CHAUVET DJ nebo AMERICAN DJ

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
dj.para
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: úte 23. dub 2013 15:33:06

CHAUVET DJ nebo AMERICAN DJ

Příspěvek od dj.para » úte 08. lis 2016 14:05:39

Zdravím, hledám vhodný výrobník mlhy pro ochotnické divadlo. Momentálně máme "hračku" Antari F-80/Z která pomalu dosluhuje, ale vesměs splnila požadavky. Nyní máme zase něco našetřeno, tak bych chtěl vylepšit tuto část sestavy.
Požadavky:
- Cena cca 5000
- Potřeba okamžité akce výrobníku (ne až se nahřeje)
- Nějaká možnost uchycení mlhovodu (kulisy např. drak apod.)
- Snadná údržba (nejlépe bez údržby)
Ideálně bezdrátové ovládání a DMX
Vybral jsem tyto dva, ale bohužel moc nemám zkušenosti ani s jednou značkou.
AMERICAN DJ VF1600
https://kytary.cz/american-dj-vf1600/HN160772/
nebo
CHAUVET DJ Hurricane 1301
http://www.audiotek.cz/chauvet-dj-hurri ... 38473.html
Můžete mi někdo poradit?

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: CHAUVET DJ nebo AMERICAN DJ

Příspěvek od zahy » úte 08. lis 2016 20:16:02

Tak popravdě:
Bod 1: no dejme tomu
Bod 2: a to bude asi jinej oddíl vzhledem k bodu 1 ( asi chápu jak to myslíš )
Bod 3: kutil si poradí ( izolované trubičky vhodného průměru)
bod 4: to je záležitost pro náplň ne výrobník ( poměr 80/20)
Bod 5 : vzhledem k bodu 1 opět trochu problem ( znacka/kvalita/provedeni)
Bod 6: osobně bych volil Chauvet ( jen osobně)

Antary jsem bral že už není hračka. Na druhou stranu jde pouze o dost jednoduchý přístroj takže je mozné že se "zázraky ději " ( levné diamanty na počkání ).
Nenapsal jsi jaky výkon nebo jaky dostrel či objem požadujete, je potřeba regulace dostrelu nebo objemu ( to za 5000 nebude) ?

Muj názor profíci treba nejake řešení pro tebe maji.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

dj.para
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: úte 23. dub 2013 15:33:06

Re: CHAUVET DJ nebo AMERICAN DJ

Příspěvek od dj.para » stř 09. lis 2016 14:32:42

"Bod 2: a to bude asi jinej oddíl vzhledem k bodu 1 (asi chápu jak to myslíš)"

ano chápeme se, aby bylo možné po prvotním nahřátí použít výrobník kdykoliv na rozdíl od Antari, kde vzniká prodleva mezi jednotlivými cykly nahřívání.

"Bod 3: kutil si poradí ( izolované trubičky vhodného průměru)"

u některých je to přeci jenom jednoduší, např. jednoduché použití a uchycení ALU potrubí.

"Bod 4: to je záležitost pro náplň ne výrobník (poměr 80/20)"
myslím tím čištění čerpadla a potrubí, pokud je to otázka na směs tím líp (nechal bych si doporučit) v případě Antari jsem kupoval o něco lepší než nejlevnější a údržba žádná, ani nevyprázdnění nádobky.

"Bod 5 : vzhledem k bodu 1 opět trochu problem ( znacka/kvalita/provedeni)"
DMX zatím moc nevyužívám, časem do budoucna to hraje pro American DJ
možnost dálkového ovládání mají oba (American DJ dokonce v ceně)

"Bod 6: osobně bych volil Chauvet ( jen osobně)"
je mi ale sympatičtější taky CHAUVET, ale nikde jsem bohužel nenašel ani možnost dovybavení DMX :(

na regulaci dostřelu či objemu asi dbát nebudu. Těch 566m3 bude stačit na rozdíl od původních 83 m3 (Antari).

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 798
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: CHAUVET DJ nebo AMERICAN DJ

Příspěvek od PeBe » stř 09. lis 2016 15:01:00

Osobně jsem také pro Chauvet... Mám od nich toho nejmenšího trpaslíka a "umí" si díky dvěma termostatům pohlídat stav, kdy udržuje teplotu tak, aby byl stále připraven. Respektive se mi zatím nepodařilo jej nachytat, že by po prvním natopení nefoukal.
"Bod 5:" ... kutil si poradí... :-)
Mám vyrobenou krabičku s DMX relé od Vellemana, kterým spínám kontakt pro spouštění mlhy.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: CHAUVET DJ nebo AMERICAN DJ

Příspěvek od Petr Z. » čtv 10. lis 2016 0:57:28

Jde tam spíš o to, aby to mělo výkonné topné těleso, které začne při sepnutí foukání okamžitě dohřívat, takže "reaktor" by neměl mít moc velkou tepelnou setrvačnost.
Já mám ve starší výbavě Antari model tuším 100 nebo 120, jsou to určitě 12-13let staré modely, ale také se mi nepodařilo při běžném přifuku na doplnění jeviště je nachytat nenahřáté. Stalo se to jen párkrát, kdy ten přifuk byl v řádu minut a ani 2,8kW těleso to nestačilo dohřát - ale za cca 10s už bylo připraveno na další pšouk. Neměl jsem s tím nikdy sebemenší problém - základ je nelít do toho levné sračky od Eurolite a podobných pochybných firem, kteréžto sračky zapékají reaktory ještě v záruce stroje. Je dobré aspoň po dobu záruky do toho lejt to, co doporučí a prodává prodejce pšoukače. Pokud se něco stane, jste z obliga a nikdo Vás nemůže nařknout z toho, že jste to zapekli nějakým hnusem - používali jste přeci jejich značkový hnus :-)
Mám v garáži ještě 20L kanystr, ale co to je, to hlavy nevím, můžu se podívat. Nebylo to laciné, ale do obou strojů, co šlapou s původními reaktory i čerpadly takovou dobu se to asi vyplatilo. Za těch cca 12-13 let se měnily jen termostaty a to ještě preventivně v záruce, zdálo se, že regulace trochu překyvuje - velká hystereze.

dj.para
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: úte 23. dub 2013 15:33:06

Re: CHAUVET DJ nebo AMERICAN DJ

Příspěvek od dj.para » pon 14. lis 2016 12:56:48

Tak to vypadá na ten CHAUVET, případné dovybavení modulem DMX od Vellemana není špatný nápad a není problém vytvořit, jen jsem nevěděl, že něco takového existuje. Tak díky za pomoc a rady :wink:

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: CHAUVET DJ nebo AMERICAN DJ

Příspěvek od blaha » úte 15. lis 2016 8:00:20

Poslal jsem ti SZ.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Odpovědět

Zpět na „Světla, lasery, mlhy...“