Xone:42- Výstupní úroveň

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Xone:42- Výstupní úroveň

Příspěvek od Jose1 » čtv 23. čer 2011 8:47:19

Zdarec...
Jeden můj DJ kámoš je zmaten, proč u tohoto pultu je výstupní signál pro záznam (REC) tak slabý a co s tím má udělat.

Já jsem zmaten též, navíc těmto pultům prd rozumím, táži se tedy já zde vás, proč má tento výstup již dle tabulek -10dB??
A jaký to má význam??

http://www.audiotek.cz/product-27706-al ... storm-grey" onclick="window.open(this.href);return false;

kalvoj
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: stř 09. úno 2011 8:14:42
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Xone:42- Výstupní úroveň

Příspěvek od kalvoj » čtv 23. čer 2011 9:31:44

O tomhle mixu nic nevím (ale má peknej manuál), ale pokud už to výrobce udává v tabulkách specifikací tak je to záměr od výroby. Pravděpodobně počítá s nahráváním do notebooku přes MIC/Line vstup, který se takto nepřebudí :).

Navíc na některých zvukařských mixech si můžeš na stereo vstupech všimnout PADu -10/+4dB. Je to kvůli tomu, že právě PC a domácí spotřební elektronika má výstupní úrovně na -10dB oproti 0dB u profi.

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Xone:42- Výstupní úroveň

Příspěvek od Jose1 » čtv 23. čer 2011 19:23:28

Ten záměr mě poněkud právě uniká....proto se ptám.
Ať přemýšlím, jak přemýšlím, tak nejsem přece debil, abych neuměl nastavit vstupní úroveň na jakémkoliv nahrávadle. Tak proč to řeší někdo předem za mě???
A jak jsem již uvedl, kámošovi oněch zmiňovaných 10dB evidentně chybí....
Nicméně díky za úvahu, někdo další??? :D

Uživatelský avatar
pavlii
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 414
Registrován: úte 06. říj 2009 11:00:25
Bydliště: Hostivice
Kontaktovat uživatele:

Xone:42- Výstupní úroveň

Příspěvek od pavlii » stř 08. srp 2012 10:17:34

Jak píše kalvoj - REC výstupy jsou určeny pro spotřební elektroniku (tomu ostatně odpovídají i ty Cinch konektory) a zde se prostě pracuje s úrovní -10 dBV.

P.
Obrázek
home recording: Cubase Pro 12, WaveLab Pro 11 / Dynaudio BM6 + A500 / Antelope Discrete 8 Pro SC

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Xone:42- Výstupní úroveň

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 08. srp 2012 11:29:07

Ano, je to běžná věc i na "profi" mít úrovně dvoukanálového záznamu a přehrávání přizpůsobené tomu, co se bude skoro s jistotou používat, tedy spotřebním kazeťákům, minidiskům aj. Ze stejného důvodu to bývá na RCA a ne na XLR, spotřebky byl vždycky mnohem větší výběr za mnohem menší peníze, rychle se inovovala, nahrazovala atd. a nějaký převodník úrovní s příslušnými kabely (na profesionální úrovni) už sám stál asi tolik, jako ta spotřebka celá. Takže i ve studiu měli spotřebku (ale s převodníkem, např. ATI MatchMaker, DiscPatcher...), ale tahat to s sebou na kšefty by byl opruz.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Allen & Heath“