návrh pódia

  • Reklama
  • DEMO 15
OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

návrh pódia

Příspěvek od OK2MDK » ned 15. úno 2009 16:36:47

Ahoj
Měl bych dotaz, ohledně stavby podia, u nás na hřišti jedno bylo to se rozpadlo a máme v zájmu ho obnovit. Můj dotaz zní jestli, a pokud jsou, jake obecné zásaty při stavbě plati. (nějaký doporučeny ozměr nebo tak)

Díky za odpověďi.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: návrh pódia

Příspěvek od blaha » ned 15. úno 2009 19:13:05

Jestli myslíš více méně pro okresní ligu tak š. kolem 7m, hloubka 5-6m výška zastřešení od pódia tak 4-5m, výška pódia od země tak 60cm - 1m, to je podle mě takovej slušnej prostor pro klasickou zábavovou kapelu a dokonce jsem na tom place viděl i 30ti členej bigband, ale to už je fakt namačkáno. Střecha by měla přesahovat, dobrý jsou taky zakrytý zadní a alespoň z části boční stěny, déšť a vítr to je svinstvo ;-)

Jako příslušenství pak ještě vedle pódia po stranách prostor pro bedny pokud možno (v případě dřevěný podlahy) s oddělenou podlahou od pódia. Na pódiu rozkládací praktik tak 3x2m v. cca 40cm.

Nesmím zapomenout na kvalitní přívod elektriky (kvalitní) alespoň 32A 5ti kolík 380V, lépe k tomu ještě 63A pro světla.

No a místo pro pana zvukaře =D> tak cca 20m od pódia, dá se říct, že postačí i party stan 3x3m, ale není od věci ho o takovejch 40-60cm zvednout aby měl zvukař trochu výhled.

Takhle bych to viděl asi já, i podle zkušeností z doby kdy jsem hrál s kapelou, tak podle pódií co jsme sjezdily. Podotýkám, je to tak pro okresní ligu, což si asi myslím, že to jsi měl namysli.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: návrh pódia

Příspěvek od OK2MDK » ned 15. úno 2009 19:30:46

DÍKY, tak bylo by to pro ty zábavy co tam byvaji tak díky moc pomeříme a uvidíme jak to dopadne

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: návrh pódia

Příspěvek od janek » ned 15. úno 2009 21:59:22

blaha píše:Jestli myslíš více méně pro okresní ligu tak š. kolem 7m, hloubka 5-6m výška zastřešení od pódia tak 4-5m, výška pódia od země tak 60cm - 1m, to je podle mě takovej slušnej prostor pro klasickou zábavovou kapelu a dokonce jsem na tom place viděl i 30ti členej bigband, ale to už je fakt namačkáno. Střecha by měla přesahovat, dobrý jsou taky zakrytý zadní a alespoň z části boční stěny, déšť a vítr to je svinstvo ;-)
Ked budete robit strechu, urobte ju takeho tvaru a z takeho materialu, aby zvuk z podia (odposluchy, komba, bicie) nevracala naspat na podium.

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: návrh pódia

Příspěvek od J.J. » pon 16. úno 2009 8:30:01

blaha píše:Jestli myslíš více méně pro okresní ligu tak š. kolem 7m, hloubka 5-6m výška zastřešení od pódia tak 4-5m, výška pódia od země tak 60cm - 1m, to je podle mě takovej slušnej prostor pro klasickou zábavovou kapelu a dokonce jsem na tom place viděl i 30ti členej bigband, ale to už je fakt namačkáno. Střecha by měla přesahovat, dobrý jsou taky zakrytý zadní a alespoň z části boční stěny, déšť a vítr to je svinstvo ;-)

Jako příslušenství pak ještě vedle pódia po stranách prostor pro bedny pokud možno (v případě dřevěný podlahy) s oddělenou podlahou od pódia. Na pódiu rozkládací praktik tak 3x2m v. cca 40cm.

Nesmím zapomenout na kvalitní přívod elektriky (kvalitní) alespoň 32A 5ti kolík 380V, lépe k tomu ještě 63A pro světla.

No a místo pro pana zvukaře =D> tak cca 20m od pódia, dá se říct, že postačí i party stan 3x3m, ale není od věci ho o takovejch 40-60cm zvednout aby měl zvukař trochu výhled.

Takhle bych to viděl asi já, i podle zkušeností z doby kdy jsem hrál s kapelou, tak podle pódií co jsme sjezdily. Podotýkám, je to tak pro okresní ligu, což si asi myslím, že to jsi měl namysli.
v podstatě souhlas
- výšku pódia bych doporučil raději 1m - 1.2m
- zvukařskou režii určitě nezvedat!!!! o půl metru nad lidma je zvuk už zcela jiný
Zvukař bez www stránek

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: návrh pódia

Příspěvek od blaha » pon 16. úno 2009 8:43:48

Co se týká zvedání místa zvukaře, 40 cm vejš si nemyslím, že by byl zvuk úplně jinde, ale i tak pořád je lepší, když jseš vejš máš to trochu zkreslený, než když jseš na zemi, před tebou stojí a čumí dav lidí a ty jseš rád, že vidíš na hvězdičky, o tom co se k tobě dostane ze zvuku ani nemluvím. Takže podle mě pokud ti před tebou nezajistí pořadatel dostatečnej prostor, což je u akcí takovéhoto rázu problém, tak jsem pro to radši trochu zvednout. :D
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: návrh pódia

Příspěvek od maly_medved » pon 16. úno 2009 9:30:51

Taky bych se k těm 40 cm vyvýšení přiklonil . Je naprd nevidět přes lidi a dnešní aparáty už maj ty vyzařovací úhly v pohodě i vertikálně.

Party stan - to by člověk nevěřil jak dokáže ten bílej laťkovej nesmysl změnit zvuk. Občas zvučím z režie náklaďáku , občas ze support režie ale ten party stan je zvukově ze všeho nejhorší.

U pevně postaveného podia bych VŘELE DOPORUČIL odlejt v zemi zavíratelnej kanál mezi režií a podiem pro párák . A když tam natáhneš z podia pevnej přívod 230 V 16 A pro režii ( CYKY 3Cx2,5 mm2 ) tak ti budou zvukaři líbat ruce ......

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: návrh pódia

Příspěvek od blaha » pon 16. úno 2009 9:48:50

Čoveče s tím kanálem mě to taky napadlo, že by to asi nebylo špatný, ale asi by ho chtělo nějakým způsobem taky odvodnit, pochybuju, že bude v technickejch a finančních možnostech udělat vodotěsnej. Takže spád k jedný straně a vývod pro odtok dešťové vody někam dopryč. Oni by asi nebyly špatný ani ty korejtka s mřížkou co se prodávaj asi v metrový dýlce, a buď mřížku nahradit rejhovaným plechem, nebo i tak, sice ti na kabel padá bordel, ale nikdo ti po něm nedupe.
Pokud by tam měla bejt ta elektrika, tak bych ji zaškrábnul ale asi tak 30 cm od kanálu. A pochopitelně ji táhnout z rozvaděče pódia.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: návrh pódia

Příspěvek od maly_medved » pon 16. úno 2009 10:12:09

blaha píše:. A pochopitelně ji táhnout z rozvaděče pódia.
jj, to jsem bral jako samozřejmost, že bude na podiu jeden rozvaděč , např. 63A v provedení TN-S-C , po jedné zásuvce 400 V na každé straně podia a na samostatném 230 V 16 A jističi přívod do režie.

Mimochodem , nezapomenout povinnost použití proudových chráničů ( úmyslně používám množné číslo ) , z hlediska ČSN norem vyhoví i jeden centrální , ale z praktického hlediska je výhodnější ( ale i dražší ) osadit jednotlivé zásuvky do 25 A samostatnými chrániči

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: návrh pódia

Příspěvek od OK2MDK » pon 16. úno 2009 11:24:04

rad bych podotkl ze to na nic velikeho nebude, jestli nekdo vi kde byl festival hrachovka tak to je vedle, a tomuhle se nevyrovname :mrgreen: ja myslel spis pro ty klubove (fotbalisti, hrachovecke olympijske hry) akce sem tam zabava(porad lepsi nez drevena zakladna pujcena od nas hasicu :oops: ), ale tak inac dobre rady

k paraku v zemi: je to zatopove pasmo moc bych to takhle neresil brzo by to slo do kytek.

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: návrh pódia

Příspěvek od OK2MDK » pon 16. úno 2009 11:26:31

blaha píše:Čoveče s tím kanálem mě to taky napadlo, že by to asi nebylo špatný, ale asi by ho chtělo nějakým způsobem taky odvodnit, pochybuju, že bude v technickejch a finančních možnostech udělat vodotěsnej. Takže spád k jedný straně a vývod pro odtok dešťové vody někam dopryč. Oni by asi nebyly špatný ani ty korejtka s mřížkou co se prodávaj asi v metrový dýlce, a buď mřížku nahradit rejhovaným plechem, nebo i tak, sice ti na kabel padá bordel, ale nikdo ti po něm nedupe.
Pokud by tam měla bejt ta elektrika, tak bych ji zaškrábnul ale asi tak 30 cm od kanálu. A pochopitelně ji táhnout z rozvaděče pódia.
všeobecně mě napadly takovy ty trubky co se vnich delaji odpady, to je vice mene vodotesne(kdyz se to dobre sraci urcite) ty spoje nebylo by pro jinou stege spatne.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: návrh pódia

Příspěvek od blaha » pon 16. úno 2009 11:48:47

Tím kanálkem bylo myšleno, že mezi pódiem a stanovištěm pro zvukaře bude žlábek s poklopama a když přijede zvukař tak si do něj uloží kabely a zaklopí, tím pádem po tom můžou lidi šlapat jak chtěj a kabelu se nic nestane. Po skončení akce se to zase zbalí. takže povětšinu času by byl ten kanál prázdnej, pouze při akcích by se v něm vedly kabely, z toho plyne, že trubky jsou nepraktický. jinak myšleno něco jako toto:

http://www.adamhall.com/de/AH_K--Defend ... parid--147

ale pochopitelně převedeno na české podmínky :lol:
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: návrh pódia

Příspěvek od maly_medved » pon 16. úno 2009 12:07:42

Jej, nedělejme z toho kovbojku :D , prostě žlábek v zemi aby frajeři z okovanejma botama nek....li párák nataženej po holé zemi.

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: návrh pódia

Příspěvek od J.J. » pon 16. úno 2009 13:43:55

Ještě bych doplnil k samotné konstrukci:
- co nejpevnější konstrukci samotného pódia podesty - ideálně vyzděné, vybetonované obvodové zdi vyplněné navážkou
- střecha a obvodové zdi, pokud možno tak se vyhnout plechovým konstrukcím (zvukově hrozné a většinou drnčí), zvukově slušné v rámci možností je použití neohoblovaných prken
Zvukař bez www stránek

Uživatelský avatar
jirkaaa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 165
Registrován: sob 26. srp 2006 23:09:46
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: návrh pódia

Příspěvek od jirkaaa » stř 25. úno 2009 13:40:00

:D s kapkou humoru,ale co to vyřešit i lacino viz.obrázek Obrázek
Kdo vás to naučil dělat takovej kravál?:)

Odpovědět

Zpět na „Pódia, ground support, projekce“