 hodin denně na internetu ...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 24. lis 2016 12:42:25

Ale jo, taky to tak jde brát, "prodal" jsem toho opravdu hodně, akorát trochu jiným způsobem, než je obvyklé. Bez toho to nejde, nenadělalo by se dost zkušeností, protože by se nedalo dostat k takovému kvantu věcí, leda snad v opravdu hodně velké rentálce nebo instituci, ale ani to asi ne, tam mají vždycky poměrně omezený obor toho, co používají. Proto taky říkám, že je to celkem veselé a není čas se nudit. No a třeba na programu kina jsem dnes seděl do pěti do rána, v jedenáct šel od grafika do tisku, zítra bude u Rengla a v neděli na plochách. Za zády mám hromadu Fane z poslední várky a nějaké další reproduktory na změření atd. Tyhle debaty mne skutečně baví, možná proto, že si při nich člověk teprve uvědomí, kým by být opravdu nechtěl a naopak potká i zajímavé lidi/problémy/zkušenosti, na které by jinak ani nenarazil.

H.M.

Uživatelský avatar
Ten co ví

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od Ten co ví » čtv 24. lis 2016 12:56:13

Tyhle debaty mne skutečně baví, možná proto, že si při nich člověk teprve uvědomí, kým by být opravdu nechtěl ...

Jo jo.

... a naopak potká i zajímavé lidi/problémy/zkušenosti, na které by jinak ani nenarazil.

Profici pracují a určitě mají kvalitnější zdroje informací. A ti ostatní, co hledají sociální kontakt a nebo prodavačí, co se na tomto a podobných fórech snaží nalákat neznalé na svoje produkty, mi zajímaví vůbec nepříjdou ...

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od Otas » čtv 24. lis 2016 14:25:53

Panebože, trollové se tu množí ! Teď žvástají i ti, co jsou podělaní se registrovat a tím alespoň minimum o sobě říci.
Huberte, nemař s nimi čas...

Uživatelský avatar
Ten co ví

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od Ten co ví » čtv 24. lis 2016 14:44:02

Podělanej je tak leda oťás. Tohle bys mi na živo nikdy neřekl, ty zaregistrovaný hrdino! [-X :)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Zvukař a jeho ucho + el. znalosti

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 24. lis 2016 14:49:53

Když mne to fakt baví, už jen ty dětinské nicky, co si všichni jako jeden muž dávají, natož když je někde k dispozici i avatár, to se můžu vždycky potrhat, jak se taky dokáže relativně normální, gramotný člověk na veřejnosti předvádět. Tihle jsou ještě taková soft sorta, za skutečné jméno a identitu se stydí, respektive se možná stydí za tohle svoje psaní, ale i tam, kde natvrdo zavedli registrace se to nijak nezměnilo, jen ubylo frustrátů náhodných a zůstali ti vytrvalí, tvrdé jádro, kterému je to už jedno, co si kdo o nich může myslet. Tipnul bych, že na to téma už bude řada diplomek (nikoli z našeho oboru :-)
Skutečných problémů mám k řešení nad hlavu a tak nějaké to rozptýlení přijde občas vhod a tohle je při ruce. Troll je to podle slovníku i věcného obsahu stále ten samý.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Bar“