Divadelní fakulta JAMU znovu otevře obor Světelný design

Sekce slouží k oznámení o workshopech, školeních, soutěžích apod.
Pravidla fóra
- pro zadavatele: tato sekce slouží pro zadání nekomerčního i komerčního inzerátu zdarma. Odbornou veřejnost zde můžete např. pozvat na ŠKOLENÍ či do SOUTĚŽE aj. Neinzerujte zde však zboží, které běžně dlouhodobě prodáváte (vaši běžnou nabídku), k tomu použijte sekce Nabídky firem.
- nejste-li si jisti relevantností inzerátu, obraťte se na administrátora
- není zde přípustné nabízet cokoliv, co nesouvisí se zvukařinou, světly a příbuznými obory. Sekce je monitorována a administrátor může příspěvek odstranit, nebo po dohodě se zadavatelem upravit.
- nezapomeňte do inzerátu uvést kontakt.
- pro uživatele: na inzerát můžete odpovídat či pokládat upřesňující dotazy. Obsah inzerátu nekomentujte.

Server zvukarina.cz ani lidé, spjatí s jeho tvorbou, nenesou odpovědnost za obsah a pravdivost údajů, uvedených v inzerci.
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
DIFA JAMU BRNO

Divadelní fakulta JAMU znovu otevře obor Světelný design

Příspěvek od DIFA JAMU BRNO » stř 10. úno 2016 11:54:45

Divadelní fakulta JAMU v září 2016 znovu otevře obor Světelný design. Některé české vysoké školy vyučují světelný design v rámci studijního programu jiných oborů (ČVUT, DAMU, HAMU, VŠUP), ale JAMU je momentálně jediná tuzemská škola, kde je možné ho studovat jako samostatný obor.

Světelný design představuje obor, jehož význam stále vzrůstá a to jak v divadelním prostředí, tak v architektuře a výstavnictví. Stal se samostatnou tvůrčí disciplínou. Dobře reflektuje vývoj technologií a umožňuje tak stále lépe naplňovat výtvarné vize. „Je zajímavý právě tím, jak v sobě spojuje exaktní technologické znalosti a vizuální představivost. Světelný designér se musí neustále seznamovat s novinkami oboru. Tato profese tedy vyžaduje zvídavost v oblasti technologií a permanentní vzdělávání se v kulturní sféře. U přijímacích zkoušek budeme tedy hodnotit chuť se učit, kulturní rozhled, kreativitu a připravenost řešit náročné technické úkoly,“ doplnil Burian k vlastnímu studiu, ke kterému bude přijato zhruba pět až sedm studentů. Protože obor věnuje největší pozornost jevištnímu světelnému designu, očekávají oba pedagogové u zájemců určité zkušenosti s divadelním prostředím.

Absolventi jedinečného studia získají praktické znalosti a dovednosti nutné k výkonu profese světelného designéra. Tedy znalosti technologií, praktické dovednosti, zpracování projektu světelného designu a způsob práce v tvůrčím kolektivu. „Absolvent by měl mít dostatečný základ, aby mohl samostatně pracovat nejen v divadle ale i v jiných oblastech, kde se světelný design uplatňuje jako je architektura či výstavnictví,“ doplnila Beranová. Jedním ze specializovaných předmětů oboru bude například osvětlování architektury, ale právě také světlo ve výstavnictví a filmu. „Také počítáme s větším propojením s ostatními ateliéry, především scénografie a fyzického divadla,“ uvedl Burian.

Praktické informace:

Více o ateliéru:
http://difa.jamu.cz/obory-a-ateliery/at ... signu.html

Termín podání přihlášky a dodání portfolia: 7. 5. 2016
Termín druhého kola přijímacích zkoušek: 2. polovina června 2016

Bližší informace o přijímacích zkouškách:
http://www.jamu.cz/documents/difa/studi ... d-2016.pdf

Mgr. Luboš Mareček
Specialista pro vnější vztahy
Janáčkova akademie múzických umění v Brně
Beethovenova 2
662 15 Brno
Tel.: +420 542 591 144
Mobil: +420 602 275 303
e-mail: marecek@jamu.cz
Flyer-ASD-existence1.jpg

Odpovědět

Zpět na „Worskhopy, předváděcí akce, školení, soutěže...“