Mobilní pódium

  • Reklama
  • DEMO 15
vikosound
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: pon 24. lis 2008 9:32:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od vikosound » stř 08. pro 2010 20:25:34

Mrkněte se na www.podiumzvuk.cz , můj kamarád a kolega provozuje tohle mobilní stage už dva roky. Stránky CZ výrobce jsou www.hakon.cz a cena tuším nepřesáhla 800 tis s DPH ...

Uživatelský avatar
roman havlbrod

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od roman havlbrod » pát 24. led 2020 9:21:17

Máme zkušenosti s mobilním podiem stagemobil L: https://www.temev.cz/mobilni-podium-pronajem/

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od CharlesBass » pát 24. led 2020 11:01:10

To je super! A jaké?
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Bildic
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: ned 17. bře 2013 17:00:04

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od Bildic » čtv 30. led 2020 21:13:47

Použivame niekoľko rokov dvojnápravové mobilné nafukovacie podium (6x8m)

Hydraulické spúšťanie/ zdvihanie bokov (8x2 m)
2 kompresory na nafuknutie / sfuknutie cez ventily potichu resp. Cez Kompresory (sanie)

Rozloženie zvládne aj 1 človek, 2 je maximalna efektivita pri zakladani, parkovani...
Po zaparkovani cca do 30min, možnosť zdvihať traverzy upevnene na okach
https://www.creativ-line.sk/

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od CharlesBass » pát 31. led 2020 13:09:57

To je zajímavé :-) Nafukovací střechu jsem již viděl, v kombinaci s mobilním podiem ale prvně. V nafukovacím podiu si jako hráč pamatuji takový divný pocit, ale i ze zvuku. Spíš to je asi o zvyku. Ale i tak se to zřejmě nedá použít na veškeré akce. např pro větší kapely ztížený přistup odzadu, nebo podle mě obtížné zatemnění :-) a obtížnější změna fasády. Na reklamky, mítynky, DJ, tanyny pro deti, duo yamaha, atp ... to musí být super :-) 30min je úplně bezkonkurenčních.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od CharlesBass » úte 26. led 2021 13:00:10

Tohle jsem teď objevil, no pán je rozhodně srdcař. No zvuk, nevím, nevím, to "LA" ... :-D Sojí to rozhodně za podívání :-D

http://m-s.sk/sluby/tatra-variant/132.html
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od Bassman » úte 26. led 2021 22:35:10

Vyzera to krasne. Ale robil som take street koncerty pre radio Express (nastastie iba 2). Oni mali taky kamion s rozkladacim navesom, presne toto, ale mozno o kusok vacsie. Aj v tej najpriblblejsej jaskyni sa zvuci lepsie ako na takejto korbe.

Uz v zivote nikdy ...
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od CharlesBass » stř 27. led 2021 2:43:13

Takovýhle vyklápěcích kamionů jezdívá více, no v čechách vím o dvou, jeden sem viděl jako divák, a na tom samém hrál jinde. Červenej Kenworth s návěsem, á la cocacola, ostatně vlastní ho firma, co vyrábí nástavby pro rozvoz cocacoly ;-) No nevím, jakože bylo znát ten odraz od tvrdej hladkej plochy... což je velká nevýhoda tohohe řešení. Ale nějak se to dalo. Co si neumím přestavit je uzvučit náměstí na 8ks na ležáka postavených 150W kompaktů ... v kombinaci s takovouto střechou, parketovou podlahou a nějakým hlučnějším bigbítem, to musí být opravdu zajímavé.... dále spotřeba 30l/100km (ikdyž nejdezdí dál než 20km okolo komína) silniční daň, 18tun, to prostě nemůžu upřít, že to je frajer....
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od Bassman » stř 27. led 2021 10:46:42

CharlesBass, tak to si skoro presne trafil moje podmienky.

Kirschnerova s celou kapelou, samozrejme odposluchy a pred kamionom cez 500 rozdivocelych ludi. Tym padom bolo treba ist hodne aj do monitorov a vtedy to zacalo byt skutocne ZAUJIMAVE.

... to nechcite zazit. Pojem spatna vazba tu nabera uplne iny rozmer.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od exxxi » stř 27. led 2021 12:45:16

Oceňuju, že tenhle týpek dal dozadu těžkej hadrovej závěs. Ten aspoň ty bicí maličko tlumí. Jak je vzadu hladká plachta s Kozlem, tak je to v pytli.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od kelly.ok » stř 27. led 2021 13:30:22

Z pohledu jako celku je to zajímavý a v základu vůbec né špatný koncept řešení stage o kterém určitě pár z nás taky už někdy přemýšlelo, ne-li snilo (takový plug-and play showtruck by dokázal ušetřit tolik práce... jen škoda že do kulturáku ho nenastěhuješ). Ale některá konkrétní řešení v tomto případě jsou... no, zvláštní. Některý konfigurace sound systému jsou zajímavý, "linearray" po čtyřech ležících kompaktech na stranu nebude asi nic super, ale přijde mi, že jsou tam k vidění i víc problematické sestavy. Až možná strašidelný mi přijdou případy, kdy se vykrývá jedno místo v prostoru dvěma až třemi bednami vzájemně vzdálenými třeba i 3-4m (pokročilý processing, který by to dejmetomu nějak zvládl kompenzovat, nečekám). Což je vlastně zajímavé, takhle na ležato bude mít ten kompakt horiontálně kolik? V lepším případě 60°, spíš míň... pak je jasná tendence to všelijak dovykrývat dalšími boxy (to že jsou frontfily občas věšeny na místa tak, že hrají z mého pohledu z naprosto zbytečné vzdálenosti už pak dejmetomu vem čert). Basovky stavěné striktně po stranách i v případech, kdy by nebyl problém dát je doprostřed, je spíš škoda než vyloženě průšvih. Co mi ale jako jasný průšvih připadá je řešení toho "riggingu". Průhyb toho závěsu na "linearray" je prostě strašný, dlouhodobější pobyt v blízkosti tohoto (nedejbože přímo pod) bych si určitě neužíval a být provozovatel tohoto, tak se klepu strachy každou vteřinu co to takto visí. Otázka která mě ještě v tomto směru napadá, jak je řešené aretování hydraulického zvedání celé stage, spoléhat pouze na hydrauliku, pokud tomu tak tedy je, by mi úplně košer taky nepřipadalo (podobně jako semtam po internetu vídané věšení linearray na různé manipulátory, vysokozdvižné vozíky atd.).

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od CharlesBass » stř 27. led 2021 14:22:09

Ano :-) Celek je fakt super, samozřejmě to použití podvozku T-815, byť v dokonalém stavu, je víceméně spíš opravdová rarita, mající jen výhodu (samozřejmě velkou) v náročnějším terénu, různých rančů a akcí v přírodě, kopocovitém terénu obecně, okolo BB, kdy i na silničních balonech se člověk fakt máločeho zalekne. Dokonce má i vlastní centrálu, takže může jet i doprostřed pouště.

To "LA" určitě sestrojil kvůli "optickému klamu", nějaké přínosy v dostřelu to samozřejmě nemá, víme, že ty kompakty naskládat na vrch hromady "vejškáčema k sobě" by to mělo lepší význam. Rigging je také tristní. Nikde jsem tam mechanické, nebo alespoň hydraulické zámky nenašel a které většinou ty manipulátory mají (detail hydraulického válce by více napověděl) takže i to je samo o sobě risk. Praskne hadice a víko se sklopí jak past na myši a zabalí scénu i s učinkujícími v jednom mžiku. Veškeré mobilní podia co jsem viděl mají všechno podpírané trussem, vysunutá střecha i nohy, zajištěné kolíkama.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

kelly.ok
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 329
Registrován: stř 18. říj 2017 7:27:13

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od kelly.ok » stř 27. led 2021 15:33:20

Skládat jakkoliv kompakty takto k sobě (ať už hornami k sobě, či od sebe) bez nějakého odpovídajícího processingu nebo bez konstrukce boxů k tomu určených a zamýšlených (jednoduše takto něco narovnat random k sobě, protože víc beden přece musí víc hrát) nebude mít nikdy příliš pozitivních přínosů.

Setkal jsem se s tím, že na akci (schválně nebudu konkrétní) před několika lety byla snaha věšet provizorně relativně malou LEDku na manipulátor (což se tedy nakonec nerealizovalo). Pak jsme to jen tak orientačně zkoumali a zřejmě by to i teoreticky možné bylo a o porušení bezpečnostních předpisů by se na první pohled asi nejednalo, za předpokladu, že by stroj byl po celou dobu nastartovaný, v kabině byl celou dobu přítomen operátor připravený reagovat a v pracovním prostoru stroje nebyl nikdo další. Což už pak ale ve výsledku (i za předpokladu nějaké +/- zabezpečené festivalové backstage apod.) úplně reálné není a možná by se našly při podrobnějším studování problematiky i další faktory, které by to znemožňovaly. Na druhou stranu by se dalo říct, že i na tom, co a jak se kolem riggingu, ground supportu apod. běžně používá, považuje se za průmyslový standard a bezpečné řešení, by případný šťouravý bezpečák téměř vždy něco našel... V tomhle konkrétním případě by těch věcí ale možná bylo tak nějak víc a připadají mi tak nějak zjevné i bez vystudované odbornosti. A přesně jak píšeš, věci, které se běžně používají (ať už různé přívěsové mobilstage nebo trussová klasika) mají jednak prakticky všechno co jde sklápět, oddělovat nebo se může jinak pohybovat nějakým způsobem mechanicky jištěno a druhak je definováno dimenzování pro to či ono zatížení,použití apod. Prostě ve chvíli kdy dělám akci pro lidi, tak bych si asi nedovolil to stavět takovým způsobem, který očividně nepůsobí dvakrát bezpečným dojmem.

miro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon 18. led 2010 20:07:27

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od miro » stř 27. led 2021 18:57:04

Hlavně dobře zabrzdit.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Mobilní pódium

Příspěvek od mkarr » čtv 28. led 2021 23:45:47

Podle některých obrázků má ten dekl/střecha po stranách nohy, Pak je na ně napnutá na obou stranách ta bílá plachta, takže žádné zaklapnutí by se konat nemělo. Neviděl jsem nikde zajištění těch hlavních nohou, ale těžko říct, možná tam nějaké je. Ty klacky co drží to LA bych se taky nebál, že se zlomí ve větru, Co není pružné, není pevné. Ale vypadá to strašně. Už kvůli vzhledu bych tam dal něco jiného.
Jinak bych se přidal k těm co někdy zvučí něco na náklaďáku a tvrdí že ta krabice je hrozně nepřívětivá co se týče odrazů a divočin s FB. Ani když je to z těžké autoplachty, není to o moc lepší než bedna.

Odpovědět

Zpět na „Pódia, ground support, projekce“