A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

  • Reklama
  • DEMO 15
zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od zahy » pon 13. lis 2023 17:48:22

Přináším první zkušenost s CQ-20B.
Hrál jsem v prostorech kde to znám jako svoje jediný boty. V mynulosti jsem tam jezdil s GLD nebo s Ui16. Sál je klasická podlouhlá nudle 8 na 40 (podium vyvýšené 6 na 3) s přirozeným dozvukem 1s, když tam jedu tak si říkám proč já debil jsem to zase odkejval. Věčný problem se srozumitelností a vazbou. Ekvalizace na konci večera připomíná horskou dráhu, drív jsem to přisuzoval hlavně plastovejm HD32 které tak nějak hráli i dozadu a to hlavně okolo 300-500Hz ale ani s dynacord ts 400 to nebylo moc lepší, na podiu zvuková koule.
V sobotu jsem si tam vyjel s novým CQčkem protože kapely jsem znal a byla to ideální příležitost osahat si pultík.
Už při prvním načuchání jsem si všimnul že tak nějak nevazbim, a zvuk proleze v dostatečné hladině, barvě i srozumitelnosti v podstatě po celém sále. Nevím zda za to muže FPGA jádro na 96kHz a nebo to dokázali díky novému firmwaru. Každopádně po prvotním nahouknutí pomocí jejich Feedback Assistant jsem na korekce masteru ani monitoru nešahal. To není nic zvláštního až kromě toho že master byl rovný a né jak horská dráha ale , a to hlavně, dokonce i mikrofoní vstupy a to i na zpěvech kde jsem musel v minulosti dost řezat. No prostě paráda, takzvaně jsem jen tahal za kliku.
Hrál jak celkem svižný bigbít tak i holky duo s houslama, kopákem, mandolínou, acu kytarou a harmonikou, vše přes koďany. Musím říct že jsem tam neměl nikdy tak dobrej zvuk, na podiu asi taky dobrý( nestěžovali si).
Samozřejmě prví vyhrání z kapsy vyhání, další příležitost bude ve čtvrtek s kapelou kterou jezdím a znám ale v prostoru kde jsem ještě nebyl, tak uvidíme, uslyšíme.


Klady:
FPGA 96kHz,
5G wifi střílela i přes 120 lidí a jednu příčku až na záchod. Snad jen jeden drobný drop ale to nastane občas i s externím routrem.
Vestavěný ventilátor je opravdu tichoučký, jen nevím zda teploty FPGA jadra jsou v normě (70c).
Vestavěný Bluetooth pro vatu mezi kapelama, dosah ale nezkoušeno.
Možnosti nahrávání a přehrávání 16x16 v 96kHz
Celkem slušný RTA VŠUDE.
Propracovaný Feedback Assistant, jeho ovládání ale už nikoliv.
Fader přes celou obrazovku.
Asi toho bude více ale ještě jsem všechno neprošel.

Zápory:
Naprosto nedotažené ovládání, je použitelné ale naproti dosavadní filozofii to je krok zpět, každí si to ale muže vyzkoušet v DEMO modu, ten ale není aktuální a neodpovídá reálnému procesu. Už ale vyšla verze pro Mixing Station.
Očekával jsem nějaký DynEQ, tím související potenciální nedostatek FX slotu.
Nemožnost používat zároveň Feedback Assistant a GEQ, pouze PEQ.
Nelze samostatně manuálně přiřadit pásmo pro Feedback Assistant, čímž se by se nahradi GEQ, nebo jsem na to nepřišel.
Špatně umístěné tlačítka MUTE a HPF.
Zatím žádné GRUPy , DCA.

Asi bych našel ještě nějaké věci jak pro i proti. Spoustu věcí jsem ani nevyzkoušel anebo jsem na ně šel možná blbě ( návody moc nečtu, stačí mi blokové schéma)

Každopádně za tu cenu si myslím že se jedná o hodně dobrý pult, spoustu nedokonalostí se řeší na A&H foru a věřím že bude sjednána náprava. je potřeba si uvědomit v jaké cenové hladině se pohybujeme a jaké převodníky a procesing za to dostaneme.
Za mě 8 hvězdiček wirpul, značka výtěru.
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Uživatelský avatar
StrakaTakura

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od StrakaTakura » sob 20. led 2024 19:52:24

Přehraje CQ z flešky Mp3 soubor? Typicky příjde-li paní učitelka s dětským sborem a podkresem na flešce, nebo tanečníci, kouzelníci atd… Jaké je ovládání přehrávače? V manuálu píšou pouze WAV :cry:

ZAHY, nějaké další zkušenosti?

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 808
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od PeBe » sob 20. led 2024 21:05:38

Ano, pouze *.wav. Řeším to tak, že mám 8' tablet plný *.mp3 na podkresy a když někdo přijde s flash, připojím jej přes OTG k tabletu. Z tabletu posílám přes bluetooth do CQ20.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
rkratky66

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od rkratky66 » pon 22. led 2024 19:25:26

Zdarec Chlapi, lze propojit Behringer X-Touch s CQ-20B? Popř. jak? Dík

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 808
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od PeBe » pon 22. led 2024 19:39:58

Jelikož jsem si oblíbil aplikaci MixingStation, pak říkám, že lze 😀 Jestli to jde napřímo kabelem bez této apky nevím, nezkoušel jsem to.
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
rkratky66

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od rkratky66 » pon 22. led 2024 20:35:31

Kabelem jako s X Air mi to nejde... poraď jak přes Mixing Station, apku placenou mám. Dík

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 808
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od PeBe » úte 23. led 2024 7:24:41

Když jsem si promýšlel, jak formulovat odpověď, uvědomil jsem si, že možná kecám... Zatím jsem si MixingStation v iPadu "nakreslil" bez X-Touch a aniž bych nad věcí blíže přemýšlel, jsem předpokládal, že bude ovládání s X-Touch stejně snadné, jako v případě Soundcraft Ui-xx. Omlouvám se tedy za možnou mystifikaci. Dej mi chvíli času, než si v tom sám udělám jasno.

Momentálně doma ladím kuchyň, ale víkend by mohl být o CQ...
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od Damton » úte 23. led 2024 15:14:42

Tak to je pro mne docela zklamání, že Allen nečte přes USB žádné jiné formáty? To si vzpomínám i Mackie DL32 četla pouze WAV a to jenom 16bit 48khz takže v podstatě nic :-D
To UI24 přečte jakoukoliv mp3, Wav, Flac. Tohle fakt se Soundcraftu povedlo, stále čekám na nějaký UI32 který bude mít 96khz procesing ... snad se dočkám

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 808
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od PeBe » úte 23. led 2024 17:00:12

Tak mi to nedalo... Koneckonců jsou důležitější věci, něž kuchyně :-) Zkusil jsem to s X-Touch One jen na faderu a jde to, takže nic nestojí v cestě, aby A&H CQ-xxx fungovaly s jakýmikoliv MIDI kontrollery :-)

V první řadě je potřeba mít v MS povolenou podporu MIDI: [nastavení]>[APP]>[General]>[MIDI support]>[On]
Potom je potřeba nadefinovat MIDI zařízení: [nastavení]>[MIDI]>[New Device]>[Input] zde vybrat v roletce konkrétní In/Out zařízení > [Apply]
Po kliknutí na příslušné "device" se otevře seznam dostupných MIDI kontrollerů, zde se jednotlivým kontrolerům dají přiřadit jejich konkrétní úkoly.

To je tak v hodně rychlé zkratce osvětleno, jak CQ ovládat z X-Touch. MS vypadá na první dobrou nepochopitelně, ale po chvíli je to vlastně snadné a není problém uprostřed kšeftu doplnit prvek, který momentálně chybí, v pauze mezi písničkami... :-D

Ať se daří...
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
Ron1

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od Ron1 » úte 23. led 2024 17:52:59

Damton píše:
úte 23. led 2024 15:14:42
Tak to je pro mne docela zklamání, že Allen nečte přes USB žádné jiné formáty? To si vzpomínám i Mackie DL32 četla pouze WAV a to jenom 16bit 48khz takže v podstatě nic :-D
To UI24 přečte jakoukoliv mp3, Wav, Flac. Tohle fakt se Soundcraftu povedlo, stále čekám na nějaký UI32 který bude mít 96khz procesing ... snad se dočkám
dLive CDMxx?
Midas M32R + DLxxx?

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od Damton » stř 24. led 2024 11:29:19

Ron1 píše:
úte 23. led 2024 17:52:59
Damton píše:
úte 23. led 2024 15:14:42
Tak to je pro mne docela zklamání, že Allen nečte přes USB žádné jiné formáty? To si vzpomínám i Mackie DL32 četla pouze WAV a to jenom 16bit 48khz takže v podstatě nic :-D
To UI24 přečte jakoukoliv mp3, Wav, Flac. Tohle fakt se Soundcraftu povedlo, stále čekám na nějaký UI32 který bude mít 96khz procesing ... snad se dočkám
dLive CDMxx?
Midas M32R + DLxxx?
Až to bude uměl multitrack na Flash disk , jako UI24 , mile rád to koupím :-D
Každý koncert nahrávám multitrack, abych si to pak doma v pultu přemíchnul a připravil se na další koncert. Nepotřebuješ žádný další notebook a soft. Jenom stále zapíchnutou flesh v pultu, je to k nezaplacení. Přijedu na plac pustím si virtuální soundcheck, a projdu i monitory a poupravuju. Než přijede hudební těleso jsem plně připravený.

Tak snad nejsem jediný zvukař na světe s požadavkem s 24mic input, a multitrack recording na USB flash, a rackové provedení mixu...třeba to někdy klapne.

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 277
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od relaxmusik » stř 24. led 2024 19:40:16

Mám to Damtone uplně stejně! Čekám, kdy Soundcraft přijde s novým pultem 24 - 32 kanálů a se stejnými možnostmi jako UI24!
Oni sice jdou spojit 2x UI24 ale nejsou to dva plnohodnotné pulty. Bohužel mám strach, že od té doby co to koupil Samsung, tak to nevypadá pro SC uplně dobře. :-(

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od janek » pon 29. led 2024 11:06:06

Podla manualu vyzera, ze auxy na CQ su odpichnute vzdy pred kompresorom. Da sa to prepnut aby auxy boli PO kompresore?

Vdaka,

Jano

rkzvuk
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 28. dub 2016 15:43:08

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od rkzvuk » úte 30. led 2024 7:53:54

Zdarec pánové, poradí mi někdo? :-) Mám mix allen & heath cq20b propojen přes Mixing Station s X-touch přes USB. Nemohu přijít na nastavení, aby se mi barvily displeje dle aplikace. Původně jsem měl X AIR propojen přes lan z mixu a vše bylo ok. Dík za radu.

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: A&H CQ-12T CQ-18T CQ-20B

Příspěvek od Damton » úte 30. led 2024 8:08:13

Je nutné mít v X-touch poslední fw, jinak to nejede.

Odpovědět

Zpět na „Allen & Heath“