Osvetlovaci na FB

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Osvetlovaci na FB

Příspěvek od Tomáš » stř 17. pro 2014 10:57:52

Hadam to mozem sem napisat..., keby to niekoho zaujimalo,
na FaceBooku sa objavila skupina Osvetlovaci
https://www.facebook.com/groups/osvetlovaci/

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Osvetlovaci na FB

Příspěvek od Návštěvník » stř 17. pro 2014 14:22:22

To je dobře. Dosud byla na FB tma, tak ať se tam všem rozsvítí.
:lol:

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Osvetlovaci na FB

Příspěvek od zahy » stř 17. pro 2014 20:25:09

Sice nejsem a nechci byt světluška, ale pro mě to bude další klacek pod nohy pokud se budu chtít něco dozvědět. FB pro mě nikdy nebude " černé na bílém" tedy neměnné, dostupné a dohledatelné. Nebudu šířit informace tohoto rázu přes neco k čemu to nebylo stvořeno. Od toho je ODBORNÉ forum pro ODBORNOU veřejnost.

A ano nemám FB a ne nemám přes 120 let .
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Osvetlovaci na FB

Příspěvek od Tomáš » stř 17. pro 2014 20:42:40

No ved ked cosi napis aj tu na zvukarine, urcite sem osvetlovaci a pod. neprestanu chodit,

Kedze aj to jedno forum pre osvetlovacov o ktorom som vedel..., sa akosi asi pre maly zaujem neudrzalo/zaniklo, aspon minule sme tu pisali ze sme ho uz nenasly :(
Este pre Laserovych nadsencov je aj forum.

Sak ja som sa len chcel podelit s mojim dnesnym objavom, ze ma tam niekto upozornil na tu skupinu...

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Osvetlovaci na FB

Příspěvek od Tomáš » stř 17. pro 2014 20:44:42

PS: su tam aj skupiny Promitaci a Divadelny technici ;)

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Osvetlovaci na FB

Příspěvek od PeBe » čtv 18. pro 2014 8:09:49

Za sebe mohu říci, že byť nějaké to světlo mám (dohromady 124 DMX kanálů) a řídím to přes MusicVisualization (program má téměř 100 příznaků, plně obsazený panel DJ tlačítek, na touchscreen monitoru a do chodu mohu ještě zasáhnout ručně přes MIDI kontroler Korg nanoKONTROL2), přesto do této skupiny ani nenakouknu.

Před nějakým časem jsem z nějaké polodementní nostalgie přijal pozvání do skupiny bývalých pohraničníků, abych po krátké chvíli tuto skupinu zcela znechuceně opustil. Neustálé plačky nad tím, že veřejnost vnímá "péesáky", jako vrahy. Neustálé tlachání nad tím, že v nějakém filmu použili špatnou část výstroje, aniž by pochopili, že nešlo o dokument, aby všechno bylo "jako tenkrát". Pořád zvratky, jak za nich "neprošli" a bylo všechno lepší a dnes nikdo nehlídá hranici a země je rozkradená. Za boha nejsou schopní si připustit, že sice sloužili poctivě, jak jim ukládal zákon, ale zcela zvrácenému režimu...

Zhruba v té samé době, jsem se zcela dobrovolně a o své vůli přidal do skupiny chovatelů pavouků. Obrázky z vlastních terárií přidal jen zakladatel skupiny a já. Ostatní jen tupě "lajkovali", aniž by přinesli cokoliv podnětného.

Chci věřit, že skupina osvětlovačů bude nabitá lidmi, kteří si budou mít co říci, ale mé zkušennosti mi spíše říkají, že to bude o ničem. Pokud budu potřebovat ODBORNOU radu, navštívím ODBORNÉ fórum, kde nad pořádkem bude bdít moderátor a admin a pokud si budu chtít pokecat, zajdu do hospody... :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Osvetlovaci na FB

Příspěvek od Tomáš » čtv 18. pro 2014 11:20:33

myslym, ze uz sa tam aj radi...

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: Osvetlovaci na FB

Příspěvek od zahy » čtv 18. pro 2014 11:32:36

Dávám ti lajk. :lol:

Ale s neaktivitou fóra pro světlušky je problém. Možná by se mohlo ne rovnou přejmenovat ale poupravit popisek zvukarina.cz. Už dávno se tady řeší i pódia, světla, projekce, FM,Fx and. Jako samostatná fóra by zanikly. Přitom to jsou velice příbuzné a dokonce navazující obory, často použité na jedné scéně. Tedy by bylo dobře spolupracovat.

Přiznejme si ze toto fórum ( PD, repromania) slouží jako 'učebnice' nebo návod, a měla by být ucelená.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Osvetlovaci na FB

Příspěvek od Tomáš » čtv 18. pro 2014 12:17:37

vzhladom na zauzivanu adresu by som asi zatial navrhoval len do tej vrchnej hlavicky dopisat nieco ako
Č-S server zvukárov, osvetlovacov a technikov pribuznych odborov

:wink:

tam na FB to sice zalozil niekto iny, no dakujem za laik 8)

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Osvetlovaci na FB

Příspěvek od Martin » čtv 18. pro 2014 13:50:13

upřesním:

fórum pro osvětlovače běželo na osvetlovac.info, před časem zaniklo, doménu mám nyní já a je tu možnost zřídit samostatné forum, kam bych přestěhoval celou zdejší osvětlovací sekci, pokud mne něco/někdo přesvědčí, že samostatné fórum a drobení zájmu má smysl.
(z praxe vím, že obě skupiny často úzce spolupracují, zároveň však každá řeší vlastní problémy)

Z časových důvodů nemám vyřešen přenos přihlašovacích jmen (aby jedna registrace fungovala na obou fórech), výrazně lepší / podrobnější strukturování nového fóra a například i vedlejší otázku, zda stage a věci okolo nechat zde anebo přesunout k osvětlovačům.

Co se týká FB, tak jakékoliv aktivity vítám, protože je fajn, když komunita žije. Facebook má však nectnost v podobě průtoku informací a špatné dohledatelnosti.
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Osvetlovaci na FB

Příspěvek od Tomáš » čtv 18. pro 2014 16:54:17

a neda sa to len tak ze v tej hornej hlavicke tu nejaka zmienka ze aj pre inych,
a na osvetlovac.info nejake automaticke presmerovanie sem do Osvetlovacskej sekcie?
(mozno aspon na nejaky cas ;) akoze na skusku, rozbeh)

A mas odtial aj povodne prispevky?
(by ma zaujimali, aj daake rady ku freestyleru tam myslym boli...)

Dakujem za info.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvetlovaci na FB

Příspěvek od blaha » čtv 18. pro 2014 18:15:11

Jsem zásadně proti rozdělení.

Kdysi existoval server www.cdr.cz, pak to nějakej génius rozdělil na cdr.cz a diit.cz, od té doby tam nechodím, jednoduše proto, protože na dva servery není čas a nakonec něco bylo tam, něco tam a stalo se to totálně nepřehledné.

Navíc by si Martin přidělal práci s údržbou a dodržováním toho aby světla byli na světlech a zvuk na zvuku.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Osvetlovaci na FB

Příspěvek od PeBe » pát 19. pro 2014 7:14:48

[OT]
Hezkých pár let jsem pomáhal udržovat pořádek na PC-Helpu, coby moderátor. Skvělé fórum, skvělá parta. Ovšem až do chvíle, kdy admin dopřál sluchu těm, co chtěli JEHO dítě "vylepšit". Pomalu, ale jistě se začala vytvářet skupina prudičů, kteří měli pocit, že jen oni jsou vyvolení a snažili se "mít za každých okolností pravdu". Když se moderátor odvážil jim vstoupit do příspěvku a zmoderoval jej, nebo nedejbože smazal, byl oheň na střeše... :-(

Martine, neopakuj Jirkovo chyby. Je to TVÉ dítě a má slušné vychování... ;-)
[/OT]
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Osvetlovaci na FB

Příspěvek od Tomáš » pát 19. pro 2014 10:22:47

sak ja navrhujem aby sa na tu druhu domenu dalo len presmerovanie sem...

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Osvetlovaci na FB

Příspěvek od Martin » sob 20. pro 2014 1:18:09

Tomáš píše:A mas odtial aj povodne prispevky?
(by ma zaujimali, aj daake rady ku freestyleru tam myslym boli...)
Bohužel nemám. Pokoušel jsem se kontaktovat provozovatele fóra, ale neozval se.
Tu doménu jsem pořídil právě z důvodu, že kdyby se mi podařilo dát dohromady data z původního fóra (vycházel tam např. tutorial na Freestyler) plus data odsud, už by samostatné fórum smysl dávalo.

Jasně že je hodně těch, kdo se zabývají zvukem i světlem, ale více bude těch samostatných.
administrátor, moderátor

Odpovědět

Zpět na „Světla, lasery, mlhy...“