GLD-80

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

GLD-80

Příspěvek od blaha » úte 10. led 2012 0:54:22

Huberte - tohle jsi měl na mysli, to už vypadá docela zajímavě a tady už se asi bude SiC potit to uznávám, a to je jen hrubej náhled, teď se mi to už nechce víc studovat (jdu chrápat), ale jak budu mít volnějc tak se na to podívám, jen tak ze zvědavosti, peníze na to stejně nejsou :( .

http://eshop.prodance.cz/search.asp?EXP ... =0&x=0&y=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

GLD-80

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 10. led 2012 3:12:13

Ano, digitální GL, premiera je tady:

http://www.namm.org/thenammshow/2012" onclick="window.open(this.href);return false;

Už příští týden a už máme objednáno. Je celkem zajímavé, že se to opět se Soundcraftem ani nepokouší nějak krýt například tím "tradičním" rozdělením podle počtu vstupů. Žádná 16/24/32 velká digitální konzole. Žádná pokuta za dokupovaný stagebox, žádné povinné karty. Žádné šizení na displejích, žádné behringerovské ledky ve faderech. iLive to není, ale nejblíž, jak se dalo při snížení ceny dostat, ano. Stejně si ale myslím, že GLD teprve donutí víc lidí přemýšlet o výhodách konceptu s mixrackem, protože už to nebude "vy říkáte, že je to lepší jenom proto, že nic jiného nenabízíte". Teď bude jasně vidět, že Compact je předražený, protože nadsadil cenu stageracku a samotnou konzoli udělal takovou, že nebude stačit brzy skoro nikomu, snad s výjimkou kapel zvučících se z podia. Což tedy není kategorie nic moc, za ty prachy.

H.M.

mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

GLD-80

Příspěvek od mazi » úte 10. led 2012 8:12:52

Dobrý den.
Několik dotazů:
V čem GLD bude jiná o proti Ilive?? Jaký je tedy rozdíl??

Ovládání má téměř podobné, rozšířítelnost má na 48 vstupů, (což pro nás obyčejné bělochy okresní ligy je nadstandart).
Bude tam zvuk ošizený??
Spolehlivost ošizená??
Když se dokoupi karta ACE je možno používat IDR 48??
Nechci, aby dotazy vypadaly dotíravě, ale do minulého týdne byl můj favorit ROLAND M480 (cca 280.000,-) ale teď mi opravdu A&H vyrazil dech. Tak by mě to zajímalo. Včem je jiný. Děkuji za odpověď. (Dovolím si podotknout, že SiC v tenhle moment je už absolutně nezajímavý)

knobtweaker
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 367
Registrován: pon 09. bře 2009 12:43:06
Bydliště: Praha

GLD-80

Příspěvek od knobtweaker » úte 10. led 2012 8:56:40

No musim uznat že v této cenové relaci a s přihlédnutím na rozšiřitelnost a co to umí je to opravdu bomba.
Myslím že se to bude velice dobře prodávat.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

GLD-80

Příspěvek od TomasVv » úte 10. led 2012 9:05:08

Teď ještě, aby to hrálo, nepadalo a nezlobily tomu mechanické součástky.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

GLD-80

Příspěvek od blaha » úte 10. led 2012 12:07:13

Teď si určitě rvou vlasy jak noví majitelé SiC, tak Yamahy LS9 a asi i R72+iDR16.

SiC by v tuto chvíli byl na zváženou pouze pokud by k němu přidávali digitální SB zdarma, uvidíme co to udělá s cenou.

Tady akorát předpokládám, že mix je v pultu a ve SB jsou jen předzesilovače a převodníky. Jestli se pletu Huberte oprav mě.
A jedna muška, která mi trochu vadí, tak je předraženej rozšiřující modul GLD-AR84, kterej stojí polovinu základního. Předraženej myslím v poměru k ceně základních komponent, ne v poměru ke konkurenci (48/20 za 190k vč. DPH je furt dobrejch a konkurenci nemá). Optimální bych viděl cenu tak o 15-20% nižší.
A ještě jedna věc, absence AES/EBU na SB i na rozšiřujících SB. U Rane RPM-26z bych pro to měl využití :D .

Opravdu to posouvá ceny "malých" digitálů do úplně jiné roviny.
Naposledy upravil(a) blaha dne úte 10. led 2012 12:11:46, celkem upraveno 1 x.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

zblebt
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 195
Registrován: čtv 02. čer 2011 11:06:28
Bydliště: Uherské Hradiště

GLD-80

Příspěvek od zblebt » úte 10. led 2012 12:10:36

myslím, ze i mix je v stageracku.

Uvidíme, kde se to okrouhalo o tu cenu, to uslyšíme snad brzo. Všřím, že těch pultů tady bude jezdit víc. :)

EDIT: tak ted si s tim mixem nejsem jisty..

mazi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: stř 12. lis 2008 2:52:31
Kontaktovat uživatele:

GLD-80

Příspěvek od mazi » úte 10. led 2012 12:14:53

Jak vidím, jsme všichni zvědavi, kde A&H ušetřil, že se dostal na konečně na cenu pro normální bělochy :-) Každá sleva něco stojí. Nebo nechci slevu zadarmo :-)

Uživatelský avatar
Zbynoor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 61
Registrován: stř 03. srp 2011 16:26:05
Bydliště: CR
Kontaktovat uživatele:

GLD-80

Příspěvek od Zbynoor » úte 10. led 2012 12:30:56

Myslím že ani moc setřit nemusel, v podstatě bych řekl že do teď bylo spíš všechno předražené, vývoj už je z části zaplacený tak se dá na trh pustit neco takového jako GLD. Kdo se trochu zajímá už dávno ví že je systém v pultu tak jako u konkurence, je to logický krok.
www.silentsound.cz www.silentsound.cz/tour - VW Crafter Tourbus
L-Acoustics, Yamaha CL3, Neumann, BSS, Shure, Sennheiser, Lake, XTA, LabGruppen, DBX, AKG, AlurSystem, Nivtec ...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

GLD-80

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 10. led 2012 12:41:58

Ne, mix je už celý v bedně s ovládáním, přidávají se jen stageracky a ještě je to dost omezené, včetně příslušenství ve volitelných kartách. Neuděláte z toho tolik různých sestav jako z iLive, ale je fakt, že to hodně menších zvukařů nepotřebuje. Ovšem digitální párák je prakticky automaticky v ceně.

H.M.

Ruprecht
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: stř 19. říj 2011 17:43:21
Bydliště: ZČ + JM

GLD-80

Příspěvek od Ruprecht » úte 10. led 2012 17:38:24

Tak jsem přemýšlel, co s tólikama výstupama a už jsem na to přišel :wink:

Píšou
Full processing on all outputs including insert, PEQ, GEQ, compressor and delay
tak jestli má PEQ hi-pass a lo-pass s nastavitelnou strmostí, tak to půjde udělat crossover i s kompresí a delayema rovnou v pultu :wink:

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

GLD-80

Příspěvek od blaha » úte 10. led 2012 18:06:31

Sice trochu OT, ale:
Speaker Management bych nechal na starosti procesorům k to mu určeným, asi by to šlo, ale v základu je 12 výstupů na pódiu a 4 u pultu.
Běžně dělám LR a 5-6 monitorovejch cest, ale už jsem dělal i 7 monitorů, to ti už na pódiu moc výstupů nezbývá. Když k tomu pak přihodíš Sidefilly a třeba In-Eary navíc ve stereu, nebo jednu monitorovou cestu ještě ke zvukaři, ostatně i ControlRoom, nebo nějakej oblíbenej externí efekt, tak bude těch 12+4 ještě málo a minimálně jeden 8+4 rack k pultu by byl ještě potřeba.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Ruprecht
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: stř 19. říj 2011 17:43:21
Bydliště: ZČ + JM

GLD-80

Příspěvek od Ruprecht » úte 10. led 2012 19:41:43

Bral jsem reálný SB, 8in je málo, tak jsem uvažoval SB 24in 12 out na reálné použití. 4 odposlechové cesty, 2 hlavní výstupy a 6 zůstává... :)

edosk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 02. zář 2010 7:47:20

GLD-80

Příspěvek od edosk » sob 14. led 2012 15:31:52

Myslím, že tento mix trochu pohne ceny vo všetkých kategóriách digitálnych mixpultov. Zdá sa, že optimálna koncepcia sa našla a môže sa vyrábať a predávať. Asi budem meniť...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

GLD-80

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 14. led 2012 15:55:45

Ideální je iLive, GLD je odvozený pro zákazníky s menším rozpočtem a nižšími nároky. Nejspíš do roka se dá čekat ještě další krok dolů, předběžně bych tomu dal jméno WZD, už bez digitálního páráku, čistý kompakt se všemi in/out jen přímo na mixu. Některé věci ohledně kompatibility s iLive a například s jinými systémy osobních monitorů, než je Aviom, se budou ještě upřesňovat a zřejmě i vyvíjet, nezapomínejte, že premiera teprve bude, příští týden a na některé informace je stále embargo.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Allen & Heath“