Prosba: světelné frekvence - ovládání emocí?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Pepa Kouba

Prosba: světelné frekvence - ovládání emocí?

Příspěvek od Pepa Kouba » úte 19. črc 2016 12:59:19

Vážení , prosím, měl bych tento dotaz , pokud by mi jej mohl někdo zodpovědět - avšak na mého maila smazáno adminem. 20 let chodím po festivalech, zbožnuju nehorázně osvětlení na velkých koncertech - nejvíce stroboskop.
Chci se zeptat, zda-li existují nějaké frekvence, které se nesmí do stroboskopu pustit , některé, při kterých by lidi byli uplně v extázi či něco více. Ponětí o infrazvukových frekvcencí trochu mám a tak bych byl rád, kdyby mi někdo mohl na maila k tomuto tématu něco poslat. Díky,Josef

------
admin:
žádat zaslání odpovědi pouze na e-mail je poněkud nezdvořilé, jak vůči serveru, tak vůči zdejšímu osazenstvu, co říkáš, Josefe? původní umístění příspěvku do sekce mikrofonů zcela pomíjím...

Uživatelský avatar
Pepa Kouba

Re: Prosba: světelné frekvence - ovládání emocí?

Příspěvek od Pepa Kouba » úte 19. črc 2016 13:16:17

pro admin: to máte vlastně pravdu - takže budu potěšen, když mi nechá někdo zde vzkaz.

Uživatelský avatar
Tomáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 840
Registrován: ned 05. črc 2009 8:23:27
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Prosba: světelné frekvence - ovládání emocí?

Příspěvek od Tomáš » úte 19. črc 2016 13:32:11

ja mam pocit, myslym ze som pocul..., ze epileptici mavaju problem s tim stroboskopom,
ale presne info neviem, tak isto napr. lasery zle vplyvaju na oci ludi a snimace fotoaparatov a kamier a pouzivaju sa tam urc. obmedzenia,
no presne info ja nedodam...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Prosba: světelné frekvence - ovládání emocí?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 19. črc 2016 14:53:40

Vzhledem k tomu, že každý stroboskop má obvykle nějaký knoflík, kde se dá rychlost plynule nebo skoro plynule měnit ve velmi širokém rozsahu, už si mohl kdekdo (a ty taky) ten vliv na vlastní emoce vyzkoušet. Epileptikům se to velice nedoporučuje, ovšem to bez ohledu na frekvenci a jsou ohrožení i jinými věcmi. Sice jistě bude existovat nějaká více nebezpečná rychlost, ale nejspíš to bude individuální a nebude tedy stačit se jí vyhnout.
S lasery je to trochu jinak, ty naopak "blikat", tedy přesněji skenovat MUSÍ, protože nebezpečná je delší expozice jednoho místa. U silnějších ani to nemusí stačit a třeba ty čipy nejen v kamerách, ale i projektorech, mohou být po dopadu místně poškozeny.
Obecně si myslím, že chodit někam kvůli extázi z frekvence dunění nebo blikání bych čekal tak od bezobratlých a lidi by měli asi vyžadovat i vnímat trochu víc, jinak se k nim zase blíží. Dají se ale vidět i tací, co jim podobně slabé podněty už nestačí a tak tlučou hlavou rytmicky o nejbližší pevný předmět, možná je v tom budoucnost zábavního průmyslu, takový razantnější vibrátor rovnou na palici :-)

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Světla, lasery, mlhy...“