Mc Crypt A-1200 - zapojení ovládání?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Vláďa

Mc Crypt A-1200 - zapojení ovládání?

Příspěvek od Vláďa » stř 25. úno 2015 22:05:55

Zdravím, neví někdo náhodou jak je u tohoto výrobníku zapojené ovládání? Myslím ten pětikolík pro ovladač, osazené jsou na něm 4 kontakty. Sehnal jsem výrobník s KO čerpadlem a bohužel bez ovládání. Čerpadlo opraveno a teď bych potřeboval dodělat ovládání. Děkuji všem za rady.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Mc Crypt A-1200 - zapojení ovládání?

Příspěvek od mkarr » čtv 26. úno 2015 13:07:17

Možná má někdo doma a dokáže zjistit, nebo proměřit, ale mělo by to ale být jednoduché. Je na tom tlačítko a dvě LEDky.
Jedna LEDka indikuje připravenost (nahřátí) a druhá netuším. Možná to že je to vůbec zapnuté. Tlačítko se pozná tak, že se jím sepne čerpadlo. Pokud to nevyráběl úplný mameluk, měly by i ty obvody pro ledky v rámci testování, který že je to ten kontakt pro tlačítko, vydržet krátké šlusnutí. Společný kontakt bych čekal že bude mínus pól, ale to se pozná, jediný bude mít opačnou polaritu. LEDky asi bude třeba připojit přes odpor, ale to se taky pozná, pokud se z první ledky začoudí.

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Mc Crypt A-1200 - zapojení ovládání?

Příspěvek od Tomáš » čtv 26. úno 2015 15:40:14

asi som nepochopil, ci chce zapojenie 5 kolika priamo na dymaku, alebo ten opak na kabliku od ovladaca co sme tu uz kedysi kdesi riesili...,
A ja mam dymak s 5 kolikom od ineho vyrobcu,
a dokonca na dvoch roznych pultikoch (od roznych vyrobcov) tiez 5 kolikove zasuvky a pritom su na tych pultikoch inac zapojene tie 5 koliky ak si dobre spominam,
a dokonca mi to na tom jednom ani nerozsvieti obe diody. kdesi som mal posnacene ako to je v tom pultiku prepojene, no mozno by bolo lepsie sa don zas pozret.
Ale asi myslel vnutro dymaku, co sa mi ten moj moc nechce otvarat...

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Mc Crypt A-1200 - zapojení ovládání?

Příspěvek od Tomáš » čtv 26. úno 2015 15:46:28

mozno by mu mohlo pomoct toto co tu spominam nejak ako som skusal prepojenie tych kontaktov a ktore diody svietia na tom pultikom
viewtopic.php?f=37&t=4068

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Mc Crypt A-1200 - zapojení ovládání?

Příspěvek od mkarr » čtv 26. úno 2015 16:45:52

Na tom vlákně co zmiňuješ, se řešila podle mě nevyřešitelná záležitost, že někdo chtěl rozšířit schopnosti svého mlhostroje tím, že mu dá jiný ovladač, což je samozřejmě nesmysl, protože mlhostroj který umí jen sepnout čerpadlo, nebude umět komunikovat s ovladačem, který má časovač a regulátor síly mlhy a kdovíco ještě.

I tento mlhostroj bude podle fotografie ovladače jendoduché zařízení a čekal bych tam zapojení
Společný kontakt s jedním ze zbývajících sepnutím ovládají čerpadlo a dělají mlhu.
Ten stejný kontakt s jiným ze zbývajících rozsvěcují jednu LED diodu
Též ten stejný kontakt s tím posledním, rozsvěcují druhou LED diodu.
Nic chytřejšího bych v tom nehledal.

Uživatelský avatar
Vláďa

Re: Mc Crypt A-1200 - zapojení ovládání?

Příspěvek od Vláďa » čtv 26. úno 2015 19:48:57

Děkuji za rady, prolez jsem to nakonec multimetrem a prosvítil ledkou a je to jak říká mkarr, je to velice jednoduché :) vše už chodí bez problémů. Pokud by byl zájem vypíšu jak je to zapojené, ale pochybuji že někdo používá tato levná zařízení :) ale mě stačí

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Mc Crypt A-1200 - zapojení ovládání?

Příspěvek od Tomáš » čtv 26. úno 2015 19:58:53

ale ja som na to vypisanie ako je to zapojene zvedavy, mozes to teda aspon kvoly mne vypisat? (kdesi som aj mal od jedneho nejaku schemu, len neviem teraz ci to bolo na to iste...)
Dakujem.

Uživatelský avatar
Vláďa

Re: Mc Crypt A-1200 - zapojení ovládání?

Příspěvek od Vláďa » pát 27. úno 2015 8:24:52

Takže budu brát kontakty z leva do prava z pohledu na konektor v mlhovači 1-5.

POKUD SE ZAHŘÍVÁ

1.- je GND
2.- s 1. = svítí ledka / nebo s kostrou stroje vypne zahřívání (nejspíš skrat, využití mi nedošlo)
3.- s 1. = NIC
4.- s 1. = NIC
5.- NEZAPOJENA

POKUD JE ZAHŘÁTO

1.- je GND
2.- s 1. = svítí LEDka
3.- s 1. = zapne čerpadlo
4.- s 1. = svítí LEDka
5.- NEZAPOJENA

Jak se tu již řešilo ovladač s časovačem, předpokládám že vlastní časovač bude právě uvnitř ovladače, potom si dokážu představit jak ho napasovat na tento primitivní stroj, který má jen zapnuto vypnuto.

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Mc Crypt A-1200 - zapojení ovládání?

Příspěvek od Tomáš » pát 27. úno 2015 12:48:09

Dakujem, hadam si to nikto nepomyli pri inom oznaceni DIN 5 kolika (hentak by mal bit oznaceny 5pinovy XLR)

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Mc Crypt A-1200 - zapojení ovládání?

Příspěvek od mkarr » pon 02. bře 2015 19:32:43

Časovač v ovladači fungovat bude, jen je potřeba z těch drátů brát i napájecí napětí, takže nějakým šetrným způsobem s kondenzátorem co bude napájet během sepnutí, časovačem (třeba 555, zapojení je všude mraky) a nějakým spínacím prvkem. Třeba jazýčkové relé. Pokud by tam lezlo moc voltů, tak ještě stabilizátorek. Horší by bylo pokud tam leze voltů málo. LEDka se rozsvítí na hodně malých napětích a spínání čerpadla bude taky jen řídící signál.
Třeba tady je něco použitelného, teda pokud se vejdeš do nějakého rozumného napětí.
http://jirky.webz.cz/index.php?page=casovac_555
Jo a na výstup třeba to jazýčkové relé a diodu v závěrném směru, ať ti cívka neodpráskne ten časovač.

Odpovědět

Zpět na „Světla, lasery, mlhy...“