CHAUVET 4BAR

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Guest

CHAUVET 4BAR

Příspěvek od Guest » stř 13. lis 2013 15:20:06

Co si myslíte o těchto světlech ? Stačí to na malé akce na nasvícení kapely ? Nebo je to uplný shit ?
http://kytary.cz/chauvet-4-bar/HN108041/
Popřípadě poraďte jaké světla tohoto charakteru koupit.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: CHAUVET 4BAR

Příspěvek od Návštěvník » úte 19. lis 2013 9:44:26

Připojuji se k dotazu. Co jsem akorát tak nějak pochopil z toho, co se píše na internetu, má smysl kupovat LED světla co mají větší ledky - lepší životnost než spousta těch malých. Nepoužívá někdo z vás třeba toto:

http://www.thomann.de/cz/stairville_sta ... mplete.htm
http://www.thomann.de/cz/stairville_clb ... tripar.htm

U nás se něco podobného za tyto peníze moc neprodává. Je to použitelné pro malou kapelu 2-3 hudebníci?
Jaký je rozdíl mezi 3 Led a 4 Led světly? Jaký má praktický přínos mít tam o barvu (asi bílá) víc?

Měl bych v plánu koupit jeden takový set, plus 4x FLAT LED na zem.

Ve světlech jsem naprostý nováček. Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: CHAUVET 4BAR

Příspěvek od Tomáš » úte 19. lis 2013 9:53:01

ak som dobre pochopil popis si myslim, ze obe maju len RGB ledky

(keby tam boli aj s bielou, tak by sa ta biela nemusela miesat z RGB...)
Ja sice pouzivam tie s "malymi diodami", ale na malu kapelu by mohlo bit pouzitelne aj toto na co sa pytate.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: CHAUVET 4BAR

Příspěvek od KamilV » úte 19. lis 2013 10:29:52

Ten Stairville stage tri led jsem viděl u jedné zábavovky, měli na každé straně podia jednu tu čtveřici a svítilo to slušně (vesnický kulturák, podium tak 8 x 5 m). Nevím ale, jak dlouho to měli nebo jestli to ještě mají. Tedy životnost je mi neznámá, ale nedělal bych si iluze. I cena napovídá, že se to po třech letech vyhodí a koupí nový kus. Servisovatelnost bude asi nemožná, nebo nerentabilní.

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: CHAUVET 4BAR

Příspěvek od Tomáš » úte 19. lis 2013 13:52:25

ked si servisujeme sami...

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: CHAUVET 4BAR

Příspěvek od Návštěvník » stř 20. lis 2013 22:51:37

Myslíte si, že je nějaký rozdíl v kvalitě LED setů mezi značkou Cameo, Eurolite (u nás hodně prodávané) a Stairville nebo cokoli ze zahraničí (předpokládám, že to skládá stejný číňan)? Nedá mi to. Rozdíl v ceně za jeden set je nějakých 6-7 tis. a to pro mne není málo. Chápu, že to bude všechno svítit tak nějak podobně - pro mne dostatečně, ale jde mi o tu spolehlivost a takový ten běžný uživatelsky přívětivý komfort používání.
Má někdo zkušenost s uváděnými sety?

Uživatelský avatar
Strýc Martin

Re: CHAUVET 4BAR

Příspěvek od Strýc Martin » pát 29. lis 2013 19:36:28

Do toho CHAUVET 4BAR bych osobně nešel. Viděl jsem něco podobného od Eurolite v jednom kulturáku a z cca pětimetrové výšky to téměř nebylo vidět... Ovšem v jiném kulturáku jsem viděl jeho dražšího bratříčka s multichip LED a to už celkem šlo.

Pozor! Tyto typy světel mají ovládání 4-5 DMX kanálů pro každou placku zvlášť! Pro celé světlo (čtyři placky) tedy 15-20 DMX kanálů! S malým pultem je nerozsvítíš všechny a nebo ti nezbude na např. dimmery a pod...

Světlonoš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: stř 26. říj 2011 16:18:38

Re: CHAUVET 4BAR

Příspěvek od Světlonoš » stř 04. pro 2013 18:12:23

Tak v zásadě jsou Chauvet 4BAR, KLS 201, Cameo, ADJ, stérvil atd... jsou washlighty, zaměřené spíše na zábavové kapely, popřípadě pro partu mladých kluků, kteří jezdí malá podia a chtějí oživit svojí show. Přeci jenom, o světelném výkonu nemůže být řeč - jedná se o malé, 10mm LEDky (cca725lux@2m). Cpát je do pěti metrů nad podium je blbost.

Při zamlženém podiu, relativní tmě a rozumném nastavení svojí práci splní dokonale.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: CHAUVET 4BAR

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 04. pro 2013 18:39:37

Dostaneš jen co si zaplatíš a když zaplatíš nejmíň, tak taky svítit budeš nejmíň. Nápady, že všechno skládá v Číně z toho samého materiálu podle stejných výkresů jeden a ten samý Číňan jsou dokonale pitomé a je opravdu divné, že se podobné věci v tak chytrém národě, jako jsme my, tradují. Ne že by dva stejné výrobky nemohly mít tady a v USA několik různých jmen, ale i velmi podobně vypadající věci jsou uvnitř prostě jinak.
Ano, taky jsem viděl takovou nejlevnější sadu "svítit" a i když to bylo jen asi z 2m, tak bylo úplně jedno, co se na ní nastavilo nebo jestli se vypnula, rozdíl byl znát pouze při pohledu přímo do ledek, na scéně nic. Jedna jediná slušná ledková parka (třeba to Cameo) by to přesvítila s rezervou. Nekupuj si šmejd jen proto, že ho dostaneš najednou hodně...

H.M.

Uživatelský avatar
Saxofonista

Re: CHAUVET 4BAR

Příspěvek od Saxofonista » sob 22. črc 2017 12:50:02

Používám aktuálně jednu sadu na nasvěcování kapely zboku a uvažují o nákupu ještě jedné z druhé strany. Využívám i pokud kapela nemá lampičky tak na přisvícení aby bylo vidět na noty

Odpovědět

Zpět na „Světla, lasery, mlhy...“